Tysiące fantastów przyjedzie do Wrocławia (ZDJĘCIA)

Gregor Niegowski | Utworzono: 2015-08-01 16:49 | Zmodyfikowano: 2015-08-01 17:01
A|A|A

mat. prasowe

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu zamieni się na trzy dni w bajkową krainę. To właśnie w wielkim gmachu wrocławskiej uczelni odbędzie się Festiwalu Fantastyki i Popkultury NiuCon 7. Na konwent przyjadą tysiące osób z całej Polski, a wśród nich czołówka pisarek i pisarzy fantasy i science fiction. Nie zabraknie też muzyki granej przez zespoły inspirujące się grami wideo i filmami anime. Impreza odbędzie się w terminie 7-9 sierpnia.

W tym roku NiuCon odbywa się pod hasłem „Konwent jak z bajki”.

- Przez trzy dni będziemy żyć w świecie bajek, ale nie będą to nowoczesne, lukrowane opowieści o różowych, latających jednorożcach, tylko bajki klasyczne – nieco mroczne, z dreszczem opowieści z przełomu XIX i XX wieku – zapowiada Monika Laureanne Sodkiewicz, organizatorka konwentu. – Podczas każdej edycji mamy inny temat, w tym roku spodziewamy się oprócz klasycznych mangowych przebrań stroje np. Kopciuszków, czarownic, Bab Jag itp.

Punktem kulminacyjnym każdego festiwalu jest Gala Cosplay. Setki uczestników prezentują swoje stroje i walczą o miano twórczyni bądź twórcy najlepszego przebrania. Liczy się dokładność odwzorowania stroju, najmniejsze detale oraz oczywiście jakość wykonania.

Wrocławski NiuCon jest wyjątkowy pod innym względem - niemal od początku istnienia imprezy można pobawić się podczas koncertów zespołów muzycznych.

- W przestronnej auli Uniwersytetu Przyrodniczego wystąpią jak co roku kapele, które grają muzykę inspirowaną mangą i anime – mówi Dominik Przybysz Przybyła, organizator konwentu. – Najczęściej jest to dość ostre, rockowe granie, nie brakuje też ciężkich, metalowych rytmów. W większości to zespoły grające profesjonalną muzykę.

To również możliwość zobaczenia takich postaci jak Michael Jackson, Madonna, Britney Spears, Rihanna oraz wielu innych postaci muzyki pop. Na NiuConie odbywa się też Cover Music Festival, podczas którego uczestnicy przebierają się za swoje ulubione gwiazdy i śpiewają ich piosenki.

Fani gier również będą zadowoleni, bo jest w czym wybierać. Uczestnicy będą mogli zagrać zarówno w gry komputere, jak i planszówki, karciane czy RPG. Miłośnicy tych ostatnich będą mieli okazje spotkać się z Piotrem "Ramelem" Korysiem, jednym z bardziej utalentowanych twórców i wydawców RPGów.

Przebrani uczestnicy będą mogli również skorzystać ze studia fotograficznego i za darmo zrobić sobie profesjonalne zdjęcia.

Dwa lata temu wrocławski NiuCon gościł 3 tysiące osób, rok temu już 4,5 tysiąca. Czy w tym roku znów padnie rekord? Zobaczcie sami.

Szczegóły na: www.niucon.pl 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama