DRJ: XVI Toyota Półmaraton Wałbrzych

Michał Wyszowski | Utworzono: 2015-08-17 14:58 | Zmodyfikowano: 2015-08-23 19:22
DRJ: XVI Toyota Półmaraton Wałbrzych - fot. Justyna Chybalska

Można powiedzieć, że niespodzianki nie było. Pierwsze dwa miejsca zajęli Kenijczycy. Triumfował Moises Kipruto Kibire z rezultatem 1:05:49. Drugi ze stratą niespełna 20 sekund był jego rodak Joel Maina Mwangi. Na najniższym stopniu podium stanął Ukrainiec Dmytro Lashyn. Najlepszy z Polaków Andrzej Witek był 7.

W rywalizacji kobiet afrykańskim biegaczkom w triumfie przeszkodziła Ukrainka Walentyna Solgari, która uzyskała rezultat 1:13:28. Na drugim i trzecim miejscu finiszowały reprezentantki Kenii Stellah Barsosio Jepgngetich i Gladys Cheboi.

W zawodach wystartowała także reprezentacja Radia Wrocław: Mateusz Lipiński, Katarzyna Ogińska, Katarzyna Pawlak, Barbara Wawrzyniak i Krzysztof Znamirowski.

Najlepiej z naszych zawodników spisał się Mateusz Lipiński, który zajął 191 miejsce z czasem 1:36:39.

Wyniki naszych biegaczy:

191. Mateusz Lipiński 1:36:39

992. Katarzyna Pawlak 2:00:54

1098. Krzysztof Znamirowski 2:05:49

1333. Barbara Wawrzyniak 2:23:24

Tak jak w latach ubiegłych, równolegle z maratonem rozegrane zostały IV Międzynarodowe Mistrzostwa Pracowników Zakładów Faurecia oraz IV Mistrzostwa Polski Pracowników Służby Zdrowia w półmaratonie. Wałbrzyska impreza zaliczana jest również do cyklu Korony Polskich Półmaratonów 2015.

Obok głównego dystansu rozegrano także Bieg po Zdrowie na dystansie siedmiu kilometrów. W tym biegu wystartowała m. in. Katarzyna Ogińska z naszej drużyny radiowej, która uzyskała rezultat 44:41.