Piłkarze Chrobrego uratowali remis w Nowym Sączu

| Utworzono: 2015-08-26 20:52 | Zmodyfikowano: 2015-08-26 20:52

Pierwsze minuty należały do gości, ale wraz z upływem kolejnych do ataku ruszyła Sandecja. Gospodarze stworzyli sobie kilka bardzo dobrych sytuacji do zdobycia bramki. Wykorzystali prezent Chrobrego. W 38. minucie za faul Bartosza Machaja na Macieju Małkowskim sędzia podyktował rzut karny. Pewny strzał Arkadiusza Aleksandra dał Sandecji prowadzenie 1:0.

Druga połowa rozpoczęła się od zdecydowanych ataków przyjezdnych. Skrzydła gościom podcięła jednak sytuacja z w 58. minuty. Damian Sędziak został bowiem ukarany czerwoną kartką. Mimo gry w dziesiątkę głogowianie wyrównali. W 77. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Szymon Drewniak, a Damian Byrtek skierował piłkę tuż przy słupku.

Jutro Miedź Legnica w debiucie na ławce trenerskiej Ryszarda Tarasiewicza podejmie Wisłę Płock.

Sandecja Nowy Sącz - Chrobry Głogów 1:1 (1:0)
1:0 - Arkadiusz Aleksander 39' (k.)
1:1 - Damian Byrtek 77'

Sandecja: Łukasz Radliński - Marcin Makuch (56' Mateusz Bartków), Dawid Szufryn, Przemysław Szarek, Maciej Małkowski, Bartłomiej Dudzic, Grzegorz Baran, Matej Nather, Oleksandr Tarasenko (63' Sebastian Szczepański), Bartosz Sobotka, Arkadiusz Aleksander (79' Josef Ctvrtnicek).

Chrobry: Karol Szymański - Michał Michalec, Damian Byrtek, Łukasz Bogusławski, Adam Samiec, Dominik Kościelniak, Marcel Gąsior (70' Mateusz Hałambiec), Szymon Drewniak, Bartosz Machaj (46' Damian Sędziak), Wołodymyr Hudyma, Maciej Górski (90+4' Krzysztof Ziemniak).

Żółte kartki: Makuch, Małkowski, Szufryn (Sandecja), Hudyma (Chrobry).

Czerwona kartka: Sędziak (Chrobry, 58' za faul)