Wrocławska Straż Miejska świętuje dziś na placu Solnym

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2015-08-29 11:20 | Zmodyfikowano: 2015-08-29 11:21
A|A|A

fot. strazmiejska.wroclaw.pl

Najczęściej kojarzeni są z zakładaniem blokad na koła, ale jak sami przekonują są po to aby pomagać mieszkańcom i pilnować porządku. Straż liczy ponad 300 funkcjonariuszy.

W trakcie dzisiejszej imprezy zaplanowano m.in. pokaz sprzętu będącego na wyposażeniu: blokady, samochód elektryczny. Będzie można zapoznać się ze specyfiką pracy: patrolu EKO, patrolu konnego z Referatu Patroli Konnych oraz funkcjonariuszy zajmujących się profilaktyką zagrożeń.

Każdy chętny będzie miał okazję samodzielnie założyć blokadę na koło, przejść tor przeszkód w alkogoglach. Dla dzieci przewidziano konkursy i zabawy na świeżym powietrzu i wiele innych atrakcji. W trakcie trwania imprezy będzie można również zobaczyć sprzęt ratowników medycznych z formacji PARA-MED i prezentację sprzętu ratowniczego Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej.

Największym zainteresowanie wśród przechodniów wywołuje samochód straży miejskiej... z blokadą na kole.

Rzecznik straży Jarosław Janik przekonuje, że mundurowi nie czyhają na kierowców ale muszą interweniować kiedy widzą nieprawidłowości. Dziennie mają około 400 zgłoszeń od mieszkańców, najwięcej dotyczy ruchu drogowego.

Pokazy na placu Solnym potrwają do godziny 16.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama