Will Furlong mistrzem Europy młodych jeźdźców w WKKW

| Utworzono: 2015-08-31 07:47 | Zmodyfikowano: 2015-08-31 07:47

20-letni Brytyjczyk pozycję lidera zapewnił sobie znakomitym występem w konkursie ujeżdżenia. Udany przejazd crossu i bezbłędny parkuru potwierdziły jego doskonałą formę i ostatecznie z wynikiem 34,70 pkt. karnych zdobył złoty medal.

Tytuł wicemistrzyni i wynik 39.10 pkt. wywalczyła jego rodaczka Sophie Beaty na koniu Stanly, która również do końca utrzymała pozycję uzyskaną po ujeżdżeniu.

Brązowy medal zdobył reprezentant Niemiec, Christoph Wahler na koniu Green Mount Flight Bezbłędne przejazdy crossu i parkuru zapewniły mu awans z siódmej na trzecią pozycję z wynikiem 42,50 pkt.

Reprezentanci Polski poza pierwszą dwudziestką. Najlepszy wynik, 64,80 pkt. uzyskał Michał Knap na 9-letnim wałachu Bob the Builder, reprezentujący barwy Zielonogórskiego Klubu Sportowego. Po udanym przejeździe crossu, trzy zrzutki podczas konkursu skoków spowodowały przesunięcie jego miejsca w tabeli z 19. na 28. pozycję.

W rywalizacji drużynowej bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja Wielkiej Brytanii.

Pozycję leaderów Brytyjczycy uzyskali po próbie ujeżdżenia i utrzymali ją do końca rywalizacji. Ekipa w składzie: Emily King na koniu Loxley, Ella Hitchman na Rocky Rockstar, Isabella Innes Ker na Carolyn oraz Will Furlong na Livingstone wywalczyła łącznie 128,10 pkt. karnych, które zapewniły jej pierwsze miejsce na podium.

Srebro w kategorii drużynowej zdobyli Niemcy z wynikiem 140,40 pkt., którzy nie oddali drugiej lokaty wywalczonej po ujeżdżeniu. Trzecie miejsce na podium i wynik 164,80 zajęli, ubiegłoroczni mistrzowie, drużyna z Irlandii.

Reprezentacja Polski sklasyfikowana została na 8. miejscu.

W mistrzostwach wystartowało 58 zawodników z 17 krajów, 10 teamów narodowych. Zawody ukończyło 44 jeźdźców.