Wałbrzych: Wojsko na 65. kilometrze trasy kolejowej (FOTO)

Michał Wyszowski | Utworzono: 2015-09-04 08:20 | Zmodyfikowano: 2015-09-04 08:24
A|A|A

fot. Michał Wyszowski

Rekonesans trwał zaledwie dziesięć minut. Wojskowym towarzyszyli przedstawiciele zarządzania kryzysowego, policja oraz straż kolei. Wojewoda dolnośląski Tomasz Smolarz mówi, że cała akcja ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa w tym miejscu.

Pomoc w rozwiązaniu tej sprawy wojskowych poprosił prezydent Wałbrzycha. 

Teren będzie dalej zabezpieczony, ale miasto nie przewiduje szczególnych środków ostrożności. Na miejscu jest policja i straż ochrony kolei. Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej mówi, że samo sprawdzenie tych informacji zajmie kilka dni. Zaleca uspokojenie emocji.

Przypomnijmy, że dzisiaj ujawnili się potencjalni odkrywcy pociągu. W specjalnym oświadczeniu podali, że stoi on właśnie w tym miejscu, które dzisiaj sprawdzało wojsko.

Znalazcy pociągu to Piotr Koper oraz Andreas Richter. W rozmowie z reporterem „Panoramy” potwierdzili, że mają niezbite dowody na jego istnienie. Chodzi o zeznania świadków, którzy wskazują na to, gdzie jest ukryty pociąg, przeprowadzili także własne badania. Piotr Koper i Andreas Richter wydali specjalne oświadczenie w tej sprawie.

Z potencjalnymi znalazcami rozmawiał reporter telewizyjnej „Panoramy”.

Znalazcy – jeden z nich jest mieszkańcem Wałbrzycha - twierdzą, że mają cały plan oraz środki na jego wydobycie.

Odkrywcy pociągu twierdzą, że pociąg nie jest zaminowany. Przy jego wydobyciu deklarują pełną współpracę przede wszystkim z Ministerstwem Obrony Narodowej.

Odkrywcy zamieścili na swojej stronie internetowej zdjęcie "złotego pociągu". Badanie zostało przeprowadzone georadarem KS-700. Badanie przedstawia przekrój gruntu 3D z widocznym szybem schodzącym w dół. Szyb schodzi około 50 m w głąb.

Tymczasem międzynarodowe media szturmują Wałbrzych i zamek Książ. Legenda o tzw. złotym pociągu jest tak silna, że ściągnęła dziennikarzy nawet z Finlandii i Chin. W ostatnich dwóch tygodniach Wałbrzych odwiedziły redakcje najważniejszych mediów światowych.

Szacuje się, że kampanię reklamową prowadzoną z takim rozmachem, miasto musiałoby zapłacić kilkadziesiąt milinów złotych.

Czytaj więcej o "złotym pociągu":

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~jjj
2015-09-04 21:17:32
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 4
Skoro panowie chcą 10 % znaleznego to rozumiem że w razie fiaska dorzucą się do kosztów??
~gdzie
2015-09-04 21:03:43
z adresu IP: (185.32.xxx.xxx)
Ocena: -3
60.5km
~gdzie
2015-09-04 21:03:09
z adresu IP: (185.32.xxx.xxx)
Ocena: -1
Pociąg jest gdzie indziej. Na 60,1 km po lewej stronie torów trzeba wejść w las tam jest wejście do tunelu.
~muhmer
2015-09-04 19:34:13
z adresu IP: (80.187.xxx.xxx)
Ocena: 1
Hallo ihr Taumtänzer, Das ist eine stinknormale GRUBENLOK ! ! !
~yes
2015-09-04 19:09:40
z adresu IP: (95.41.xxx.xxx)
Ocena: -9
"...niebite dowody" tzn., ze jeszcze nie dostaly po gebie. Juz ten pociag mnie sie odbija czkawka. W Walbrzychu olbrzymi ruch, pelno policji, wojska, Kolo Starostwa stal woz TVN-u.
~hansklosss
2015-09-04 16:29:46
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -1
jak światowy kongres żydów mówi,że złoto należy do nich to znaczy że pociąg jest i zawiera kruszce i inne kosztowności. Teraz powstał problem w jaki sposób przeprowadzić dezinformację aby to co jest wewnątrz pociągu trafiło nie do państwa polskiego a tam gdzie plac już rychtują.
~Krzysztof
2015-09-04 16:20:31
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -6
Oświadczenie jest po to aby odeprzeć Zarzuty że za Publiczne pieniądze używając administracji państwowej chcieli wydobyć pociąg i po zmianie ustawy co do znaleźnego zainkasować 10 % ... To oświadczenie przygotowane przez prawników ma wykazać Ich tzw . Dobrą Wolę ! ... Aby oświadczenie miało sens i było przekonujące nie może być cienia wątpliwości że znalezisko znajduje się we wskazanym miejscu ... To czego TVP INFO nie powiedziało można zobaczyć na PRW Cyt : ... Odkrywcy zamieścili na swojej stronie internetowej zdjęcie "złotego pociągu". Badanie zostało przeprowadzone georadarem KS-700. Badanie przedstawia przekrój gruntu 3D z widocznym szybem schodzącym w dół. Szyb schodzi około 50 m w głąb....'' Potwierdzają że badania zrobili (Lipnym) sprzętem KS-700 omawianym już przez Pana Robert Kmieć ( min.program '' Było nie Minęło '' )... że w Lutym został poproszony o ekspertyzę zdjęć. Jest pokazane zdjęcie :) Więc Wracamy do punktu wyjścia ...
~uczyciel
2015-09-04 16:11:54
z adresu IP: (176.109.xxx.xxx)
Ocena: 0
ale wy bzdury tu piszecie ile wy macie lat 12?
~Obce-
2015-09-04 16:03:51
z adresu IP: (188.107.xxx.xxx)
Ocena: -3
Robią sensacje a nic z tego nie będzie
~Kamil
2015-09-04 14:57:09
z adresu IP: (176.109.xxx.xxx)
Ocena: -3
Zygac sie chce tym pociagiem oby gonwo znalezli bo tego pierdo..... juz sluchac nie moge
~Hi ha
2015-09-04 14:07:27
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -3
10 min? mają rentgen w oczach wojskowi? ale szopka
~do cenzora
2015-09-04 13:45:18
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -3
I co, a słowo debile, które obraża, można używać tutaj ? :-)
~samochwał
2015-09-04 13:24:04
z adresu IP: (95.160.xxx.xxx)
Ocena: 4
debile pociąg dawno jest znaleziony sprzedany nie ma go te akcje są tylko poto żeby na tę sprawę wyłudzić piniendze z rządu heeeelllouu ? hejterzy opłaceni tu piszą karwasz karabasz !!!!
~trysil
2015-09-04 13:13:17
z adresu IP: (89.72.xxx.xxx)
Ocena: 3
Toż to zrzut ekranu z Minecrafta :P
~marek
2015-09-04 11:40:12
z adresu IP: (83.19.xxx.xxx)
Ocena: 4
Analogiczna kampania reklamowa to nie kilkadziesiąt milionów, a kilkaset. Tak twierdzi Szymon Sikorski, prowadzący PR miasta Wrocław. Nie sposób się z nim nie zgodzić, bo to reklama na szeroką ogólnoświatową skalę! Trzeba to wykorzystać!
~nagroda
2015-09-04 11:39:04
z adresu IP: (89.66.xxx.xxx)
Ocena: 2
"Nigdy nie warunkowaliśmy wskazania miejsca, gdzie znajduje się pociąg, od otrzymania znaleźnego, gdyż należy się nam ono z mocy ustawy." Jakie perfidne oświadczenie. A nie było przypadkiem tak, że najpierw wykradliście Słowikowskiemu plany i na jego dorobku sprzed lat chcecie ukraść mu nagrodę. Tylko oczywiście czekaliście na tą ustawę o znaleźnym. Ale to przecież Słowikowskiemu należy się nagroda a nie wam złodzieje. Pewnie ktoś za Wami stoi i steruje tym wszystkim, poza tym ten ktoś nasłał zbirów na Słowikowskiego żeby przestał kopać, bo był już blisko i kopał w dobrym miejscu.
~Olka
2015-09-04 10:50:04
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 2
Moim zdaniem za tym stoją tajne służby i ich prowokacja, tam nic nie będzie, ci ludzie są podstawieni, ale skutek dobry - promocja miasta
~Piotr
2015-09-04 10:47:51
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 7
Skoro to jest 65 km to wcześniej na ten trop trafił T.Słowikowski, który musiał zaprzestać kontynuowania poszukiwań. Więc powstaje pytanie, czy to nie jest żerowanie na czyjeś długoletniej pracy poszukiwawczej?
~dr Kaftan
2015-09-04 10:28:49
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 7
to jest dobry moment by wystawić na allegro prawa do tego pociągu lub przetarg ogłosić i dać 3 miechy na wydobycie ... ;)
~mdsk
2015-09-04 10:05:19
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 5
Nazwa strony to xyz-spolkacywilna. Nie ma na niej absolutnie nic oprócz zdjęcia :)
~Piotr
2015-09-04 09:49:39
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Gdzie potwierdzający tę informacje link na ich stronę? Kilkanaście lat temu kolej nie wyraziła zgody p. Słowikowskiemu na prowadzenie prac w tym miejscu (to on to miejsce odkrył pierwszy), dlaczego teraz mieli by wyrazić zgodę. Przypominam grozi zawaleniem się osuwiska na torowisko- tak twierdzili. Dziwne to trochę pierw wysyłają pismo do prokuratury o ujawnienie sprawy i boja się o siebie, potem podaja, że nigdy tego miejsca nikt wcześniej nie wskazywał, podają okolice 61. Teraz ujawniają miejsce i nazwiska.
~Monia
2015-09-04 09:38:11
z adresu IP: (84.10.xxx.xxx)
Ocena: 2
A czy to ten Piotr Koper co ma myjnie samochodową na 11 Listopada "na Lipca"
~Janek
2015-09-04 08:59:04
z adresu IP: (62.87.xxx.xxx)
Ocena: 7
Co to są "niebite dowody" ?
~Tomek M.
2015-09-04 08:50:43
z adresu IP: (195.245.xxx.xxx)
Ocena: 11
Niebite czy niezbite? :) Panie Michale - za dużo przeglądania otomoto ;)