Narodowe Forum Muzyki oficjalnie otwarte (ZDJĘCIA)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2015-09-05 10:02 | Zmodyfikowano: 2015-09-05 10:11
A|A|A

Elita wrocławskiego życia kulturalnego uczestniczyła wczoraj wieczorem w otwarciu Narodowego Forum Muzyki. Zachwycony brzmieniem nowej wrocławskiej sali był pisarz Marek Krajewski.Podczas uroczystego wieczoru otwarcia NFM-u zaprezentowały się trzy orkiestry, chór i solista Piotr Anderszewski.

Inauguracji towarzyszyło Radio Wrocław Kultura. Gośćmi specjalnego programu ze studia we foyer NFM-u byli Agnieszka Franków-Żelazny - dyrygent, szefowa Chóru NFM-u, Andrzej Kosendiak - dyrektor Narodowego Forum Muzyki, Jakub Puchalski - krytyk muzyczny Tygodnika Powszechnego, Piotr Turkiewicz - szef festiwalu Jazztopad, kurator koncertów jazzowych w NFM-ie. Posłuchaj rozmów:

Andrzej Kosendiak:

Agnieszka Franków-Żelazny:

 
Piotr Turkiewicz:

 
Jakub Puchalski:

 

Głównym tematem kuluarowych rozmów wszystkich widzów i słuchaczy inauguracyjnego koncertu była akustyka nowej sali. Dziś od 11 w NFM-ie drzwi otwarte i występy wszystkich zespołów Narodowego Forum Muzyki, a o 20 jazzowy rarytas: koncert tria luksemburskiego pianisty Francesca Tristano. O 21.30 na placu przed NFM-em audiowizualny spektakl, na który wstęp jest bezpłatny.

Narodowe Forum Muzyki to instytucja współprowadzona przez ministerstwo kultury, urząd miasta i urząd marszałkowski. - To jedna z największych i najważniejszych inwestycji w ostatnich latach w polskiej kulturze - mówi Małgorzata Omilanowska, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Narodowe Forum Muzyki organizuje działalność jedenastu zespołów instrumentalnych i wokalnych: od Orkiestry Symfonicznej po Lutosławski Quartet czy Trio Smyczkowe Leopoldinum. Pod egidą NFM-u działa dziewięć międzynarodowych festiwali. Najważniejszy z nich - Wratislavia Cantans - już od jutra po raz 50.

 

 

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama