WOJEWÓDZKIE DOŻYNKI I ŚWIĘTO KARPIA W MILICZU

Marek Obszarny | Utworzono: 2015-09-09 09:16 | Zmodyfikowano: 2015-09-09 09:17
WOJEWÓDZKIE DOŻYNKI I ŚWIĘTO KARPIA W MILICZU -

Zespół DOLNOŚLĄSKIEGO ROZKŁADU JAZDY RADIA WROCŁAW w piątek pojawił się na rozpoczynającej świętowanie Dni Karpia Milickiego SPARTAKIADZIE. 

W Ośrodku Wypoczynku Świątecznego w Karłowie odbyły się zawody, podczas których rywalizowali młodzi sportowcy ze szkół podstawowych i gimnazjaliści. Było wiele znakomitej zabawy, śmiechu, ale też prawdziwej sportowej rywalizacji. Wszyscy jednak z niecierpliwością czekali na sobotnio-niedzielne wydarzenia od wielu miesięcy skrupulatnie przygotowywane obok stacji wąskotorówki MILICZ – ZAMEK.

Na sobotę, 12 września, organizatorzy zapowiedzieli wiele atrakcji. Odbędzie się bowiem tradycyjny turniej drwali, pokazy kulinarne z karpiem w roli głównej, producenci i usługodawcy wyróżnieni Znakiem DOLINA BARYCZY POLECA przygotują oryginalne stoiska, by jak najpełniej zaprezentować swoja ofertę. Dla nikogo nie zabraknie zupy rybnej ani smakołyków przyrządzanych na tę okazję przez milickich restauratorów. Dzieci z radością odwiedzą zapewne specjalnie dla nich zbudowane miasteczko…Warto też odwiedzić wystawę zabytkowego sprzętu rolniczego. A to wszystko i wiele więcej w stosownej oprawie muzycznej. Wystąpią lokalni artyści, a gwiazdą wieczoru będzie ENEJ z MILICZANKĄ DARIĄ JAWORSKĄ w składzie.

Niedzielne świętowanie rozpocznie III Bieg Karpia. Najważniejsze wydarzenie tego dnia to jednak uroczyste DOŻYNKI WOJEWÓDZKIE. Korowód dożynkowy, konkursy na najpiękniejszy wieniec i stoisko sołeckie, koncerty na ludową nutę a wieczorem REDLIN oraz KAMIL BEDNAREK – tak w skrócie przedstawia się program ŚWIETA PLONÓW, które zakończy pokaz sztucznych ogni.

Warto więc w planach na weekend uwzględnić pobyt w jak zwykle gościnnym Miliczu.


.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.