Radio Wrocław Kultura: Koncertowy wrzesień w Firleju

Michał Kwiatkowski, mat. pras. | Utworzono: 2015-09-09 18:14 | Zmodyfikowano: 2015-09-09 18:14

O najciekawszych artystach i koncertach jakie dziać się będą na scenie Firleja, opowiadać będziemy w czwartki w audycji Nie Było Grane w Radiu Wrocław Kultura.

Sezon koncertowy rozpoczną już jutro, 10 września, Lord & The Liar oraz Maja Koman. Jako pierwszy wystąpi młody poznański songwriter, którego muzyka łączy psychodelię, blues, rocka i jazz. Na koncercie wystąpi solo, akompaniując sobie na gitarze, klawiszach i stompboksie, wykorzystując przy tym looper i przypadkowe przedmioty. Po nim zagra, również pochodząca z Poznania, Maja Koman - kompozytorka, artystka multimedialna i autorka teledysków. Gra na wszystkim, co ma pod ręką, choć od dłuższego czasu jej pierwszym wyborem pozostaje ukulele.

Lord & The Liar jutro (10.09)
od godz. 20.00 w Firleju
Maja Koman zaraz po Lord & The Liar zawładnie
sceną przy ul. Grabiszyńskiej

17 września na scenie przy Grabiszyńskiej 56 pojawi się Leszek Cichoński a wraz z nim wokalista, multiinstrumentalista i producent Tim Mitchell, znany ze współpracy z Jamesem Brownem. Razem zagrają materiał opracowany w ramach składu The Guitar Worhshop.

Z kolei we wtorek 22 września Wrocław odwiedzi dreampopowy duet Sea + Air jaki tworzony jest przez Eleni Zafiriadou oraz Daniel Benjamin (na zdjęciu obok).

Greckie duo mimo krótkiego stażu scenicznego zdążyło już wydać dwie płyty i dzielić scenę z gwiazdami pokroju The White Stripes, Sufjana Stevensa czy The Flaming Lips. W muzyce tej dwójki odkryć można echa starożytnych śródziemnomorskich melodii oraz melancholijne brzmienia tradycyjnych instrumentów, takich jak lira i buzuki, z jakich tchnie popowa przebojowość.

Wrześniowe koncertowe wydarzenia w Firleju zamkną 25 września Juggernaut, Suns of Thyme i Odd Couple – czyli potrójne, mocne gitarowe granie.

Juggernaut to operowanie między gatunkami, od gotyckiego rocka, przez jazz aż po hardcore.

Suns of Thyme koncentrują się na rozmarzonych brzmieniach, w których słychać melancholię shoegaze’u, krautrockową psychodelię i popową delikatność.

Ich przeciwieństwem jest Odd Couple, czyli Jascha Kreft i Tammo Dehn, grający również w Suns of Thyme. Ich muzyka mocno różni się od brzmień macierzystej formacji. To energiczny, garażowy rock, w którym brudne, ostre riffy i zaangażowane teksty łączą się z bluesową wrażliwością.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.