Co z programem "Maluch na uczelni"? Fundacja Manus wciąż czeka na rządowe wsparcie

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2015-09-09 14:08 | Zmodyfikowano: 2015-09-09 14:12
Co z programem "Maluch na uczelni"? Fundacja Manus wciąż czeka na rządowe wsparcie - www.mszkrab.manus.pl
www.mszkrab.manus.pl

Uczelniane żłobki czekają na rządowe pieniądze - działające przy Politechnice Wrocławskiej Stowarzyszenie Manus nie może się doczekać podpisania umowy z wojewodą. W przypadku Politechniki chodzi o około 100 tysięcy złotych. Konkurs na wsparcie uczelnianych Klubów Malucha został rozstrzygnięty już prawe pół roku temu, ale po stronie urzędników panuje dziwna cisza - mówi Kamil Nawirski z Samorządu Studenckiego.

Bartosz Wiśniewski z Urzędu Wojewódzkiego uspokaja, połowa z ponad 600 tysięcy złotych przyznanych dla dolnośląskich uczelni już została przekazana. Wniosek dotyczący politechniki wymagał korekty, sąd małe opóźnienie.

Rządowe wsparcie pozwoli na zwolnienie rodziców z części kosztów pobytu dziecka w żłobku. 

- Na razie nic się nie wydarzyło, a rodzice nie wiedzą czy będą mogli skorzystać z ulgi - mówi Kamil Nawirski z Samorządu Studenckiego.

Bartosz Wiśniewski z Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu przekonuje, że nie ma powodu do niepokoju, bo pieniądze na wsparcie opieki nad dziećmi studentów i pracowników uczelni są zagwarantowane.

W całym kraju do dofinansowania zakwalifikowało się 49 uczelni, Ministerstwo Nauki na program "Maluch na uczelni" przeznaczyło w sumie 9 milionów złotych.

Czytaj więcej: Przedszkole na uczelni? Tylko na Politechnice

 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.