Policjanci zlikwidowali linię produkcyjną dopalaczy (FOTO)

| Utworzono: 2015-09-18 10:50 | Zmodyfikowano: 2015-09-18 10:51
Policjanci zlikwidowali linię produkcyjną dopalaczy (FOTO) - fot. KWP
fot. KWP

26 kilogramów różnych substancji, w tym aż 6 kilogramów narkotyków o czarnorynkowej wartości ponad 220 tys. zł. Gdyby jednak wziąć pod uwagę wartość wszystkich służących do produkcji preparatów, można już mówić o milionie złotych. 

Policjanci z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu zlikwidowali w jednym z wynajmowanych domów na terenie powiatu wrocławskiego linię produkcyjną do wytwarzania tzw. dopalaczy. Na miejscu znaleziono środki oraz urządzenia służące do ich produkcji. Działania prowadzone były także z udziałem oddziału Celnego Portu Lotniczego we Wrocławiu.

Okazało się, że w wynajmowanym jednorodzinnym domu znajduje się dwóch mężczyzn w wieku 36 i 61 lat. W pomieszczeniach kuchennych działała linia produkcyjna. Były tam miksery, moździerze, zgrzewarka, waga elektroniczna a także maski ochronne.

"Ponadto znaleziono kilkanaście worków z suszem roślinnym koloru zielonego, substancję koloru białego, kilkadziesiąt pakietów zapakowanych w folię termozgrzewalną gotowych już do wysyłki" - czytamy w policyjnym komunikacie.

"W kolejnych pomieszczeniach domu ujawniono znaczne ilości różnych substancji chemicznych oraz kolejny susz roślinny koloru zielonego, który znajdował się również w łazience i innych miejscach na podgrzewanych elektrycznie suszarkach. Dodatkowo ujawniono kilkanaście worków strunowych z substancjami krystalicznymi. Zabezpieczono także komputer oraz telefony komórkowe"

Powiadomiono Państwową Inspekcję Sanitarną, której pracownicy wydali decyzję o zakazie prowadzenia działalności.

Za posiadanie środków odurzających znacznej ilości grozi kara pozbawienia wolności do 10, a za wprowadzanie ich do obrotu nawet do 12 lat.

Reklama
Zdjęcia
Policjanci zlikwidowali linię produkcyjną dopalaczy (FOTO) - 4
Policjanci zlikwidowali linię produkcyjną dopalaczy (FOTO) - 5

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.