Był las, a jest wypełniony wodą zalew (ZOBACZ)

Michał Wyszowski | Utworzono: 2015-09-21 09:28 | Zmodyfikowano: 2015-09-21 09:32
A|A|A

fot. Michał Wyszowski

Finał niesamowitej akcji społecznej. Mieszkańcy przez pół roku karczowali las, kopali, sprzątali i wywozili śmieci. Udało się doprowadzić do reaktywacji zalewu w centrum tej gminy. W miejscu, w którym przez ostatnie dziesięć lat stał las, teraz jest woda.

Kierujący pracami Ariel Zarzeczny nie ukrywa satysfakcji. Przyznaje jednak, że gdy zaczynali pół roku temu, niewiele osób wierzyło że im się uda:

"Efekt jset niesamowity" - dodaje Zarzeczny

Niewielką część prac – naprawę śluzy – wykonała gmina. Zalew w Starych Bogaczowicach przez lata był jednym z najbardziej popularnych kąpielisk w regionie wałbrzyskim.

Ze względu na pogodę kąpielisko zostanie uruchomione dopiero w przyszłym roku. Zalew ma jednak służyć także wędkarzom.

Kiedyś las - Teraz zalew

 
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Walbrzy.ch
2015-09-21 20:28:32
z adresu IP: (84.10.xxx.xxx)
Ocena: 0
Pięknie! Gratulacje!
~karola
2015-09-21 15:22:49
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
pamiętam jak jeździłam nad ten zalew w młodości się kąpać było super
~Paweł
2015-09-21 15:22:01
z adresu IP: (83.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ta, zalali trawe, butelki, gałęzie itd. Pod wodą jest totalny syf do tego na wodzie pełno glonów. Woda może będzie zdatna do kąpania aczkolwiek zejście już nie. Tam powinno się od nowa wylać zejście jak i dół zalewu żeby nie wyrastały rośliny, poza tym drzewa zasłaniają słońce tak więc kąpać będzie można się tylko od około 12-15...
~jejku
2015-09-21 15:18:17
z adresu IP: (83.8.xxx.xxx)
Ocena: 5
Dla jasnosci-wszelkie wymagane zgody byly, akcje ubezpieczone, akcja spoleczna powiazana z dzialaniami samorzadu, wszelkie zgody budowlane, jakiekolwiek dzialanie bylo zgodne z prawem. Jak ktos nie wie to niech sie nie wypowiada :) a co do mostu-moze zabraklo wspolpracy z samorzadem i brak nadzoru budowlanego ?
~Magda z Rudnej
2015-09-21 13:46:01
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: -2
Nie cieszyłabym się zbyt mocno. W końcu to tylko Polska. U mojego wujka wybudowano most własnymi rękami i co ???? Muszą go rozebrać bo urzędnicy gminni zostali pominięci przy składaniu podziękowań za chwalebny czyn.
~Poznacie Prawdę
2015-09-21 11:48:57
z adresu IP: (84.10.xxx.xxx)
Ocena: 0
To po co nam "państwo/administracja" ? Może niech nie liczy na moje pieniądze tylko żre waciki.
~Limciu
2015-09-21 11:48:24
z adresu IP: (89.174.xxx.xxx)
Ocena: 1
To zadziwiające, że jeszcze żaden wszystkowiedzący urzędnik nie znalazł jakiejś nieprawidłowości w tej inwestycji i nie zablokował czy ukarał. To jest wręcz takie nie Polskie U nas nie może tak być, że ludzie czegoś chcą i sami sobie zrobią, bez przetargów, decyzji, koncesji itp okazji dania w łapę decydentowi. Ja bym się za wcześnie nie cieszył. Sprawa zrobi się głośna dzięki prasie, to zaraz znajdzie się jakiś "poszkodowany".
~Prawda Was Wyzwoli
2015-09-21 10:19:09
z adresu IP: (82.177.xxx.xxx)
Ocena: 5
I to jest to, co nam Polakom potrzeba! Musimy uwierzyć, że własnymi siłami możemy dokonać naprawdę wielkich rzeczy. Nie liczmy zawsze na państwo/administrację publiczną. Idealny przykład jak niewielka grupa ludzi może zmienić świat.