Festyn Rodzinny Taaaka Ryba w Goszczu koło Twardogóry

| Utworzono: 2015-09-22 10:48 | Zmodyfikowano: 2015-09-22 10:49
A|A|A

Zdjęcia: Anna Skupień

Wrzesień i październik to miesiące karpia w Dolinie Baryczy. Tym razem odbyło się spotkanie obok zespołu pałacowo - parkowego w Goszczu koło Twardogóry. W niedzielę podczas pikniku rodzinnego można było wziąć udział w zawodach wędkarskich, rywalizować w nordic walking a także słuchać koncertów i próbować lokalnych produktów z Doliny Baryczy. Na miejscu był też Dolnośląski Rozkład Jazdy Radia Wrocław.

Impreza organizowana była w ramach dziesiątych, jubileuszowych Dni Karpia w Dolinie Baryczy. Spotkanie w wyjątkowym miejscu obok zespołu pałacowo - parkowego gdzie warto zobaczyć wyremontowany fragment pałacu oraz przyległe ruiny.

Dolina Baryczy rozpoczyna się już pięćdziesiąt kilometrów na północny wschód od Wrocławia. Zajmuje teren leżący na pograniczu Dolnego Śląska i Wielkopolski. Znajduje się tu Park Krajobrazowy „Dolina Baryczy”, który jest największym tego typu obszarem chronionym w Polsce. Należy do europejskiej sieci Natura 2000. Znajdziemy tu m.in. ostoje ptaków i cennych gatunków motyli. W Cieszkowie natomiast największe nizinne zimowisko nietoperzy na Dolnym Śląsku.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama