Body - wystawa ludzkich ciał już we Wrocławiu

Dorota Kuźnik | Utworzono: 2015-09-24 18:53 | Zmodyfikowano: 2015-09-24 18:53
A|A|A

fot. Anna Mikołajczyk

"Body" przedstawia prawdziwe ludzkie ciała, poddane zabiegowi plastynacji. Dzięki temu pokazują one różne stadia jego rozwoju i prawdziwe narządy, takie jak mięśnie, tkanki czy organy wewnętrzne.

"Najbardziej niesamowite są reakcje ludzi, którzy pierwszy raz widzą ekspozycję" - mówi kuratorka i współtwórczyni ekspozycji dr Angelina Whalley

"Nawet jeśli ludzie przychodząc tutaj są niepewni jak się zachować, bo często nie byli w obecności zwłok, kiedy już patrzą na wystawę mamy do czynienia z zupełnie inną reakcją, Mówią, że to coś zupełnie innego niż się spodziewali. Nie wiedzieli, że ludzkie ciało może być tak piękne lub tak złożone."

Wystawę można oglądać od piątku do 24 grudnia w parku handlowym magnolia. Wystawa jest biletowana.

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~max
2015-10-26 18:37:29
z adresu IP: (91.188.xxx.xxx)
Ocena: -1
@pawlik to nie ta wystawa, ta jest pierwszy raz w Polsce
~lkamil
2015-10-06 15:39:57
z adresu IP: (91.241.xxx.xxx)
Ocena: -247
Ja już byłem, zaraz po rozpoczęciu. Mega wrażenie! Coś niesamowitego. Na dodatek w sumie bardzo pouczające doświadczenie, naprawdę sporo mozna się nauczyć
~Pawlik
2015-09-25 21:57:31
z adresu IP: (93.175.xxx.xxx)
Ocena: -360
Wystawę można było już oglądać w Krakowie oraz Gdańsku...
~gość
2015-09-25 12:42:47
z adresu IP: (94.231.xxx.xxx)
Ocena: -258
a ja pójdę :)
~Rabin
2015-09-25 09:26:02
z adresu IP: (89.70.xxx.xxx)
Ocena: -1
Nie pójdę, obrzydlistwo.
~karlus
2015-09-25 08:39:42
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 17
Kasia - to w takim razie czekamy na wystawę kup - bogactwo kształtów, kolorów i różnorodność konsystencji. A sorry ... to już było - Dali już chyba grzebał się (nomen omen) w tym temacie.
~Kasia
2015-09-25 07:42:26
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -2
Zboczenia? Wszyscy tak wyglądamy, każdy ma ciało, patrząc na siebie w lustrze, dokonując potrzeb fizjologicznych masz do czynienia ze swoimi " flakami " i ze swoją biologią. Ta wystawa jest piękna- składa hołd człowiekowi, takiemu jakiemu jest, to ma cele naukowe.
~konserwatyst
2015-09-25 07:38:18
z adresu IP: (77.254.xxx.xxx)
Ocena: -368
Różne są zboczenia i jest ich coraz wiecej...
NA ANTENIE
AlicjaMikłaszewicz
Alicja Mikłaszewicz
 22:00 - 23:00
Dźwiękowa historia
Zapraszam