Drużyna biegowa w Warszawie: Sukces Anety Jaworskiej

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-09-27 23:05 | Zmodyfikowano: 2015-09-27 23:06

Trzyosobowa reprezentacja biegowej drużyny Radia Wrocław Katarzyna Pawlak, Aneta Jaworska i Krzysztof Znamirowski w komplecie zameldowała się na mecie warszawskiego maratonu.

Aneta Jaworska kończąc stołeczny bieg na 42 kilometry i 195 metrów zdobyła koronę maratonów polskich. By ją uzyskać trzeba zaliczyć pięć konkretnych biegów.

Łącznie na starcie zameldowało się 8 tys. biegaczy. W 37. edycji imprezy najszybszy był Ezekiel Omullo. Kenijczyk wygrał z czasem 2:09.19. Drugi był ubiegłoroczny triumfator Victor Kipchirchir - 2:10.45, a trzeci Johnstone Mayio - 2:10.58. W gronie kobiet zwyciężyła Ruth Wanjiru - 2:29.39

W stolicy biegli też reprezentaci Radia Wrocław. Najlepiej spisała się Katarzyna Pawlak, która z czasem 4.22.06 (netto) zajęła 4468. miejsce. Chwilę później linię mety minęła Aneta Jaworska. 4545. pozycję daj jej rezultat 4.23.29 (netto). Jako 5983. w kategorii open bieg ukończył Krzysztof Znamirowski (4.59.48 netto).