Skowrońska-Dolata błyszczy. Polki jednak przegrywają

| Utworzono: 2015-09-28 07:23 | Zmodyfikowano: 2015-09-28 07:24

Najlepiej w szeregach polskiej reprezentacji spisała się Katarzyna Skowrońska-Dolata. Siatkarka Impelu zdobyła aż 20 punktów. W dwóch pierwszych partiach grała na pozycji przyjmującej, a w dwóch kolejnych jako atakująca. Ostatecznie w całym meczu zanotowała 51 procent skuteczności w ataku (19/37). To jednak było zdecydowanie za mało.

Atutem Holenderek jest... zespołowość. Dwa pierwsze sety Holenderki wygrały dość wyraźnie, bo odpowiednio do 15 i 11. W tych odsłonach Polki atakowały bardzo słabo. Udało się urwać tylko trzeciego seta. W czwartym znów rywalki były lepsze.

Ciężko wyróżniać inną, prócz Skowrońskiej-Dolaty, zawodniczkę naszej reprezentacji. Pozostałe z polskich kadrowiczek zdobyły maksymalnie osiem punktów.

Przypomnijmy w pierwszym meczu polskie siatkarki przegrały z Włoszkami 1:3. Dziś Polki zagrają ze Słowenkami. Jeśli wygrają awansują do fazy play-off.