Koszykarki z Polkowic mają nowego trenera

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-10-08 13:03 | Zmodyfikowano: 2015-10-08 13:04
A|A|A

Nowy szkoleniowiec dolnośląskiej drużyny ostatnio był selekcjonerem reprezentacji Ukrainy. Podczas ostatnich Mistrzostw Europy nie zrobił z nią jednak dobrego wyniku. Prowadzona przez niego kadra wygrała zaledwie jeden z pięciu meczów i odpadła już po fazie grupowej.

Vadim Czeczuro znany jest kibicom basketu w Polsce i to nie tylko tym, którzy trzymają kciuki za żeńskie drużyny. Wcześniej jako zawodnik, Ukrainiec występował w takich klubach jak Astoria Bydgoszcz, Wybrzeże Gdańsk, czy też Stal Ostrów Wielkopolski, z która w sezonie 1997/1998 awansował do I ligi.

Kiedy zakończył karierę zawodniczą został trenerem i najpierw prowadził męskie drużyny - Stal Ostrów Wielkopolski i KS Open Pleszew. W 2011 roku zaczął prowadzić żeńskie drużyny. Najpierw pracował w Brzegu, gdzie prowadził tamtejszą Odrę, a w listopadzie 2012 roku zastąpił na stanowisku trenera Centrum Wzgórze Mirosława Noculaka. Na Wybrzeżu pracował do zakończenia poprzedniego sezonu. 

Czeczuro podpisał z MKS-em Polkowice kontrakt do końca sezonu. Po trzech kolejkach dolnośląski zespół z bilansem 1-2 zajmuje 8 miejsce w Basket Lidze Kobiet (na 12 zespołów).

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama