Bonk i Zieliński na najwyższym podium w Wabrzychu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-10-17 23:09

Pierwszym zawodnikiem, który cieszył się z tytułu wywalczonego w Wałbrzychu, był Dominik Kozłowski. Atleta Zawiszy Bydgoszcz wygrał w kategorii 56 kg z wynikiem 216 kg (100 kg + 116 kg).

Nie było niespodzianki w kat. 94 kg. Tytuł mistrzowski wywalczył Adrian Zieliński, który w dwuboju uzyskał 390 kg. Mistrz olimpijski o 3 kg wyprzedził swojego brata Tomasza.

Wysoki poziom zaprezentowali zawodnicy w kat. 105 kg. Tu także na najwyższym stopniu podium stanął murowany faworyt, czyli Bartłomiej Bonk. Brązowy medalista olimpijski z Londynu i tegoroczny mistrz Europy, odzyskał tytuł, który rok temu stracił na rzecz kolegi klubowego Arkadiusza Michalskiego. W Wałbrzychu Bonk, jako jedyny przekroczył w dwuboju granicę 400 kg - kończąc zmagania z wynikiem 405 kg.

W wadze +105 kg z bardzo dobrej strony pokazał się Daniel Dołęga, który w dwuboju uzyskał równe 400 kg. Brąz w tej w tej wadze wywalczył Adam Kraska z Górnika Polkowice. Jego wynik w dwuboju to 360 kg (155 kg + 205 kg).

Dokończenie 85. MP seniorów w niedzielę w hali widowiskowo-sportowej Aqua Park w Wałbrzychu.