Michał Przysiężny z wygraną w Brest. Jest w II rundzie

| Utworzono: 2015-10-20 15:06 | Zmodyfikowano: 2015-10-20 15:07

Klasyfikowany obecnie na 171. miejscu w światowym rankingu Michał Przysiężny musiał stoczyć trudny bój. Wszystko mogło zakończyć się wcześniej ale „Ołówek” nie wykorzystał prowadzenia w pierwszym secie 5:3.

W drugiej partii to zawodnik reprezentujący wrocławski klub popisał się doskonałą końcówką seta. Zapisał na swoje konto cztery ostatnie gemy. Zrobił to w bardzo dobrym stylu i zyskał sporą pewność siebie.

Trzeci set także należał do 31-letniego reprezentanta Polski. Przysiężny zdobył decydujące przełamanie w ósmym gemie, a po chwili wykorzystał premierowego meczbola. Po godzinie i 47 minutach pokonał Matteo Donatiego 5:7, 6:2, 6:3.

O miejsce w ćwierćfinale turnieju Open Brest Arena Credit Agricole Przysiężny zagra z Ivanem Dodigiem. Notowany aktualnie na 122. pozycji w rankingu ATP Chorwat został we francuskiej imprezie rozstawiony z szóstką.

Open Brest Arena Crédit Agricole, Brest (Francja)