Kryzys trwa. Piłkarze Śląska przegrali z Ruchem

| Utworzono: 2015-10-23 18:00 | Zmodyfikowano: 2015-10-23 18:02

Ruch Chorzów rozpoczął spotkanie w następującym składzie: Matus Putnocky, Martin Konczkowski, Rafał Grodzicki, Mateusz Cichocki, Michał Koj, Łukasz Surma, Maciej Iwański, Kamil Mazek, Patryk Lipski, Marek Zieńczuk, Mariusz Stępiński .

Trener Tadeusz Pawłowski delegował taką jedenastkę: Mariusz Pawełek, Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Tomasz Hołota, Dudu Paraiba, Marcel Gecov, Tom Hateley, Flavio Paixao, Krzysztof Danielewicz, Michał Bartkowiak, Mateusz Machaj.

Dzisiejsze spotkanie jest pięćsetnym meczem w ekstraklasie pomocnika "Niebieskich" Łukasza Surmy. Zawodnicy obu zespołów utworzyli szpaler dla doświadczonego piłkarza.

Odbyła się też krótka uroczystość, podczas której Surma otrzymał okolicznościowe upominki.

1. minuta. Śląsk od początku ruszył do ataku. Pierwszą groźną akcję przeprowadził Flavio Paixao. Dośrodkowanie Portugalczyka opanował w polu karnym były gracz wrocławian Rafał Grodzicki.

3. minuta. Kolejne ataki gości. Tym razem defensorów chorzowian sprawdził Dudu. Z centrami Brazylijczyka obrona Chorzowa poradziła sobie wyśmienicie.

5. minuta. Tym razem w natarciu Ruch. Znów jednak dużo ciepłych słów o obronie. Tym razem Śląska. Dobrze w akcji defensywnej spisał się Michał Bartkowiak.

7. minuta. Maciej Iwański próbował zaskoczyć Mariusza Pawełka. Strzał pozostawiał wiele do życzenia. Bramkarz Śląska wznowił grę z 5 metra przed swoją bramką.

9. minuta. Śląsk sprawia sporo kłopotów obrońcom Ruchu. Dudu wywalczył rzut rożny. Dośrodkowanie Machaja jednak wprost na głowę zawodnika z Chorzowa. Chwilę później Paixao uprzedzony przez bramkarza "Niebieskich".

13. minuta. Kolejny korner dla Śląska. Wcześniej dobrze współpracowali Machaj i Paixao. Celeban po dośrodkowaniu z rożnego daleko od światła bramki.

17. Śląsk bliski objęcia prowadzenia. Najpierw w polu karnym chorzowian piłka odbija się od Bartkowiaka. Przewrotką próbował celnie uderzać Flavio, ale trafia w poprzeczkę.

24. minuta. Pierwsza żółta kartka w meczu. Ostre wejście Gecova i Czech musiał ponieść konsekwencje.

29. minuta. Dobra interwencja bloku defensywnego. Wrocławianie wybili piłkę po centrze Mazka w kierunku Stępińskiego.

34. minuta. Rzut wolny dla Ruchu. Źle uderzony przez Lipskiego. Oba zespoły próbują stworzyć zagrożenie pod bramką przeciwnika. Śląsk sprawia lepsze wrażenie. Akcje gospodarzy jednak są coraz groźniejsze.

36. minuta. Bartkowiak mógł dać pierwszego dziś gola przy Cichej. Jego strzał jednak dosłownie odbija się od zaskoczonego bramkarza rywali. Putnocky ma jednak szczęście. Śląsk poszedł za ciosem. Akcje Paixao i Machaja zastopowane jednak przez gospodarzy.

42. minuta. Atakuje Śląsk, odpowiada Ruch. Akcja Mazaka zatrzymana. Piłkarz z 22 metra próbował pokonać Pawełka. Defensywa wrocławian i Mariusz Pawełek spisali się bardzo pewnie.

45. minuta. Gol do szatni dla Ruchu. Bohaterem pierwszej połowy Mariusz Stępiński. Po podaniu Iwańskiego oddał doskonały strzał z rogu pola karnego. Piłka wpadła do siatki. To była ostatnia akcja pierwszej części spotkania.

49. minuta. W Śląsku już dwie zmiany. Najpierw w przerwie za Bartkowiaka pojawił się Jacek Kiełb. Chwilę po wznowieniu gry za kontuzjowanego Machaja musiał wejść na boisko Kamil Biliński.

52. minuta. Pierwsza akcja Kiełba. Przeprowadził efektowny rajd ale fatalnie dośrodkował. W odpowiedzi Ruch. Karnego próbował wymusić Stępiński. Za tę próbę został upomniany żółtą kartką.

55. minuta. Kolejny atak Śląska. Dośrodkowuje Dudu, a Danielewicz składa się do uderzenia z woleja. Tym razem jednak pomocnik trafia piłkę nieczysto i ta ląduje w rękawicach bramkarza Ruchu.

59. minuta. Faulowany Flavio Paixao. Akcja jednak znów bez dobrego wykończenia. Kończy ją złe podanie Zielińskiego w pole karne przeciwnika.

62. minuta. Biliński ma sporo ochoty do gry. Niestety po dobry podaniu Danielewicza drugi raz w meczu zostaje złapany na pozycji spalonej.

66. minuta. Śląsk marnuje kolejny rzut wolny. Wrocławianie mają spore problemy by po stałych fragmentach zagrozić bramce chorzowian.

72. minuta. Ostatnia zmiana w zespole Tadeusza Pawłowskiego. Toma Hateleya zastępuje Konrad Kaczmarek, który ustawia się na boisku za Kamilem Bilińskim.

77. minuta. Śląsk nie potrafi dostać się w okolice bramki Ruchu. Wreszcie przed "szesnastką" piłka spada pod nogi Kaczmarka. Jego uderzenie przelatuje jednak wysoko nad bramką.

86. minuta. Chorzowianie wywalczyli rzut rożny. Po dośrodkowaniu sędzia Marciniak przerywa grę i nakazuje powtórkę. Po zamieszaniu drugi żółty kartonik dla Rafała Grodzickiego, który musi opuścić boisko. Wrocławianie grają z przewagą jednego zawodnika.

90. minuta. Śląsk do końca próbuje atakować i zdobyć wyrównującą bramkę. Pokonać bramkarza nie udało się przez 90 minut, nie udało się też w doliczonym czasie gry. Na finiszu Ruch jeszcze mógł podwyższyć prowadzenie. Rzut karny Lipskiego w świetnym stylu obronił jednak Pawełek.

Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 1:0 (1:0)

Bramka: Mariusz Stępiński 45

Ruch: 30. Matúš Putnocký - 15. Martin Konczkowski, 51. Rafał Grodzicki, 2. Mateusz Cichocki, 14. Michał Koj (78, 20. Marek Szyndrowski) - 27. Kamil Mazek, 4. Łukasz Surma, 7. Maciej Iwański, 10. Patryk Lipski, 5. Marek Zieńczuk - 18. Mariusz Stępiński.

Śląsk: 33. Mariusz Pawełek - 23. Paweł Zieliński, 3. Piotr Celeban, 6. Tomasz Hołota, 12. Dudu Paraíba - 28. Flávio Paixão, 15. Marcel Gecov, 5. Krzysztof Danielewicz, 4. Tom Hateley (73, 18. Konrad Kaczmarek), 25. Michał Bartkowiak (46, 9. Jacek Kiełb) - 8. Mateusz Machaj (49, 19. Kamil Biliński).

żółte kartki: Stępiński, Koj, Konczkowski, Grodzicki - Gecov, Dudu Paraíba, Kiełb.
czerwona kartka: Rafał Grodzicki (87. minuta, Ruch, za uderzenie przeciwnika).

sędziował: Szymon Marciniak (Płock).

Spotkanie z Ruchem Chorzów ocenia na pomeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec Śląska Tadeusz Pawłowski: