Derby Dolnego Śląska w 1/8 finału Pucharu Polski kobiet

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-11-03 07:44 | Zmodyfikowano: 2015-11-03 07:44
A|A|A

fot. AZS Wrocław (Kenward Polak)

Oba zespoły zmierzyły się się już w tym sezonie w ekstralidze. We Wrocławiu AZS po golu Dominiki Dereń pokonał piłkarki z Wałbrzycha 1:0. Wrocławskie akademiczki nie cieszyły się jednak zbyt długo z sukcesu. Wynik został wkrótce zweryfikowany na walkower dla rywalek z powodu uchybień regulaminowych w drużynie ze stolicy Dolnego Śląska.

Dla wrocławianek starcie w 1/8 finału Pucharu Polski będzie ich pierwszym występem w tej edycji rozgrywek. Beniaminek ekstraligi z Wałbrzycha ma już za sobą dwa pucharowe mecze. Podopieczne Marcina Gryki najpierw w dolnośląskim finale pokonały Miedź Legnica 5:2, a następnie – w I rundzie szczebla centralnego – wygrały w Biedrzychowicach z miejscowym Rolnikiem 4:1.

Oprócz drużyn z Wałbrzycha i Wrocławia o awans do ćwierćfinału Pucharu Polski kobiet walczyć będą w środę także piłkarki z Lubina. Zagłębie w 1/8 finału na wyjeździe zmierzy się z AZS Gorzów Wielkopolski.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama