Zwiedził Bliski Wschód za półdarmo (ZOBACZ ZDJĘCIA)

Cezary Tomalak | Utworzono: 2015-11-09 09:55 | Zmodyfikowano: 2015-11-09 09:55
A|A|A

Zdjęcia: Włodek Nielipiński

24 i 25 listopada we Wrocławiu spotkania z Włodkiem Nielipińskim, który za 1000 zł objechał Bliski Wschód a w swoich podróżach wykorzystuję głównie dwie formy transportu: autostop oraz tanie linie lotnicze.

Włodek Nielipiński - absolwent Turystyki Międzynarodowej na Uniwersytecie Śląskim w Sosnowcu, autor podróżniczego bloga "Pan Czosnek w Podróży" może zostać ekspertem w sprawie oszczędnej turystyki. Tegoroczne wakacje spędził na wyjątkowej wyprawie, którą w liczbach można podsumować tak: 40 dni, niemal 19 000 km za jedynie 1000 zł bez wydania ani grosza na nocleg. Jak twierdzi, "najpiękniejsze chwile w podróżowaniu wynikają z czystego przypadku" i to właśnie przypadek prowadził go przez państwa takie jak Turcja, Iran, Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Oman.

Podróżnik w najbliższych dniach pojawi się we Wrocławiu z serią spotkań zatytułowaną "Z baśni 1001 nocy".

Będzie opowiadał nie tylko ogólnie Bliskim Wschodzie i jego kulturze, lecz także o interesujących przygodach, jakie przeżył w trasie, m.in.: o kurdyjskim weselu, nocowaniu na autostradzie czy spotkaniu z uzbrojonymi bojówkarzami.

Bezpłatne prelekcje Włodka Nielipińskiego odbędą się 24 listopada w Bułce Tartej przy ul. Mościckiego i 25 listopada w Panato Café przy ul. Jedności Narodowej we Wrocławiu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama