Wałbrzych: Policjanci skazani za pobicie zatrzymanego

Michał Wyszowski | Utworzono: 2015-11-06 14:22 | Zmodyfikowano: 2015-11-06 14:57
A|A|A

fot. prw.pl

Jeden z funkcjonariuszy bił pałką, drugi instruował. Jest wyrok w głośnej sprawie wałbrzyskich policjantów. Aleksander F. oraz Stanisław M. zostali skazani za przekroczenie uprawnień oraz niedotrzymanie obowiązków służbowych. Wyrok w obu przypadkach to 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata.

Sędzia Anna Glijerska – Socha nie miała wątpliwości co do winy policjantów:

Sędzia bardzo krytycznie oceniła ten czyn. Stwierdziła, że wyrok ma mieć charakter prewencyjny i być przestroga dla innych policjantów:

Policjanci otrzymali także 5-letni zakaz służby w policji. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny, pełnomocnik funkcjonariuszy zapowiada złożenie apelacji.

Skazani muszą także zapłacić po 1,5 tysiąca złotych nawiązki na rzecz pokrzywdzonego. Młodego mieszkańca Piaskowej Góry dzisiaj nie było w sądzie. Wcześniej mówił Radiu Wrocław, że liczy na sprawiedliwy wyrok, a tacy policjanci w jego ocenie, nie powinni nigdy służyć w tej formacji.

- Czyn oskarżonych charakteryzuje się bardzo wysokim stopniem szkodliwości społecznej. Jego następstwa to nie tylko skutki zdrowotne dla pokrzywdzonego, jego cierpienie i krzywda. Drugi aspekt to fakt, że działanie oskarżonych w sposób istotny podważyło zaufanie do policji, w szczególności do wałbrzyskich policjantów – mówiła uzasadniając wyrok sędzia Anna Glijerska – Socha.

Policjanci od początku nie przyznawali się do winy.

WIĘCEJ: 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~an
2017-05-20 10:01:59
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
sedzia g reprezentuje sad zawistny
~gosc
2017-05-20 09:02:16
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
ta sedzia powinna sprzedawac pietruszke na straganie
~eeeee
2016-08-31 22:40:11
z adresu IP: (79.191.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nalezy wprowadzić precendensy jak w krajach kultury anglosaskiej.
~domel
2015-11-26 05:20:52
z adresu IP: (109.243.xxx.xxx)
Ocena: 1
To wyrok w pierwszej instancji? Pewnie będzie odwołanie.
~szeregowy
2015-11-14 10:09:33
z adresu IP: (93.105.xxx.xxx)
Ocena: -6
Bardzo dobry wyrok.Ważny co do zasady,że Ci zawodowi bandyci już nigdy nie wrócą do służby.Poszkodowani mogą dochodzić odszkodowania na drodze cywilnej.Niestety zbyt często Prokuratura Wałbrzyska faktycznie popiera bandziorkę policyjną.
~Kali 20
2015-11-13 19:18:08
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: -6
Mój Boże do czego to dochodzi żeby niewinnych ludzi tak traktować!!! 1500 zł? Za uszczerbek na zdrowiu? To jest żałosne. Powinno być co najmniej 5 tysięcy. Bardzo dobrze,że w końcu wałbrzyskie miśki zostały ukarane. Takie sytuacje nie mają prawa bytu. Teraz może w końcu zaczną się bać i już nie będą czuli się tacy pewni jak dotychczas kiedy mogli robić wszystko i uchodziło im to płazem.
~bola99
2015-11-13 01:25:33
z adresu IP: (80.249.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jaka doświadczona Sędzina. Bravo Pani Sędzio................
~wałbrzyszanin
2015-11-12 11:06:15
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: -7
Coraz bardziej się utwierdzam w przekonaniu, że wałbrzyscy policjanci to najwięksi skur... w naszym kraju. I nie chodzi tylko o same pobicia, a jest ich najwięcej w naszej części kraju, chodzi również o niedopłenienie obowiązków służbowych. Nie będe tutaj pisał o mojej sprawie, ale była bardzo prosta i czekam już prawie rok bez żadnego skutku i odzewu, choć zapewniali że sprawę załatwią i jest to kwestia kilku dni. Tak tylko chciałem się pożalić. Pozdrawiam wszystkich ;)
~Obywatel
2015-11-11 22:37:37
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: -5
Wyrok wcale nie był znany przed pierwszą rozprawą, a zachowanie oskarżonych Policjantów na korytarzach sądu to potwierdzało nie wspomnę już o reakcji podczas ogłoszenia wyroku.. Moim zdanie uzasadnienie jest słuszne ponieważ Policja powinna chronić i dawać przykład, a nie bić za to że ktoś nie chce podpisać im czegoś co podkładają człowiekowi pod nos. Osobiście uważam że takich "przykładów" jak ten powinno być znacznie więcej, ponieważ im dłużej takie sytuacje pozostają bez odzewu tym bliżej do tragedii do jakiej zresztą już doszło na komisariacie nr 5 gdzie zginął człowiek, a raczej po opuszczeniu komisariatu. Co dalej czyjaś córka będzie wracać pod wpływem z imprezy i ja zatrzymają i zgwałcą bo uznają że w końcu im wolno ? Kiedy użycie siły jest wskazane rozumie, ale na pewno nie jest one wskazane by coś wymusić na zatrzymanej osobie niekiedy nawet niesłusznie, bądź wymierzyć takiej osobie "sprawiedliwość" w postaci samosądu co jest coraz częstszym przypadkiem.
~Lolandia
2015-11-09 09:17:16
z adresu IP: (37.7.xxx.xxx)
Ocena: 4
Nastały śmieszne czasy Rzeczpospolitej.........
~Wanda
2015-11-08 20:08:40
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 6
Pani Sędzia mówi, że zachowanie podważyło zaufanie do Policji, a wyrok w sposób znaczny podważył zaufanie do Sądu...
~diaa
2015-11-08 15:29:00
z adresu IP: (195.191.xxx.xxx)
Ocena: 0
przyjecia sa na ochroniarzy w biedronce
~TAURUS
2015-11-08 11:00:55
z adresu IP: (213.195.xxx.xxx)
Ocena: 2
Może coś podpowiem tym wszystkim wymądrzającym się na tym forum. Te wszystkie poczynania zrobiła wszechobecna nędza i to zarówno umysłowa jak i finansowa. Teraz są takie czasy że policja boi się bandytów a bandyci policji, po prostu pat. Czy policjanci sobie na takie zachowanie zasłużyli? Niejednokrotnie pewnie tak. Zamiast łapać przestępców wolą polować na ludzi spijających browary w parkach czy skwerach których w Wałbrzychu nie brakuje. Sam byłem świadkiem jak facet idzie z psem na spacer i zza pazuchy popija browara. Jaka natychmiastowa reakcja policji. To była żenada. Aha, zapomniałem, temu pieszemu zajechali drogę samochodem, chyba Kia.
~Gość2
2015-11-08 10:03:57
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 6
Wyrok wysokiego sądu był już znany przed pierwszą rozprawą! Został podjęty dla mediòw i tzw. opinii publicznej. Pani sędzia odrzucała skutecznie wnioski dowodowe obrony nie dając w ten sposòb szansy na merytoryczną obronę. Poziom rozpraw w, których brałem udział sięgnął poziomem do dawnego kolegium ds. wykroczeń. Mam nadzieję, że Sąd Okręgowy w Świdnicy bez naciskòw ze strony mediòw rozpozna w sposób uczciwy zebrany przez panią prokurator ze Świdnicy materiał dowodowy. Niestety wałbrzyskiej temidzie z oczu spadła opaską.
~Irek
2015-11-08 09:45:40
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 3
Bardzo dobrze takich w Policji nie potrzeba.
~gość
2015-11-08 09:22:33
z adresu IP: (83.29.xxx.xxx)
Ocena: -1
ile toto z tym łańcuszkiem na szyi ma lat,toz to niedawno bawiło się w piaskownicy i patrzyło jak pierwsze włoski na między nogami rosną rosną a tu mówią doświadczenie życiowe,wiedza itp haha ha chyba pieprznę w kalendarz w USA to mogła by jedynie kawę sędziemu parzyć a to i tak nie wiadomo czy by ją do tego dopuścili
~dam
2015-11-07 22:04:06
z adresu IP: (176.221.xxx.xxx)
Ocena: 4
Wyrok Masakra. A ta sedzina powinna chyba mec jakieś doświadczenie bo widac ze jest inaczej. Ciekawe jakie były materiały dowodowe ?
~odważna .... bo na sali
2015-11-07 21:27:12
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 8
Puścić by taką w środku nocy samą przez zakamarki zakapiorskiej i meliniarskiej dzielnicy to by dziewcze zrozumiało kim jest policjant i dlaczego bydło należy traktować jak bydło !!! Ale no cóż widać dziewcze jeszcze nie potrzebowało pomocy policji bo chyba jeszcze zadan "szanowany obywatej" jej gęby w bramie nie obił ani tyłka nie "przegwintował".
~Wanda
2015-11-07 20:36:54
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 4
Wyrok aż krzyczy do różnej maści bandytów mniejszego lub większego kalibru, że oskarżanie policjantów to niezły biznes. Nie czuję się bezpiecznie w takim kraju. Ktoś musi nas bronić, tylko pytanie czy policjanci będą ryzykować kolejne bezsensowne oskarżenia? Chory wyrok!!!
~Matuś
2015-11-07 20:00:15
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -3
Tak najlepiej broncie policjantów a oni będą nap... Wszystkich jak leci i będą się czuli bezkarni i będą robić to co robią do tej pory
~glina
2015-11-07 18:46:59
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 10
Mam nadzieję że Sąd Okręgowy wysmieje wyrok sedziny wałbrzyskiej i uniewinni policjantów .
~radkaw
2015-11-07 17:19:23
z adresu IP: (79.191.xxx.xxx)
Ocena: 21
Niedoświadczeni życiowo ludzie nie powinni być sędziami i wydawać wyroków w sprawach policjantów . Jest to jednak coraz częstsza praktyka , bo starym sędziom nie chce się brać za takie sprawy , a młody dostaje takiego gniota i chcę się wykazać i nie zawsze mu wychodzi. Ciekawe jak tę sędzinę jakieś łapciuchy napadną pobiją lub zgwałcą to też będzie żądała od policjantów by grzecznie zaprowadzili bandytę przed ławę sądową. Jeszcze trochę to strach będzie wyjść na ulicę , bo na mojej ulicy stare oprychy do tej pory boją się pałki dawnego dzielnicowego , który sam zamiast sądu wymierzał sprawiedliwość, bo inaczej nikt by z domu nie wyszedł.
~ale bym ją brał
2015-11-07 17:15:10
z adresu IP: (46.22.xxx.xxx)
Ocena: 1
w aucie, ażby jej się w loczki zakręciły te słitaśne blondaski
~absurd
2015-11-07 17:13:32
z adresu IP: (91.212.xxx.xxx)
Ocena: -5
Pan Sędzia to jakiś pewnie POwski jest, jestem ciekaw jak sie obudzicie za kilka lat, nie dłużej jak dzieci będą z nozami biegać i wam też sie za dupy wezmą
~dafi
2015-11-07 16:19:18
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 1
Pani sędzino..... a do roboty chociaż na rok w formie praktyk w bolszewickim MO a dopiero potem do osądzania....., jak zrozumiesz czym jest bolszewicki resort zarządzany przez potomków dzierżyńskiego to może twoje wyroki będą realne a nie wirtualne wydawane bez pojęcia o realiach w jakim bagnie muszą pracować f-usze !!!
~olo
2015-11-07 16:10:06
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
wyrok ma charakter prewencyjny dla innych policjantów. Co za bzdury ludzie Sąd Okręgowy powinien zając się przygotowaniem merytorycznym sędziów , ręce opadają
~koba
2015-11-07 16:05:33
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
Co za durny kraj i durny wymiar (nie)sprawiedliwości ? A gdzie jest miejsce na ławie oskarżonych dla ich komendantów dla których skazani policjanci poprzez niezgodne z prawem działania podbijali statystyki wykrywcze ? Przecież beneficjentami profitów z takich działań byli (jak się domyślam) komendanci którzy za dobre wyniki wykrywcze spijali śmietankę w postaci nagród i awansów (przymykając oko na bezprawne działania podwładnych). No cóż prokuratura jest głupia a sąd ślepy ..... albo udają, głupotę i ślepotę i z szeregowych gliniarzy robią kozłów ofiarnych udając, że nie widzą, szerszego aspektu tej sprawy. Ch..., du.. i kamieni kupa tak wygląda ten kraj i jego organa !!!! Pozdrawiam prokuratora i sędziego i życzę aby dalej patrzyli spokojnym wzrokiem w lustro przy goleniu nie widząc w sobie chodzącego, durnego zera !!!
~prosty pomysł
2015-11-07 16:01:14
z adresu IP: (83.21.xxx.xxx)
Ocena: -2
Robić "obdukcyjne" cyfrowe foty/filmy zaraz po zatrzymaniu i tuż przed wypuszczeniem. Co to kliszy potrzebujecie? Wszystkim będzie lepiej.
~Caladan
2015-11-07 13:51:45
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 10
Z tego co tu czytam to wynika, że slwo tego goscia bylo przeciwko slowom interweniujacych policjantow...Gratuluje przekazu dla spoleczenstwa od pani sedziny. Teraz wystarczy ze bandyta wpieni sie na zatrzymujacych go policjantow a po wyjsciu z dolka da sobie dwa razy po ryju, pojdzie na obdukcje....i juz sad powiezie psa...Idzcie w h...z takim wymiarem sprawiedliwosci gdzie bandyci dyktuja prawa...Zenada i wstyd...Mam nadzieje ze czas osadzi takie zachowanie gdy jeden czy drugi lump wpierw komus wpiereoli, przyjedzie milicjant i grzecznie z pietyzmem wpierw zajmie sie biednym przestepca, bo nie daj bog spadnie mu wlos z glowy...Szkoda slow...
~martinT
2015-11-07 13:28:04
z adresu IP: (176.114.xxx.xxx)
Ocena: 12
MIAŁEM SEN: "Młody Mieszkaniec Piaskowej Góry" za jakiś czas wystąpi w programie "Gwiazdy tańczą na lodzie" a policja straci dwóch porządnych gliniarzy. Inni gliniarze będą woleli nie zobaczyć pewnych spraw na ulicy by nie zmoczyć czterech liter w konfrontacji z bandytą a w społeczeństwie wzmocni się poczucie bezpieczeństwa; rekruci z zapałem będą szli do "firmy" na min. 25 lat tyrania na "słupki" mając w perspektywie utratę kolejnych przywilejów i naliczanie emerytury od podstawy; obywatele z czasem będą musieli bronić się sami za co będą regularnie wsadzani do pudła (słynne przekroczenie granic obrony koniecznej, czyli: bandycie nie można zrobić krzywdy); a kiedy już siedząc za granicą będę oglądał ten kraj w pożodze wybuchnę szyderczym śmiechem szaleńca a następnie zapłacze.
~GaD
2015-11-07 13:25:45
z adresu IP: (93.175.xxx.xxx)
Ocena: 7
Przypadek koloru włosów sedziny to nie przypadek Tolerancja dla bandytów i nagonka na uczciwych ludzi i policjantów. Mam nadzieję ze PiS zajmie sie tym wymiarem NIESPRAWIEDLIWOSCI
~Joanna
2015-11-07 11:27:24
z adresu IP: (95.40.xxx.xxx)
Ocena: 1
dokąd zmierzasz Polsko?! Teraz czekam, aż '' poszkodowany'' zrobi karierę jakaś, bo wróże mu przyszłość karierowicza.. Ha Ha! Chory kraj i NIESPRAWIEDLIWY wymiar sprawiedliwości. Jestem matka dwójki dzieci i boję się autentycznie o nich, o to co będzie się działo, po takim wyroku PREWENCYJNYM. Przecież to jest przyzwolenie dla wyrostków na to by mieli gdzieś prawo i robili to, co się im tylko podoba! A policja, nie może nic, tzn może i będzie odpowiadać później przed sądem za walkę ze złem.
~smiech
2015-11-07 10:41:44
z adresu IP: (93.105.xxx.xxx)
Ocena: 6
a za znieważenie funkcjonariusza, naruszenie neitykalnosci lumpy zostają uniewiennione. Wyrok nie jest prawomocny. Odwoływać się!!!! na jakiej podstawie Sąd Was skazał? jest domniemanie niewinności, a może już nie ma...?
~Stary
2015-11-07 09:32:12
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 3
Anna Maria Wesołowska może czuć się zagrożona! W Wałbrzychu wyrosła jej konkurentka! I to z bogatym doświadczeniem życiowym! Brawo za prewencyjny wyrok! Teraz kariera stoi przed Panią otworem! Może sąd okręgowy!? Już czuję się bezpiecznie! Teraz żaden gliniarz mnie nie napadnie! Boję się o ten kraj!
~nie pochwalam
2015-11-07 09:26:54
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 1
policjantowi powinno się za to zabrać 2 pensje i oddać pobitemu to by i jeden i drugi był zadowolony a i kara byłaby adekwatna. Ich wina porównywalna jest do naciągnięcia rachunku za naprawę w warsztacie - wszyscy to robią, a ukaranych wcale - a tu masz - ukarała i myśli że innych odstraszy. Jak mi zatrzymany patrząc w oczy powiedział że może mi sie dzieckiem zająć jak go wypuszczą to zębami pluł ale pewnie dlatego, że aby mi zaszkodzić dokonał samookaleczenia uderzając twarzą w kratę.... Wiem, że moja wina i powinienem go powstrzymać, po czym pisał skargi że to niby go pobito, ale na szczęście prokurator nie była tak naiwna jak ta sędzia.
~Stary
2015-11-07 09:24:17
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 1
Porażka sądową!
~Tadek
2015-11-07 09:06:55
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -2
Nie rozumiem, zakaz bycia funkcjonariuszem na okres pięciu lat, a od kiedy to osoby karane mogą służyć w tej formacji, rozumiem że oni nadal po pięciu latach dalej będą machać pałką na lewo i prawo mimo że zostali skazani przez sąd. To jakiś absurd!!!
~aro
2015-11-07 08:38:17
z adresu IP: (83.24.xxx.xxx)
Ocena: 3
wyrok sądu pod publiczkę ,dlatego na przykładzie tej sprawy policjanci powinni miec wyjebane na interwencje,niech mądra sedzina sama sie broni przed patologią.Jak dostanie ze dwa razy po tym pustym baniaku to zrozumie z czym ma do czynienia policja kazdego dnia.Dlatego w polsce nigdy nie bedzie sprawnej policji takiej jak sobie zycza normalni ,spokojni obywatele bo nikt nie bedzie latał po sadach po prawidłowo przeprowadzonej interwecji.pozdrawiam polski bangladesz.
~ja334
2015-11-07 07:00:08
z adresu IP: (109.241.xxx.xxx)
Ocena: 1
śmiech na sali, Pani Sędzia widać na zdjęciu że doświadczona życiowo kobieta w słusznym wieku który jak najbardziej upoważnia ja do oceny życiowej innych mniej doświadczonych obywateli.
~Maciek
2015-11-07 06:11:28
z adresu IP: (31.61.xxx.xxx)
Ocena: 4
A może gnojowi należał się łomot !
~Nick
2015-11-07 00:25:28
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zlikwidujcie policje. Poczekamy na efekty. Będziecie prosić żeby wróciła do łask
~sprawiedliwy
2015-11-06 20:58:22
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 14
jestem za kamerkami owszem.ale dołozyc przestepstwa typu stawianie oporu policji ,nie wykonywanie polecen funkcjonariuszy . i karanie za to. A tu byle łebek dyskutuje z policjantami jak chce i sie smieje .jak ma mnie chronic przed bandyta policjant ktory sam jest przed nim bezbronny. Jedzcie do niemiec i tam dyskutujcie z policjantami tak jak u nas albo nie lepiej do francji. To wtedy zobaczycie jak działa policja w europir.
~Jaa
2015-11-06 19:28:31
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 8
Mialem zostac w kraju, ale PREWENCYJNIE stad wyjade. Jakie sadownictwo taki kraj. !!! Wstyd.
~Ania
2015-11-06 19:18:27
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 10
Wyrok prewencyjny, czyli jaki? Karze się za winę,a nie ku przestrodze- tego mnie uczono.. Widocznie p. Sędzia wagarowala albo ma ogromne poczucie humoru, bo wg mnie ten wyrok to tylko do Smiechu warte się kwalifikuje. Gratuluję obiektywnosci wysokiemu sądowi. Oby wiecej spraw na korzyść cpunow i dilerów. Porażka....
~Komentarz został usunięty
2015-11-06 18:18:12
z adresu IP: (89.72.xxx.xxx)
Ocena: 5
Komentarz został usunięty
~Wojtek
2015-11-06 18:18:05
z adresu IP: (178.36.xxx.xxx)
Ocena: 6
Każdy policjant powinien mieć przypiętą kamerę do munduru i rejestrować obraz i dzwięk przez całą służbę tak jak jest w cywilizowanych krajach !! Skończyły by się łapówki ,bicie niewinnych,znieważanie itp. jest to prosta i tania metoda .Pozdrawiam
~Zed
2015-11-06 17:38:43
z adresu IP: (95.160.xxx.xxx)
Ocena: -5
Policja to jest ale w cywilizowanych krajach europy Anglia,Niemcy,Hiszpania itd w naszym kraju to psiarnia i najzwyklejszy margines społeczny.
~Komentarz został usunięty
2015-11-06 17:32:02
z adresu IP: (92.28.xxx.xxx)
Ocena: -2
Komentarz został usunięty
~pitbul
2015-11-06 17:23:04
z adresu IP: (89.228.xxx.xxx)
Ocena: -6
to po co policjant ma pałkę? do ozdoby? Za mało jeszcze tych pałek używają. Ta sędzia to porażka
~BZIK
2015-11-06 17:22:12
z adresu IP: (94.251.xxx.xxx)
Ocena: 3
O i widzę, że wysoki Sąd doświadczony, to elegancko, podoba mi się kraj, że byle jaki siusimajtek opowiada o doświadczeniu życiowym.
~pies
2015-11-06 17:21:29
z adresu IP: (83.23.xxx.xxx)
Ocena: -3
Wyrok prewencyjny;) kupa śmiechu\;) może Pani sędzię zerknie sie moja sprawa;)? Można pomawiać policjantów? Można. Zupełnie bezkarnie. Obrzucać elegansio blotem. Jaki kraj taka bandytka i wymiar sprawiedliwosci;)
~napadywacz
2015-11-06 17:21:16
z adresu IP: (109.173.xxx.xxx)
Ocena: 6
Ale skazali policjantów za pobicie. Przed skazaniem nie mogli być przestępcami, bo by w policji nie służyli. Po wyroku (o ile nie będzie apelacji) już są. Stop bandytom w mundurach!
~Chuligan
2015-11-06 17:07:52
z adresu IP: (84.10.xxx.xxx)
Ocena: 0
Wszystkie trzy komentarze dodane poniżej napisane przez psów, ,, za darmo jeszcze nikt pałą nie dostał " co ty gosciu pierd....
~Ja.
2015-11-06 16:52:34
z adresu IP: (81.168.xxx.xxx)
Ocena: -6
Pożalił się lump i afera i wyrok prewencyjny. Pokazowe wyroki to były za PRLu Pani sędzio. Za darmo jeszcze nikt pałą nie dostał. Szkoda, że jak policjanta znieważą czy pobiją to pokazówek nie robicie. Trzymajcie się panowie na policji się życie nie zaczyna i nie kończy. Wedle zasady lepiej żeby nas 4 sądziło niż 4 niosło.
~Wstyd
2015-11-06 16:08:27
z adresu IP: (84.10.xxx.xxx)
Ocena: -5
Teraz będą się pastwić nad funkcjonariuszami bo w końcu kogoś skazali. Skazali prewencyjnie, tzn na wszelki wypadek... Tylko policjanta w tym kraju można tak skazać. Wyroki powinny być przestrogą dla przestępców a nie policjantów, ale o czym by wtedy pisali? Przecież to byłoby strasznie nudne. I "reporterzy", którzy zawsze słuchają tylko jednej strony, biednego przestępcy...
~Limciu
2015-11-06 14:49:04
z adresu IP: (89.174.xxx.xxx)
Ocena: 16
Taki wyrok, to nie prewencja lecz zachęta. W najgorszym przypadku - 5 lat przerwy w firmie. A tak poza tym, to żaden wyrok nie powinien mieć charakteru prewencyjnego, lecz odnosić się do winy oskarżonego. Wygłoszone uzasadnienie ustne (bo w pisemnym pewnie takich głupot nie napisze) najlepiej świadczy o poziomie naszego sądownictwa, gdzie sądzą niemal dzieci.