Kalendarz biegowy: Co, gdzie, kiedy? (8.11-14.11)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-11-07 14:37 | Zmodyfikowano: 2015-11-07 14:39
A|A|A

fot.pro-run.pl

Zaczynamy od tego, co w najbliższej perspektywie. W najbliższą niedzielę w Jaworze - 13. Memoriał Stefana Mielczarka. Dystans to 10 km. Uczestnicy pokonają 4 okrążenia ulicami miasta. Limit uczestników wynosi 250 osób. W przypadku wolnych miejsc jest możliwość zapisania się w dniu zawodów. Start biegu o godz. 12.00 przy Zespole Szkół nr 1 na ul. Kościuszki.

Także w niedzielę, ale we Wrocławiu odbędzie się bieg charytatywny pod hasłem „Przegoń Raka Krwi”. Do pokonania rekreacyjny dystans 3 kilometrów. Start o godz. 12.00 przy restauracji Pergola obok Hali Stulecia. Tam też mieści się biuro zawodów, w którym można się zapisywać od godz. 10.00. Imprezie towarzyszyć będzie zbiórka funduszy na przebadanie jak największej ilości próbek od potencjalnych dawców szpiku.

Niepodległościowe bieganie na Dolnym Śląsku rozpocznie się już we wtorek 10 listopada w Legnicy. W biegu głównym na dystansie 5200 metrów, który wystartuje o godzinie 18.00 sprzed budynku tamtejszego OSIR-u, nie ma już niestety miejsc. Można jeszcze się zapisywać do biegów dzieci i młodzieży, które rozpoczną się dwie godziny wcześniej.

Aż 7 imprez rozegranych zostanie 11 listopada. Oprócz wrocławskiego Biegu Niepodległości z Wąsem, święto narodowe na sportowo będzie można uczcić także w Dusznikach Zdroju. Dorośli w Biegu Niepodległości będą mieć do pokonania symboliczne 1918 metrów. Dzieci wystartują na dystansach od 350 do 1200 metrów. Swoich sił można będzie spróbować także w biegu górskim na dystansie 11 km. Ta rywalizacja połączona będzie z otwarciem nowej ścieżki biegowej Radia Wrocław. 20. trasa naszej rozgłośni na Dolnym Śląsku - jest wyjątkowa, po pierwsze to najdłuższa z naszych ścieżek, po drugie najbardziej wymagająca, bo o górskim profilu. Start biegu nastąpi o wyjątkowej godzinie 11:11 z boiska przy al. Sybiraków. Zapisy na miejscu od godz. 9.30.

Cross Niepodległości o Puchar Ministra Sportu - to impreza organizowana w Wałbrzychu. Zapisy na miejscu od godz. 11.00 w Barze u Stasia przy ul. Blankowej. Start rywalizacji open o godz. 12.30. Panowie pobiegną na 8 kilometrów, panie na o połowę krótszym dystansie. Imprezę zakończą biegi z udziałem najmłodszych.

Na Ogólnopolski Bieg Niepodległości zaprasza Góra. W miejscowości na pograniczu Dolnego Śląska i Wielkopolski do przebiegnięcia będzie 10 km. Trasa składa się z 4 pętli po ulicach miasta. Start o godz. 13.30 z ulicy Sportowej. Biuro zawodów czynne będzie już od 8.30. Jest możliwość zapisów na miejscu przed biegiem.

Nie ma już niestety wolnych miejsc na Bieg Niepodległości w Jeleniej Górze. Na liście zgłoszeń komplet 400 uczestników. 10-kilometrowa rywalizacja rozpocznie się o godz. 11.00 na Placu Ratuszowym.

Także 10 kilometrów będą mieć do pokonania uczestnicy Biegu Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Nowa Ruda. Trasa prowadzi drogami polnymi i leśnymi. Start - 11 listopada o godz.11.00 w wiosce Świerki k/Ludwikowic Kłodzkich, w pobliżu tamtejszej świetlicy. Jest możliwość zapisania się w dniu imprezy, w biurze zawodów od godz. 8.00.

Ze znacznie krótszym dystansem będą się zmagać uczestnicy Dzierżoniowskiego Biegu Niepodległości. Trasa dla amatorów, która wiedzie ulicami miasta liczy ok. 1950 m. Zaawansowani pobiegną na 7800m. Start o 13.00 z dzierżoniowskiego Rynku. Zapisy w Biurze Zawodów, które w dniu biegu czynne będzie od godz. 11.30 do 12.45.

Bieg Crossant to nazwa imprezy, która 11 listopada odbędzie się w Marcinkowicach koło Oławy. Trasa liczy 12 kilometrów i ma charakter przełajowo-crossowy. Limit startujących - 200 osób. Zapisy na miejscu w godzinach 12.00-17.00. Start o godz. 14.30 z ul. Szkolnej w Marcinkowicach.

13 listopada - impreza dla naprawdę wytrwałych. I Henrykowska Nocna Setka to spontaniczny bieg na dystansie ok.105 kilometrów. Organizatorem jest ekipa biegaczy z klubu Sparta Ziębice. Udział w imprezie jest bezpłatny. Każdy biegnie ile chce, można dołączyć w każdej chwili. Start nocnego biegu o godz. 22.00 w Henrykowie.

Impreza o nazwie Ledwie Dycha zakończy sezon biegowy w Kotlinie Jeleniogórskiej. Start i meta na Górze Szybowcowej koło Jeleniej Góry. Wymagająca i piękna 10-kilometrowa trasa prowadzi szlakami w Górach Kaczawskich. Zgłoszenia elektroniczne przyjmowane są na stronie www.super-sport.com.pl Start biegu 14.11 o godz. 11.00.

Tego samego dnia we Wrocławiu odbędzie się tradycyjny Mały Maraton Złotnicki. Kolejna edycja biegów rodzinnychwystartuje o godz. 11.00 w Parku Złotnickim obok Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii. Dorośli będą mogli zmierzyć się z dystansem 4,2 km, a dzieci z krótszymi trasami. Zgłoszenia do biegu głównego przyjmowane są na stronie datasport.pl oraz w dniu zawodów w szkole przy ul. Częstochowskiej.

14 listopada rozegrany zostanie 5. Bieg o Puchar Rektora Politechniki Wrocławskiej. 5-kilometrowa trasa prowadzi alejkami Parku Szczytnickiego. Start na Pergoli przy Hali Stulecia o godz. 11.00. Wolnych miejsc już niestety nie ma. Organizatorzy dopuszczają możliwość dopisania kolejnych zawodników w dniu biegu ok. godz. 10.00 - ale tylko w przypadku rezygnacji wcześniej zgłoszonych uczestników.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama