Wrocław w hołdzie Ani Szymczak

Aurelia Szymon | Utworzono: 2015-11-08 14:29 | Zmodyfikowano: 2015-11-08 14:34
A|A|A

Zbiórka w ramach akcji "Wrocław w hołdzie Ani" potrwa jeszcze dzisiaj do godziny 18 na Placu Solnym, w Aquaparku i w Hali Stulecia.

"Naszym nadrzędnym celem jest znalezienie dawcy dla każdej potrzebującej osoby" - mówi Marek Makowski koordynator ds.Rekrutacji Dawców z DKMS

Komórki macierzyste pobiera się z talerza kości biodrowej albo z krwi obwodowej. Sama rejestracja potencjalnych dawców trwa dosłownie kilka minut; to wstępny wywiad medyczny, wypełnienie formularza i wymaz z wnętrza policzka za pomocą pałeczek.

Anna Szymczak miała 34 lata. Zmarła w nocy z wtorku na środę. Nie doczekała rozpoczynającej się kilka godzin później  rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego w ramach akcji "Wrocław walczy o Anię. #600tysbohaterow".

Kobieta trzy miesiące temu dowiedziała się, że choruje na rzadki nowotwór krwi i jedynym ratunkiem może być przeszczep szpiku kostnego. Do akcji zaangażowało się setki osób. Dla Ani było już za późno, ale wciąż można pomóc innym. Jej mąż napisał "Akcja ma jednak szerszy sens i wymiar, i powinna być kontynuowana. Dzięki niej uratujemy wiele osób". 

O całej sprawie więcej przeczytasz tutaj.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama