Dzień z Edytą Bartosiewicz w Radiu Wrocław

Ewa Zając | Utworzono: 2015-11-09 08:51 | Zmodyfikowano: 2015-11-09 10:14
A|A|A

Dzień z Edytą Bartosiewicz dziś na antenie Radia Wrocław. Artystka już 14 listopada wystąpi w naszej sali koncertowej ze swoim nowym projektem Acoustic Trio. Dzisiaj poznamy więcej szczegółów tego przedsięwzięcia, posłuchamy jej największych przebojów, a wokalistka opowie o swoim życiu i twórczości, m.in. o tym jak wyglądał jej powrót na muzyczną scenę po 12 latach przerwy:

Spotkanie z Edytą Bartosiewicz i jej starymi i nowymi piosenkami rozpoczniemy po godz.10 w programie Magdy Bajor.

Piosenki wokalistki zabrzmią w zupełnie nowej formie - zagrane tylko na fortepian, dwie gitary akustyczne i wokal. Specjalny był też dobór utworów, które Edyta Bartosiewicz zaśpiewa u nas: " Sięgnęłam po piosenki, które nigdy nie były singlami, które gdzieś tam są poukrywane na płytach, ale dla mnie są niezwykle wartościowe. Jako kompozycje i w warstwie lirycznej wybrałam najlepsze piosenki, które kiedykolwiek napisałam"

W sumie w programie Edyty Bartosiewicz Acoustic Trio znalazły się 24 utwory, wśród nich tak urokliwe piosenki jak "Mandarynka", "Dziecko" czy "Słyszę jak mnie wzywasz".

Koncert Edyty Bartosiewicz i Acoustic Trio 14 listopada.

Przeczytaj więcej: Nowy projekt: Edyta Bartosiewicz Acoustic Trio - UNPOPULAR

Sen

Rok 1993, pierwszy singiel z albumu "Sen" i pierwszy wielki przebój Edyty Bartosiewicz. Sama płyta uzyskała status trzykrotnej platynowej płyty sprzedając się w nakładzie 600 tys. egzemplarzy. W teledysku do utworu "Sen" zagrał dzisiejszy gwiazdor polskiego kina, wtedy aktor szkoły teatralnej Tomasz Karolak. Dumnie prezentuje się w teledysku gołą klatę i kaloryfer na brzuchu, zobaczcie koniecznie!

Tatuaż

Z tego samego albumu i z tej samej płyty pochodzi teledysk "Tatuaż". Wyjątkowy, bo to właśnie w nim Edyta Bartosiewicz ścięła włosy na krótko - nic tu nie jest udawane i inscenizowane. Piosenkarka zrobiła to w dzień swoich urodzin. Tłumaczyła, że ostre cięcie było dla niej symbolem życiowych przemian. W jednym z wywiadów wspominała "Ważny był dla mnie ten ‚Tatuaż‘, w trakcie kręcenia aż gotowało się we mnie od emocji. Na szczęście reżyser Janusz Kołodrubiec za bardzo nimi nie epatował, przedstawiając wszystko w sposób wysmakowany i delikatny. Nakręcił te ujęcia w świetle stroboskopowym, dzięki czemu zyskały na tajemniczości i dramaturgii"

Skłamałam

Teledysk do utworu "Skłamałam" pochodzącego z czwartej płyty Edyty Bartosiewicz "Dziecko". Wyjątkowy i ciekawy, bo nakręcony jednym ujęciem, bez żadnego cięcia. Wymaga to od aktora nie lada umiejętności i trzeba przyznać, że Edyta poradziła sobie świetnie. Reżyserem klipu jest Bolesław Pawica.

Świetna wokalistka, znakomita kompozytorka i autorka tekstów - Edyta Bartosiewicz była również gwiazdą naszego koncertu z cyklu Nowe Brzmienie Radia Wrocław.

Zdjęcia: Karol Czapski

Artystka przygotowała swoje największe przeboje, jak i utwory pochodzące z ostatniej płyty "Renovaotio" wydanej w październiku ubiegłego roku. Ten album Bartosiewicz wydała po 15 latach milczenia, to z pewnością jeden z najbardziej wyczekiwanych krążków na polskiej scenie muzycznej. Płyta pokryła się platyną i przyniosła nowe przeboje: "Upaść by wstać", "Rozbitkowie" czy "Italiano".

Koncert odbył się 6 września ubiegłego roku.

Zobacz: Nowe Brzmienie: Edyta Bartosiewicz

26 listopada Edyta Bartosiewicz pojawiła się również w Sali Koncertowej Radia Wrocław. Można było usłyszeć piosenki z najnowszego albumu artystki "Love and more", na której znalazły się m.in. reedycję utworów z debiutanckiej płyty wokalistki. To właśnie zupełnie nowe wykonania, dobrze znanych utworów, oczarowały wrocławską publiczność. Ta mogła również po raz pierwszy posłuchać piosenki "Nie zabijaj miłości". Nie zabrakło też numerów z ostatniej płyty 'Renovatio'.

Zobacz: Edyta Bartosiewicz w Sali Koncertowej Radia Wrocław

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama