Nick Morris nowym żużlowcem Betardu Sparty Wrocław

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-11-14 10:05 | Zmodyfikowano: 2015-11-14 10:08

W poprzednim sezonie żużlowiec startował w lidze angielskiej, zdobywając punkty dla Swindon Robins i Glasgow Tigers. Został też powołany do kadry Australii na Drużynowy Puchar Świata. Morris bardzo dobrze spisał się zwłaszcza w półfinale tych zawodów. Na torze w King's Lynn młody Australijczyk zdobył 12 punktów. W samym finale poszło mu już znacznie gorzej.

Nick Morris był najlepszym zawodnikiem Kangurów podczas rozegranego kilka tygodni temu finału Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów. Na torze w australijskiej Mildurze reprezentant gospodarzy zdobył 12 punktów, przyczyniając się do zdobycia przez jego zespół brązowego medalu. Tytuł mistrzowski obronili Polacy.

Po podpisaniu kontraktu z Morrisem w składzie Betardu Sparty na przyszły sezon oprócz Australijczyka są już: Tai Woffinden, Maciej Janowski, Szymon Woźniak, Vaclav Milik, Maksym Drabik, Damian Dróżdż i Adrian Gała. Wciąż prowadzone są rozmowy na temat przedłużenia umowy z Tomaszem Jędrzejakiem. Działacze wrocławskiego klubu podkreślają, że to nie koniec wzmocnień żużlowego wicemistrza Polski.