Biesy w Teatrze PWST (POSŁUCHAJ)

Grzegorz Chojnowski, Magda Piekarska | Utworzono: 2015-11-19 17:44 | Zmodyfikowano: 2015-11-19 17:47
A|A|A

Goście Radia Wrocław Kultura

Karolina Kirsz, reżyserka "Biesów" (premiera spektaklu dyplomowego studentów IV roku wydziału aktorskiego PWST już w piątek) mówi o swojej interpretacji powieści Dostojewskiego: - To opowieść o bandzie gnojków, którzy chcą zniszczyć świat. Jeden z profesorów szkoły aktorskiej, którego zresztą bardzo szanuję, po obejrzeniu tego dyplomu powiedział mi: "to nie jest moja wizja tej powieści", bo dla niego w "Biesach" najważniejsza jest jednak warstwa filozoficzna. A dla mnie ważniejszy jest los młodych, pogubionych chłopaków, którzy łatwo dają się wziąć na lep niebezpiecznych ideologii. Przez to dziś "Biesy" brzmią tak mocno i aktualnie.Rolę Stawrogina gra Maciej Piasny. - To jeden z takich spektakli, w jakich chciałbym występować. Jestem dopiero na początku mojej aktorskiej drogi, ale niezależnie od tego, czy będę grał epizody, czy duże role, chcę brać udział w przedsięwzięciach, które będą w stanie zmienić świadomość widza. I wierzę, że tak właśnie będzie tym razem.

 

Najbliższe popremierowe terminy grania spektaklu to: 23, 24, 25, 26 listopada o godz. 18:00, 8 grudnia o godz. 12:00, 7, 9, 10, 11 grudnia godz. 18:00. Wstęp na przedstawienia jest bezpłatny, wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsc na stronie: TUTAJ.

Informacje o spektaklu znajdują się w załączniku oraz na stronie PWST. Poniżej trzecia część rozmowy:

 

Karolina i Maciej byli gośćmi audycji popołudniowej Radia Wrocław Kultura. Codziennie od poniedziałku do piątku od 15 na naszej antenie goście i aktualne tematy dotyczące wrocławskiej i dolnośląskiej kultury. O teatrze rozmawiamy zawsze we wtorki. Radia Wrocław Kultura można słuchać w odbiornikach dwuzakresowych z DAB+/FM, a także słuchać i oglądać w aplikacjach mobilnych oraz na stronie radiokultura.prw.pl.

Słuchaj Radia Wrocław Kultura (link do streamu jest dostępny TUTAJ)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama