Sztuki Wizualne w Radiu Wrocław Kultura

Maciek Przestalski | Utworzono: 2015-11-20 14:59 | Zmodyfikowano: 2015-11-20 15:10
A|A|A

Tym razem zaczynamy od galerii Socato gdzie na monumentalne, nieco mroczne malarstwo Jolanty Pałys spotyka nietypową, eksperymentalną ceramikę Weroniki Lucińskiej. O wystawie "Nieobecność" opowiadają artystki i Karolina Jaklweicz:

Więcej o wystawie: TUTAJ

Jeśli szukacie dobrej i aktualnej fotografii wybierzcie się na plac Strzelecki do galerii Miejsce Przy Miejscu. Od 18 listopada oglądać można tam ekspozycję "Sprzężenia zwrotne // Feedback Loops" o której opowiedzieli jej twórcy - Lena Dobrowolska i Teo Ormonda-Skeaping:

Więcej na fb wydarzenia: TUTAJ

Po 17:15 jak zwykle goście związani z Europejską Stolicą Kultury. Ponownie zajęliśmy się tematem rezydencji artystycznych. W studiu pojawił się Stanisław Abramik z AiR Wro, a wraz z nim holenderski artysta Klaas Burger. to już kolejna wizyta Klaasa w naszym mieście. Widzi jak zmienia się Wrocław ale zastanawia się co stało się z ludźmi którzy niekoniecznie odnajdują się w nowej rzeczywistości i których tym razem nie zobaczył na ulicach. O tym jest jego projekt.

Więcej na fb AiR Wro.

Równolegle w Berlinie i we Wrocławiu w środę wieczorem otwarto wystawy upamiętniające orędzie polskich biskupów do Episkopatu Niemiec z 1965 roku. O ekspozycji „Pojednanie, Versöhnung in Progress. Kościół katolicki i relacje polsko-niemieckie po 1945 r.” która możemy oglądać we wrocławskim ratuszu opowiada Wojciech Kucharski z Ośrodka Pamięć i Przyszłość.

Strona organizatora ekspozycji: www.pamieciprzyszlosc.pl

Na koniec wystawa „Bunt” – Ekspresjonizm – Transgraniczna awangarda. Prace z berlińskiej kolekcji prof. St. Karola Kubickiego zorganizowana przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Artystycznego i prezentowana w Dolnośląskim Centrum Fotografii „Domek Romański”. Mówi o niej kuratorka Lidia Głuchowska.

Więcej o wystawie na stronie OKiS.

W razie pytań, uwag i poleceń proszę pisać na [email protected]

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama