Petru: To przypomina najgorsze czasy cenzury (Posłuchaj)

Sylwia Jurgiel | Utworzono: 2015-11-21 19:21 | Zmodyfikowano: 2015-11-21 19:34
A|A|A

fot. prw.pl

Protesty, apele, żądanie ściągnięcia z afisza - to sobotnia premiera w Teatrze Polskim. Premiera najgorętszej sztuki w tym sezonie, spektaklu "Śmierć i dziewczyna".

Awantura przed Teatrem Polskim we Wrocławiu (ZOBACZ ZDJĘCIA)

Zapowiedzi przedstawienia nie spodobały się m.in. ministrowi kultury. We Wrocławiu, choć nie z powodu premiery, pojawił się w sobotę szef Nowoczesnej Ryszard Petru, który uważa, że interwencja Piotra Glińskiego to sytuacja, która nie powinna mieć miejsca:

Ryszard Petru jest szefem ugrupowania, z którego listy skutecznie kandydował do Sejmu dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu, a obecnie już poseł - Krzysztof Mieszkowski.

ZOBACZ i POSŁUCHAJ: "Śmierć i dziewczyna" w Teatrze Polskim: Minister protestuje

Petru zapowiedział też we Wrocławiu, ze jego partia na początku tygodnia złoży do Trybunału Konstytucyjnego skargi na ustawy o... Trybunale Konstytucyjnym - chodzi o zmiany wprowadzone najpierw przez Platformę Obywatelską a teraz rządzące Prawo i Sprawiedliwość.

Petru mówi, że próba zaskarżenia to jedyne wyjście:

Zapowiedział też, że w najbliższym czasie w Nowoczesnej dojdzie do wyborów władz regionalnych. Polityk powiedział, że wprawdzie jest z Wrocławia, ale na pewno nie będzie się starał o szefowanie partii na Dolnym Śląsku.

REKLAMA
Reklama