Nocne Granie w Radiu Wrocław Kultura (SŁUCHAJ)

Michał Kazulo | Utworzono: 2015-11-25 11:23 | Zmodyfikowano: 2015-11-25 11:23
A|A|A

archiwum prw.pl

Nasze muzyczne wojaże zaczniemy od Quiet Riot - to pierwszy amerykański heavy-metalowy zespół, który dotarł na szczyty list przebojów USA. Wspomnimy przy tym postać Kevina Dubrowa - wokalistę bandu - którego rocznica śmierci wypada właśnie 25.11 oraz znakomitego Randy'ego Rhoadsa i jego niesamowite popisy gitarowe, dzięki którym wprowadził zespół do ścisłej czołówki.

Będzie też coś dla fanów Curta Cobaina. 13 listopada doczekali się oni wydania ścieżki dźwiękowej do filmu "Kurt Cobain: Montage of Heck". Na krążku znaleźć można materiał, który zawiera kilka perełek wpadających w ucho i to nie tylko tym najgorliwszym fanom artysty - posłuchamy ich razem.

Zagramy też kilka dźwięków formacji Electric Light Orchestra i opowiemy o postaci Beva Bevana, obchodzącego w środę swoje 71 urodziny - jest to jedyny muzyk, który bez przerwy był stałym członkiem ELO.Z Wielkiej Brytanii znowu wylądujemy za oceanem na sali Winterland w San Francisco by posłuchać pożegnalnego koncertu grupy The Band, którego nagranie zostało zarejestrowane na płycie "Last Waltz" (powstał też film).Obok kanadyjskiej formacji na scenie pojawili się tacy artyści jak: Bob Dylan, Joni Mitchell, Neil Diamond, Van Morrison, Emmylou Harris, Ringo Starr, Neil Young, Eric Clapton, Muddy Waters, The Staple Singers, Dr. John, Bobby Charles, Ronnie Hawkins i Paul Butterfield - lepiej niż samymi nazwiskami, zareklamować się tej tej płyty nie da.

Słyszymy się punktualnie o 21 w Radiu Wrocław Kultura.

Słuchaj Radia Wrocław Kultura (link do streamu jest dostępny TUTAJ)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama