Sztuki Wizualne w Radiu Wrocław Kultura (SŁUCHAJ)

Maciek Przestalski | Utworzono: 2015-11-27 15:31 | Zmodyfikowano: 2015-11-27 15:38
A|A|A

Tym razem zaczęliśmy od konferencji naukowej "Sztuka polska na Ziemiach Zachodnich i Północnych w latach 1945-1981". O malarstwie, performansie i architekturze mówiły z prof. Agnieszka Zabłocka-Kos, prof. Anna Markowska i Zofia Reznik:

Więcej o konferencji: TUTAJ


O projekcie Fresh Design, który jest okazją do analizy przestrzeni człowieka z punktu widzenia młodych obywateli Europy mówiła Wioletta Król:

Więcej o projekcie na : freshdesign.edu.pl.


Zajrzeliśmy też do nowej galerii sztuki współczesnej i designu TĘTNO na Jatkach we Wrocławiu. Tworzona jest przez kooperatywę trzech sztuk wyzwolonych: Annę Gałuszkę - ceramiczkę, Monikę Muszyńską - historyka sztuki i Martynę Zaradkiewicz - malarkę która o Tętnie opowiada. Zaczynamy od nazwy:

Więcej na fb galerii: ZOBACZ


Następnie Wrocław ESK 2016. W niedzielę 29 listopada siódma edycja Dobrego Dizajnu. Tym razem do Barbary, zaprasza Magdalena Grobelna-Jackowiak:

Więcej o Dobrym Dizajnie na www.facebook.com/DOBRY.DESIGN/


Od najbliższego piątku w Muzeum Współczesnym Wrocław "Jest/nie ma" wystawa prac z kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. O ekspozycji mówi kurator Michał Grzegorzek.

O kolekcji Dolnośląskiej Zachęty opowiadają Przemysław Pintal i prof. Jacek Szewczyk z którymi spotkałem się w kawiarni wrocławskiej ASP, więc towarzyszy nam charakterystyczne tło dźwiękowe.

O wystawie czytaj też na stronie MWW: TUTAJ 


 

Bądź na bieżąco i zajrzyj na facebook.com/rwkultura

Słuchaj Radia Wrocław Kultura w cyfrowej jakości DAB+, na stronie www.radiokultura.prw.pl albo tu:

Słuchaj Radia Wrocław Kultura (link do streamu jest dostępny TUTAJ)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama