NFL: Sebastian Janikowski i spółka lepsi od Titans

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-11-30 15:56 | Zmodyfikowano: 2015-11-30 15:57

Na pierwsze punkty trzeba było czekać 9 minut. Wtedy Craig Stevens z problemami, ale jednak złapał 20 jardowe podanie od Marcusa Mariota i gospodarze wyszli na prowadzenie. Podwyższenia nie było bo próba Ryana Succopa została zablokowana. Raiders wyrównali na 96 sekund przed końcem pierwszej kwarty. Derek Carr miał sporo czasu i posłał piłkę na prawą stronę do stojącego w samym roku pola punktowego Michaela Crabtree. Za chwilę Sebastian Janikowski podwyższył i było 7:6 dla gości.

W drugiej odsłonie jedyne punkty należały do Polaka. Na minutę przed przerwą trafił field goal z 24 jardów. Do szatni Raiders schodzili prowadząc 10:6.

Przewagę podwyższyli po nieco ponad 4 minutach trzeciej kwarty. Derek Carr zagrał 10 jardowe podanie na lewo do Setha Robertsa ten minął obrońcę i efektownym naskokiem wpadł w pole punktowe. Po podwyższeniu Janikowskiego było 17:6 dla Oakland. Gospodarze odpowiedzieli 13 jardowym podaniem – wysokim lobem - do Harrego Douglasa. Za chwilę podwyższenie zamienili na dwupunktową konwersję za sprawą Doriala Greena-Beckhama. Po trzech kwartach Radiers wciąż byli lepsi ale już tylko 17:14.

Wszystko co najważniejsze działo się w końcówce. Kiedy na zegarze pozostawało niecałe 5 minut i jard do przejścia Marcus Mariota wycofał się nieco z piłką i zagrał pod linię touchdown do Jalstona Fowlera. Ryan Succop podwyższył i Raiders przegrywali 17:21. Czasu było jednak jeszcze sporo. Na 82 sekundy przed końcem Carr tak jak w poprzedniej odsłonie zagrał wysoko do Setha Robertsa, a ten zapewnił swojej drużynie zwycięstwo. Kropkę nad i – podwyższeniem – postawił Sebastian Janikowski. Mecz do zamrażarki ostatecznie włożył Nate Allen przechwytując podanie Marioty.

Oakland Raiders wygrali 24:21. To było ich piąte zwycięstwo w sezonie (mają też sześć porażek). Zespół Janikowskiego zajmuje 3 miejsce w dywizji AFC West. Ma jednak szansę zrównać się bilansem z Kansas City (6-5). Chiefs przyjadą w niedzielę do Oakland na mecz 13 kolejki (początek 22.05). Liderem dywizji są Denver Broncos, którzy wygrali 9 ze swoich 11 spotkań.