RW Kultura: Głomb, Lupa, Porczyk i inni (SŁUCHAJ)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2015-12-01 00:01 | Zmodyfikowano: 2015-12-01 00:14
A|A|A

Już po 15 odwiedzą nas Anka Herbut i Łukasz Twarkowski, duet dramaturgiczno-reżyserski. W Teatrze Polskim przygotowują styczniową premierę spektaklu inspirowanego baśniami braci Grimm (pt. Grimm: czarny śnieg), a w tym tygodniu - od jutra - pokazują Czarne słońce, kino audialne z sukcesem prezentowane już podczas ostatnich Nowych Horyzontów. O 16 dołączy do nas superaktor Bartosz Porczyk, opromieniony właśnie główną nagrodą aktorską w konkursie Klasyka żywa. Rzecz jasna za Dziady. Pół godziny później goście z Legnicy: reżyser Jacek Głomb - szef Teatru im. Modrzejewskiej i dramaturg Robert Urbański. Oni też wygrali nagrody w Klasyce żywej. Za Cara Samozwańca, czyli polskie na Moskwie gody. A to nie koniec gwiazd w naszym programie. O 17.15 wieści z Europejskiej Stolicy Kultury (Tomasz Kudła opowie o Social Media Day), a kwadrans później znakomita Sylwia Boroń, aktorka Teatru Polskiego we Wrocławiu, zdradzi pomysł na Romea i Julię w wersji, którą - jako reżyserka - zaprezentuje w środę wraz z szóstoklasistami ze Szkoły Podstawowej nr 82. Będzie też recenzja Hydrokosmosu, najnowszego przedstawienia Wrocławskiego Teatru Pantomimy, oraz - też po 18 - wrażenia po ceremonii rozdania Wrocławskich Nagród Teatralnej i Muzycznej, czyli rozmowy z Radkiem Bondem Bednarzem, Krzysztofem Mieszkowskim.

Po godzinie 19 w Wieczorze z Kulturą - oprócz dłuższego wywiadu z Krystianem Lupą na temat spektaklu Wycinka (znów na afiszu od 17 grudnia) - także o Think Tank lab Triennale, zaczynającym się w czwartek pod egidą Europejskiej Stolicy Kultury międzynarodowym festiwalu rysunku (rozmowa z Danielą Tagowską i Przemysławem Pintalem). Na koniec Jerzy Węgrzyn o książkowej biografii grupy Metallica. Zapraszamy do słuchania i oglądania w odbiornikach z DAB+, aplikacjach mobilnych oraz na radiokultura.prw.pl!

Słuchaj Radia Wrocław Kultura (link do streamu jest dostępny TUTAJ)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama