Kazimierza Wielkiego: Naziemne przejście już gotowe

| Utworzono: 2015-12-01 16:59 | Zmodyfikowano: 2015-12-01 17:00
A|A|A

fot. Przemysław Gałecki

Po 40 latach znowu jest. Przejście naziemne przez ulicę Kazimierza Wielkiego we Wrocławiu łączące dwie części Świdnickiej. Poprzednie zostało zlikwidowane w 1975 r. podczas budowy trasy W-Z, czyli drogi szybkiego ruchu przez ścisłe centrum miasta. Piesi musieli wtedy wejść pod ziemię i korzystać z tzw. Przejścia Świdnickiego. Teraz, przy okazji remontu tunelu i po apelach społeczników wróciła też zebra. W czasie marszu na drugą stronę Kazimierza Wielkiego rozmawiamy z panią Bożeną, która Świdnicą przechadza się od 1962 roku:

Dziś spacerowaliśmy po nowej zebrze z wrocławianami, którzy tak wspominają spacery po Świdnickiej w latach 70-tych. Pan Waldemar był wtedy na studiach:

A za kilka miesięcy przejść będzie można także pod ziemią - remont powoli się kończy - tunel ma zostać oddany do użytku w lutym.

Oprócz przejścia podziemnego znajdzie się w nim także galeria sztuki biura Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.


REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Ślązak
2015-12-02 21:15:13
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 6
Ten ściek komunikacyjny zwany Kaziemierza Wielkiego to WSTYD dla miasta. Wielopasmowa pełna smrodu i hałasu autostrada przecinająca Stare Miasto. To nigdy nie powinno powstać. Natychmiast należy to zwęzić do ulicy przekroju 1x1.
~Kris
2015-12-02 15:26:42
z adresu IP: (93.175.xxx.xxx)
Ocena: -6
Wrocławianie, czy wy jesteście głupi? Po co wam to? Kto u was rządzi?
~mradar
2015-12-02 10:53:48
z adresu IP: (195.212.xxx.xxx)
Ocena: 4
ale czy te pasy nie prowadza na te schody(ktore maja miec szklana wiate) ktore zajmuja polowe miejsca tych pasow? znowu bedzie tratowanie bo psychologia tlumu bedzie omijac przeszkode.
~Kasia
2015-12-02 09:44:52
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 2
To rozwiązanie jest fatalne biorąc pod uwagę jazdę tramwajem, przez to tramwaj na tym odcinku staje 4 razy zanim dojedzie od Szajnochy do Pl. Dominikańskiego !
~dud
2015-12-02 09:27:23
z adresu IP: (37.152.xxx.xxx)
Ocena: -2
usuncie go
~tom
2015-12-02 08:51:30
z adresu IP: (31.61.xxx.xxx)
Ocena: -1
Najbardziej zakorkowane miasto stanie się jeszcze bardziej zakorkowane. Bzdurny pomysł i niepotrzebny koszt.
~eles1949
2015-12-02 07:34:54
z adresu IP: (94.231.xxx.xxx)
Ocena: -1
Chory, niemądry pomysł. Minie ileś lat i kolejny miejski kacyk każe wybudować przejście podziemne . . .
~wiki
2015-12-01 23:15:11
z adresu IP: (85.222.xxx.xxx)
Ocena: 1
Te schody to była wieeelka porażka ! i dla pieszych i dla wózków
~Packa
2015-12-01 22:49:52
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 5
Jeszcze za naszego życia przejście podziemne znowu będzie otwarte. Komu to przeszkadzało? Piesi nie stali, auta nie stała a teraz wszyscy będą stać. To skrajnie debilny pomysł.
~filip
2015-12-01 20:49:16
z adresu IP: (109.90.xxx.xxx)
Ocena: -2
W końcu normalność! Znika relikt PRL-u.
~z Krakowa
2015-12-01 19:07:24
z adresu IP: (93.175.xxx.xxx)
Ocena: 3
Wrocławianie cofacie się do lat 70. Przecież mieliście świetne przejście z barem w środku, gdzie sprzedawano super tosty. Komu to przeszkadzało? Acha wasze PO-władze z Dutkiewiczem wmawiają wam, że teraz będzie nowocześniej - no to macie super
~Max
2015-12-01 19:04:29
z adresu IP: (192.197.xxx.xxx)
Ocena: 9
Nastepna fanaberja Dudka!
~jan
2015-12-01 18:12:21
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: -2
dobrze, precz z samochodami z miasta
~kermit
2015-12-01 17:40:33
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 10
Co za absurd!