Nocne Granie w Radiu Wrocław Kultura (SŁUCHAJ)

Michał Kazulo | Utworzono: 2015-12-02 08:02 | Zmodyfikowano: 2015-12-02 08:31
A|A|A

Na zdjęciu Organek. Kadr z teledysku "Głupi ja"

Na rozgrzewkę John Mayall. Ten znakomity multiinstrumentalista obchodził w niedzielę swoje urodziny. Śmiało można powiedzieć, że to pod Jego batutą swoje pierwsze kroki stawiali tacy muzycy jak Clapton, Green, Bruce, Tylor czy McVie. Odświeżymy Jego dawne nagrania, cofając się do twórczości z lat 1960.

A jeśli mówimy o pierwszych krokach – pojawią się u nas członkowie Hello My Sunshine. Ta wrocławska formacja, proponuje jedne z najciekawszych brzmień na rynku. Zapytamy o plany, posłuchamy (na żywo) kilku kawałków z ich repertuaru.

No właśnie – jeśli chodzi o granie – w czwartek 3.12 do Wrocławia zawita Organek. Muzyk, który także utrzymuje wysokie standardy rockowego brzmienia i szturmuje listy przebojów. Dla Słuchaczy będę miał do rozdania dwie wejściówki na to wydarzenie.

Pojawi się też kilka słów o The Cure, którzy podpisali się pod listą zespołów odwiedzających nasz kraj w 2016 roku. Warto z tego powodu odświeżyć sobie dorobek tej kapeli i tak też uczynimy. Zdaje się, że o zapełnienie sal koncertowych artyści nie mają się co martwić – to ich pierwsza tak duża trasa koncertowa w Europie od 2008r.

Nie zabraknie oczywiście klasyki. Opowiemy o elektrowni Battersea. Blisko 40 lat temu unosiła się nad nią wypełniona helem świnia. To zespół Pink Floyd szukał pomysłu na okładkę swojego albumu.Na deser zostawimy sobie The Who z płytą, o której mówi się, że zmieścili na niej energię z koncertowego show. Poza tym, to ich najlepszy (subiektywnie patrząc) album, jaki zdarzyło im się nagrać podczas pracy w studio. Będzie soczyście, rockowo i bez ograniczeń.

Słuchaj Radia Wrocław Kultura (link do streamu jest dostępny TUTAJ)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama