Ostre strzelanie w Ząbkach. Dolcan - Miedź 3:4

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-12-03 17:57 | Zmodyfikowano: 2015-12-03 17:58

Warto było czekać tydzień - chciałoby się powiedzieć, mając w pamięci, że w pierwotnym terminie spotkanie Dolcanu z Miedzią nie doszło do skutku ze względu na złe warunki atmosferyczne. Tym razem pogoda dopisała, a kibice zobaczyli emocjonujące widowisko, w którym padło aż 7 goli!

Piłkarze obu drużyn zaprezentowali bardzo ofensywną grę, sędzia pokazał aż 8 żółtych i dwie czerwone kartki, a zwycięską bramkę legniczanie zdobyli dwie minuty przed końcem meczu. Jednym słowem - dramaturgii nie brakowało.

Bohaterem początkowych fragmentów spotkania był Tadas Labukas. Litewski snajper Miedzi dwukrotnie w ciągu 8 minut wpisał się na listę strzelców wykorzystując dobre podania Wojciecha Łobodzińskiego i Łukasza Garguły. Goście do przerwy prowadzili 2:1, bo trafienia Labukasa przedzielił gol Damiana Kądziora.

Po przerwie oba zespoły nie zwalniały tempa. Już dwie minuty po wznowieniu gry wyrównanie dla Dolcanu zdobył Mateusz Wieteska. Grająca od 64. minuty Miedź nie dała jednak za wygraną i po raz trzeci wyszła na prowadzenie, po tym jak Garguła wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Michale Stasiaku. najlepszy w szeregach gospodarzy Damian Kądzior. Jednobramkowe prowadzenie zespołu trenera Tarasiewicza nie utrzymało się jednak zbyt długo, bo 76. minucie Dawida Smuga strzałem z rzutu wolnego pokonał, najlepszy tego dnia w ekipie gospodarzy, Damian Kądzior.

W 86. minucie siły na boisku się wyrównały po drugiej żółtej kartce dla Kamila Wiktorskiego. Końcówka należała do piłkarzy z Legnicy. Ich determinacja została nagrodzona w 88. minucie. Bohaterem Miedzi został Keon Daniel, który po rzucie rożnym strzałem głową zdobył czwartą bramkę dla gości. Na tego gola piłkarze Dolcanu nie zdołali już odpowiedzieć.

Dolcan Ząbki - Miedź Legnica 3:4 (1:2)
Bramki: Damian Kądzior 6, 76, Mateusz Wieteska 47 - Tadas Labukas 2, 10, Łukasz Garguła 71 (k), Keon Daniel 88.

Dolcan: Mateusz Kryczka - Damian Jakubik, Mateusz Wieteska, Kamil Wiktorski, Piotr Petasz - Paweł Tarnowski, Igor Sapała, Antonio Calderon, Szymon Matuszek, Damian Kądzior - Damian Świerblewski (62 Marcin Krzywicki).

Miedź Legnica: Dawid Smug - Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Rumen Trifonow - Adrian Cierpka, Keon Daniel, Wojciech Łobodziński, Łukasz Garguła (90 Marcin Garuch), Marek Gancarczyk - Tadas Labukas.

Żółte kartki: Piotr Petasz, Szymon Matuszek, Kamil Wiktorski, Paweł Tarnowski (Dolcan) oraz Wojciech Łobodziński, Adrian Cierpka, Grzegorz Bartczak, Dawid Smug (Miedź).

Czerwona kartka: Grzegorz Bartczak 64 (Miedź - za drugą żółtą) oraz Kamil Wiktorski 86 (Dolcan - za drugą żółtą).