Testują bezpłatne autobusy w Szklarskiej Porębie i w Świeradowie Zdroju

Piotr Słowiński | Utworzono: 2015-12-10 13:36 | Zmodyfikowano: 2015-12-10 13:42
A|A|A

fot, Piotr Słowiński

Bezpłatne autobusy będą jeździć w Szklarskiej Porębie i w Świeradowie Zdroju, a także pomiędzy tymi miejscowościami. Dziś i jutro odbywają się kursy testowe.

Burmistrz Świeradowa Zdroju Roland Marciniak mówi, że w przyszłym roku powinny na stałe wejść do rozkładu jazdy. Jego gminę będą kosztować 120 tysięcy złotych rocznie.

Burmistrz podkreśla, że nie chodzi o wyręczanie przewoźników czy taksówkarzy, ale stworzenie przyjaznej komunikacji dla mieszkańców i turystów:

- My jesteśmy miejscowościami turystycznymi. Musimy dbać o czyste powietrze, o mniejszy hałas. Kilkadziesiąt samochodów dziennie mniej w naszych miastach to jest mniejszy ruch i przede wszystkim ciszej i zdrowiej 0 tłumaczy Roland Marciniak. 

Samorządy adresują na razie swą ofertę przede wszystkim do mieszkańców, ale też turystów. Przyszły rok ma być testowy. Jeśli komunikacja się przyjmie samorządy będą rozważały rozszerzenie oferty. Pasażerki Jadwiga Cielecka i Beata Pasternak uważają, że bezpłatna komunikacja w górskich dolnośląskich kurortach to krok w dobrą stronę:

- Dobry pomysł. Ktoś kto chodzi po górach, przyjeżdża do Świeradowa a chciałby np. Szklarską odwiedzić, to ma już od razu dojazd i wszystko - mówią pasażerki. 

Ciepło przyjęli pomysł także właściciele hoteli i pensjonatów. Jak mówią bezpłatne autobusy w górskich kurortach to także świetny chwyt marketingowy.

REKLAMA
Reklama