Sztuki Wizualne w Radiu Wrocław Kultura (SłUCHAJ)

Maciek Przestalski | Utworzono: 2015-12-22 12:19 | Zmodyfikowano: 2015-12-22 12:19
A|A|A

Zaczęliśmy od Centrum Sztuki WRO. Tym razem jednak nie zapraszaliśmy się na Widok 7, a do Atelier WRO na Kuźniczą 29a. "Psychoanimalja to wystawa prac wideo utrzymanych w konwencji filmu przyrodniczego poszukującego odludzkich zaburzeń w zachowaniach innych istot żywych.". O wystawie będącej wynikiem współpracy malarki, performerki i autorki prac wideo Izabeli Chamczyk z dziennikarką Agnieszką Obszańską oraz psycholożką Renatą Iwaniec, opowiada Krzysztof Dobrowoslki.

Strona www.wrocenter.pl/ i fb wydarzenia 


„Od początku mojej geometryzującej historii staram się nadać abstrakcji geometrycznej nowy, nie matematyczny wymiar. "CIEPŁO/ZIMNO” to kolejna próba poszukiwania narracyjnych możliwości sztuki geometrycznej, ukazanie jej drugiego, niekoniecznie racjonalnego oblicza. Wystawa to opowieść o paradoksie, o łączeniu przeciwległych biegunów, o napięciach między sprzecznościami, obserwacją ich wzajemnych relacji, umiejętności współistnienia”. Wyjątkowo nie w galerii Socato, a w Ratuszu spotkaliśmy się z Karoliną Jaklewicz. Do końca stycznia trwa tam wystawa jej malarstwa "Ciepło/zimno".

O "Patio Młodych" - rozpoczętym przed pięcioma laty cyklu ratuszowych wystaw opowiedziała Anna Kania Saj.

Strona www.muzeum.miejskie.wroclaw.pl i fb wydarzenia 


Nowa ekspozycja także w BWA SiC! przy placu Kościuszki, gdzie po raz kolejny będzie mieli okazję przyjrzeć się nietypowemu podejściu do tematu szkła. Do końca stycznia trwa tam wystawa "Pogłos" Valerii Florescano. "Artystka przeszukuje materialną spuściznę Meksyku – świadectwo burzliwych losów tego kraju. Stara się spojrzeć na ten dorobek z perspektywy postkolonialnej, przenosząc punkt ciężkości swoich zainteresowań na dziedzictwo sztuki prekolumbijskiej". W temat wprowadza nas Joana Sokalska - kuratorka wydarzenia.

Rozmowę z Valerii rozpoczęliśmy od kilku słów o historii szkła w Meksyku.

Wątek historyczny ma zasadnicze znaczenie przy okazji tej wystawy.

Spotykamy się we Wrocławiu, gdzie na ASP można studiować szkło i ceramikę. A jak jest ze szkłem w Meksyku dziś?

Wystawa "Pogłos" trwa do końca stycznia. Przeczytaj więcej na www.bwa.wroc.pi na fb: TUTAJ.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama