Nowy rok z nowym Radiem Wrocław

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-01-01 04:37 | Zmodyfikowano: 2016-01-01 04:37
A|A|A

Kochani Słuchacze,

Nadejście Nowego Roku to chwila, kiedy składamy sobie nawzajem życzenia Wszystkiego Najlepszego! Życzymy Wam więc Najlepszego... Radia Wrocław. W prezencie mamy NOWE RADIO WROCŁAW i nowy portal internetowy RadioWrocław.pl. Mamy też premierowe audycje, nowe głosy, ciekawe tematy i Muzyczną Energię Regionu.

Niech przebojowa muzyka dodaje Wam energii każdego poranka, a potem towarzyszy w codziennej pracy. Chcemy bezpiecznie prowadzić Was nie tylko przez zakorkowane drogi, ale także zawiłości otaczającego nas Świata.

Niech każdy dzień 2016 roku przynosi rzetelne informacje z Dolnego Śląska, mądre komentarze i pozytywne przesłanie.

Zmieniamy się dla Was, bo poważnie traktujemy Wasze uwagi, sugestie i oczekiwania.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Greg Disappointed
2018-08-09 16:49:13
z adresu IP: (92.223.xxx.xxx)
Ocena: 4
Poniewaz od dawna tu nie zagladalem i od dawna nie sluchalem Radia Wroclaw, nie mialem pojecia o zmianach. Zupelnie przypadkowo w RWK uslyszalem reportaz Piotra Osowicza. Pomyslalem, ze zostal wziety z archiwum, ale cos mnie podkusilo, zeby sprawdzic wiadomosci. I bingo! Pan Osowicz wrocil. Loza Szydercow wrocila! Odradzamy sie z popiolow! ``Z pewna doza niesmialosci´´ wracam powolutku do RW. Przez ostatnie 2 lata zastapilem je miksem 3 rozglosni: RWK, Trojka i moje odkrycie - Radio TOK FM. Pozdrawiam wszystkich, ktorzy tu juz pewnie nie zagladaja. A bylemu prezesowi zycze sukcesow na innych pastwiskach zawodowych.
~Papek
2018-03-04 12:55:01
z adresu IP: (195.182.xxx.xxx)
Ocena: 5
Na stronie internetowej pojawiła się nowa ramówka. Brakuje jeszcze niedzieli. Z wielką ulgą można już ogłosić KONIEC PORANNYCH I POPOŁUDNIOWYCH DUETÓW. Swoje miejsce na antenie w większym odzyskują Jerzy Węgrzyn i Popołudnie Kibica. Generalnie można powiedzieć, że jest to ramówka kompromisowa pomiędzy tym, co było po 1 stycznia 2016 roku, a tym co było wcześniej i to nawet dobrych kilka lat temu. Z zainteresowaniem będę się od jutra przysłuchiwał zmianom wprowadzonym przez nową panią prezes Jolantę Piątek, której bardzo za to dziękuję.
~byłaSłuchaczka88
2018-01-10 17:54:47
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 3
Nową panią prezes została pani Jolanta Piątek, która obiecała wprowadzenie zmian i odejście od całkowitej komercjalizacji rozgłośni.Czekamy na zmiany!!!Byli słuchacze czasami tutaj zaglądają. Proszę o nas nie zapominać. Niektórzy - w tym ja- ciągle mają nadzieję na powrót starej dobrej rozgłośni PRW. Powodzenia i odwagi przy wprowadzaniu zmian. Pozdrawiam serdecznie.
~Papek
2017-11-10 18:19:57
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 2
Z kronikarskiego obowiązku warto zauważyć, że wczoraj odwołany został prezes Radia Wrocław Tomasz Duda odpowiedzialny za zmiany wprowadzone 1 stycznia 2016 roku. Dobra zmiana dopadła i jego.
~Daniel
2017-10-16 10:17:18
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 3
Radio straciło słuchalnośc, muzyka aż mdli jak się słucha. Mam nadzieję,że powroci dawne radio. Ja osobiście nie słucham od zmian i większość moich znajomych podziela moje zdanie
~Tomek
2017-10-04 14:32:16
z adresu IP: (185.184.xxx.xxx)
Ocena: 2
Czasem zdarzy mi się włączyć RW w aucie na chwilkę aby sprawdzić czy coś zmieniło się na lepsze. Niestety, wygląda na to że "Najlepszy pop i rock" przepadły bezpowrotnie. Włączam coraz rzadziej...
~Papek
2017-05-23 09:52:27
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 18
Drodzy Kasiu i Tomku! Czy nie moglibyście każdego dnia w programie porannym być tak spokojni jak dzisiaj po zamachu w Manchesterze? Myślę, że wszystkim wyszłoby to na dobre.
~Ania
2017-05-18 07:55:36
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 18
Ostatnio zapowiadali nowy program, słuchacze PRW mieli niby prowadzić audycję po 18, z ciekawości słuchałam jak to wypadnie. Pomysł wydawał się fajny - wyszło fatalnie. Słuchacz, który miał prowadzić program na 2 godz. odezwał się chyba tylko 3 razy, w tym redaktor Basta ciągle mu się wtrącał, popisywał się na antenie, nie chciał oddać jakby inicjatywy słuchaczowi, ogólnie było takie na siłę wysilanie się przez obu Panów. Dla mnie nic ciekawego. Taka podróbka ale słaba face to face z RAMU. Ogólnie PRW jak słucham czasem z ciekawości, czy się coś się zmieniło na lepsze , słychać , że się wysilają , aby było lepiej ale wychodzi tak jakoś....KICZOWATO .Muzyka zrobiła się trochę lepsza, ale poziom prowadzących......marny
~rpf
2017-05-09 15:34:45
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 8
Greg, byliśmy, ale obecnie Prezes nie jest nami zainteresowany. Zbyt ciężko i drogo robi się radio dla tak "wymagających" odbiorców. Dziś coś, co wydawało się normalne nazywa się treścią premium (vide RW Kultura). Endemiczność czas zamienić na niezależność, a na media mainstreamowe - poza bardzo nielicznymi przypadkami (odrobina Trójki, RAM, RWK) spuścić zasłonę milczenia. Dla ludzi dziś budujących jakość Radia Wrocław jesteśmy natrętnymi molami/muchami. Pozdrawiam "Wyklętych" z miasta i Regionu. :)
~Greg Disappointed
2017-05-09 12:55:40
z adresu IP: (62.87.xxx.xxx)
Ocena: 9
Ja już coraz rzadziej, nawet tylko po to, aby sprawdzić, czy może coś się zmieniło, włączam radio Wrocław. Za każdym razem, gdy to robię, to z jednej strony czuję ogromną nostalgię do starego, dobrego Radia, a z drugiej strony boję się, że akurat podczas mojego 10 sekundowego, rozczarowanego odsłuchu, stacja będzie prowadzić badania słuchalności i zupełnie przypadkowo i niesłusznie, podwyższe im wyniki słuchalności. Jedyną stacją z Wrocławia, którą słucham namiętnie, to Radio Wrocław Kultura. Dla mnie to stacja raczej wieczorna, poranki całkowicie w moim wypadku przejęła Trójka - dr Rożek i Pytania z Kosmosu, dobra muzyka i endemiczni słuchacze. Pozdrawiam wszystkich, którzy wciąż zaglądają na tą stronę. My też byliśmy endemiczni, wrocławscy i dolnośląscy. Gdybym został z Radiem Wrocław do dziś, musiałbym endemiczność zamienić na nijakość....
~Ania
2017-05-05 15:17:33
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 14
Mnie śmieszy ten slogan jaki puszczają że radio Wrocław jako najlepsze w 2017 roku gdzieś tam, śmiechu warte, chyba sami sobie przyznali
~rpf
2017-05-05 14:05:27
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 5
Propaganda sukcesu. To podstawa. Rzeczy 100 razy powtórzone, choćby nie miały faktycznego odzwierciedlenia w rzeczywistości, stają się z automatu prawdą. Pamiętajmy, były pracownik Polskiego Radia Wrocław - Pan Wacław Sondej - regularnie przypomina nam o jednym fakcie: "Nie jesteście żadnymi hejterami". Zgadza się. Niestety i on chyba też czuje coś jeszcze innego - celem nowego Radia Wrocław jest zakrzyczeć wszelkie utyskiwania i wątpliwości. Radio ma być produktem i zgodnie z linią PR ma wejść w krew. A jak nie wejdzie, to i tak ma wejść.
~Papek
2017-05-01 13:43:02
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 2
http://www.radiowroclaw. pl/employees/view/8/Tomasz-Duda No ale PR to mają niezły. Szkoda tylko, że pod tymi wszystkim artykułami promocyjnymi, które pojawiły się dzisiaj w związku z rozpoczęciem kampanii reklamowej została wyłączona możliwość dodawania komentarzy. Na pewno jest to zupełny przypadek...
~Papek
2017-04-21 20:33:53
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 10
Widzę, że komentarze trochę ucichły i nie ma się co dziwić. W końcu ile można pisać o tym samym. Mi też się już odechciewa, mimo że cały czas słucham Radia Wrocław i mógłbym opisywać co ciekawsze kwiatki ze stacji, która niegdyś była poważna. To może małe streszczenie tego co się dzieje, dla tych którzy już dawno zrezygnowali. Pani Kasia w duecie z redaktorem Sikorą jest jakby spokojniejsza niż wtedy gdy była z Pietraszkiem, ale nadal nie jest to poważne dziennikarstwo. Redaktor Obszarny przeszedł już "na ty" ze słuchaczami we wszystkich swoich programach, bo jeszcze jakiś czas temu w "Reakcji 24" wypowiadał się per państwo. Pan Filip Marczyński dalej zachowuje wysoki poziom. Niestety we wtorki i czwartki przygotowuje serwisy drogowe, co moim zdaniem jest obrazą dla takiego dziennikarza. W te same dni w programie popołudniowym rozkrzyczaną panią Martynę zastąpił redaktor Hamburger i jest lepiej, ale nadal luźno i śmiesznie. Jeśli chodzi o profil muzyczny to nastąpiło wyraźne przesunięcie w stronę "złotych przebojów" kosztem najnowszych hitów, czego wyrazem jest piątkowy program redaktora Basty. Tak jak przewidywałem redaktor Skrzyński po powrocie z Warszawy musi też prowadzić inne programy niż sportowe. Dlatego w soboty możemy go usłyszeć w "Popołudniu z gwiazdą". Konkurs z bakiem paliwa wciąż trwa, ale nie jest już tak nachalny, oprócz tego czasami można też wygrać kawę. Stacja promuje się też przy okazji otwarcia linii kolejowej na Wojnów organizując wyścig dziennikarzy do centrum czy jutrzejszych derbów Dolnego Śląska w piłce nożnej. Nie jest to zły pomysł, ale zastanawiam się dlaczego jingle reklamujące te wydarzenia są tak krzykliwe, a dziennikarze wypowiadają się w nich niczym rozentuzjazmowani gimnazjaliści? No cóż, chyba właśnie o to chodziło w nowym Radiu Wrocław. Pozdrawiam wszystkich słuchaczy starego radia, które skończyło się 31 grudnia 2015 roku.
~Love
2017-03-22 15:02:32
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 21
Takich artystów, mężczyzn, jak George Michael już nie ma.... jestem niepocieszona po Jego śmierci.
~lukk
2017-02-24 16:20:03
z adresu IP: (109.173.xxx.xxx)
Ocena: 5
Red. Kazulo - następny "mądry" zwrócił się przed chwilą do słuchacza w te słowy: "poczytaj sobie jakąś Orzeszkową, albo lepiej nic nie czytaj". Moim zdaniem to skandal, żeby dziennikarz radia publicznego w ten sposób zwracał się do słuchacza, przy okazji deprecjonując wybitną pisarkę pozytywistyczną.
~lukk
2017-02-15 11:49:19
z adresu IP: (109.173.xxx.xxx)
Ocena: 5
Dla red. Basty Racibórz i Raciborowice (skąd była rozmówczyni) nie stanowią większej różnicy. Nie zreflektował się nawet, gdy w czasie rozmowy, słuchaczka go poprawiła... Widać, szacunek dla własnego audytorium jest obcy temu panu.
~Love
2017-02-14 14:33:58
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 26
Kocham Georga Michaela
~Aga
2017-02-13 08:00:09
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 3
Ja też nie mogłam wczoraj uwierzyć, jak usłyszałam, że wróciła markowa niedziela, cudownie ! Może pomału wrócą inne stare audycje, pan Tomek po 15 sam itp., Loża Szyderców
~~Greg Disappointed
2017-02-11 14:34:48
z adresu IP: (92.223.xxx.xxx)
Ocena: 2
Swiatelko w tunelu...
~Papek
2017-02-10 11:52:35
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 2
Tymczasem według ramówki powraca "Markowa Niedziela" znana ze starego Radia Wrocław. To największa zmiana na jaką w ciągu ponad roku zgodził się prezes Duda. Zobaczymy jak będzie wyglądał ten program w nowej odsłonie.
~~Greg Disappointed
2017-01-31 11:56:43
z adresu IP: (92.223.xxx.xxx)
Ocena: 9
Hmmm, rzeczywiscie - Radio Wroclaw zdecydowanie wyroznia sie na skali czestotliwosci i w pelni zasluguje na miano miedzynarodowej stacji roku. Czestotliwosc Radia Wroclaw waha sie od 88.9Mhz do 104MHz z mala przerwa na 100.2, gdzie zagoscila Trojka. Gratulacje, jestescie monopolista na rynku....
~Papek
2017-01-30 15:24:28
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 19
http://www.radiowroclaw. pl/articles/view/63012/Radio-Wroclaw-miedzynarodowa-stacja-roku Tutaj link do artykułu jeśli ktoś nie widział. Być może ta nagroda sprawi, że już zawsze wszystkie osoby wyrażające swoje negatywne opinie w komentarzach będą uznane za hejterów, frustratów i maruderów. Ja jednak od publicznego radia oczekiwałbym większej powagi i zwracania się do słuchacza per pan/pani, a nie na ty. Dzisiaj po kilku dniach przerwy słuchałem program poranny w wykonaniu Górnejhontas i Old Sikorhanda. Jakoś mnie nie bawią te ich żarciki z Michasiem Hamburgerem czy innymi dziennikarzami prowadzącymi wiadomości drogowe i codzienne ujeżdżanie koni o zachodzie poranka, ale może jestem dziwny i za stary. Chociaż patrząc w dowód osobisty widzę, że jestem jeszcze przed trzydziestką. W każdym razie pozdrawiam wszystkich miłośników starego Radia Wrocław, którzy od 1 stycznia 2016 r. mają kaca i nie mogą uwierzyć w to co się stało. Nie dajcie sobie wmówić, że jesteście jakimiś wariatami, którym nic się nie podoba. Ja też widzę pewne plusy takie jak lepsza strona internetowa, świetne studio, ciekawe poradniki i audycje wieczorne. Ale gdy przypomnę sobie jak to radio wyglądało jakiś czas temu to czasami chce mi się płakać. Na szczęście myślę o tym coraz rzadziej. Pozdrawiam również dziennikarzy Radia Wrocław, jeśli to czytają. Zarówno tych starych - Wacława Sondeja, Annę Geryn i Piotra Osowicza, jaki i niektórych obecnych - w szczególności Filipa Marczyńskiego. Szacunek dla Pana, że pomimo zwracania się na ty i dziwnych konkursów z bakami paliwa, audycje w Pana wykonaniu, zarówno te w ciągu dnia jak i wieczorna publicystka, trzymają poziom!
~OnA
2017-01-18 10:25:02
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 0
Kto jedzie na pogrzeb Georga Michaela?
~OnA
2017-01-09 14:42:32
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 0
A ja nie mogę sobie poradzić ze śmiercią Georga Michaela....to był mój muzyczny guru
~Była słuchaczka
2017-01-04 13:26:41
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 9
Hmmmm, ja też w snach marzyłam, że obudzę się 1 stycznia , włączę PRW i wszystko będzie po dawnemu, że usłyszę znowu po 10 godz. Panią Anię, a po 15 Pana Tomka, że to radio znowu mnie zaczaruje, że zacznę słuchać i nie będę mogła się oderwać od niego...a teraz jest na odwrót : próbuję słuchać PRW, ale po 5 min nie daję rady, nudzę się, zero treści, forma beznadziejna, ech... PRW i jego prezes powinien być nominowany do nagrody na najbardziej zepsutą/zniszczoną sprawę na świecie
~słuchawka
2016-12-29 20:14:55
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: 9
A ja czekam na 1-2.1.17. Bo skoro w ciągu jednej nocy można rozwalić porządną stację radiową i tym samym zmusić słuchaczy do wyłączenia radia bądź do szukania innej wartościowej rozgłośni, to powrót na poprzednie tory by mnie nie zdziwił. W końcu zarzucona formuła sprawdzała się, dawała jakąś pozycję na rynku. Obecna nie daje nic oprócz spadających słupków słuchalności. Pozostaje pytanie - w razie powrotu ramówki z 2015 - o uwiarygodnienie kaprysów, grymasów i niezdecydowania decydentów radia. jest też kwestia - na potrzebę chwili tak to nazwę - uszczerbku na wizerunku antenowym dziennikarzy, którzy tę radiową miernotę, dno i drewnianą energię regionu zachwalali jak pierwszorzędny towar, ze sztucznym uśmiechem i odgórnie narzuconym pajaca godnym zachowaniem wciskali ludziom bak paliwa i aplikację przeciwkorkową i obwieszczając wszem i wobec że jest świetnie. Nie uwierzę że dziennikarze RW w głębi ducha i wątroby nie mają swojego zdania na ten temat. I myślę że Pan Duda wolałby tych opinii nie słyszeć. Mój przyjaciel pesymizm podpowiada mi że na wieczory muzyczne z tamtymi prowadzącym z tamtą muzyką to sobie jeszcze poczekam. Pytanie czy się doczekam.
~rpf
2016-12-29 15:04:59
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 8
Proszę przestać się łudzić, że nastąpi jakakolwiek zmiana w kwestii kreowania treści do oraz jakości muzyki. Tak, jak już było pisane tutaj wielokrotnie: zasadnym jest wierzyć, że to są działania zakrojone na wiele lat i przez tyle właśnie lat trzeba będzie zaciskać zęby. Proszę nie pytać, czy po tym czasie ktoś będzie jeszcze pamiętać, że Radio Wrocław było kiedyś w pełni profesjonalnym bytem. Osobiście, nie sądzę i to będzie największa cena do zapłacenia. Badania słuchalności pokazują, że radio ma wciąż w okolicach 4%. Jeśli wykruszyła się baza tzw. dawnych, starych słuchaczy, to te 4% zawiera zapewne już głównie nowy zestaw słuchających. Tych, których bawią konkursy z paliwem, pendrive'ami i innymi gadżetami. Czy Szef RW zobaczy wkrótce wzrost tej wartości? To się okaże. Gdyby tzw "nowe" Radio Wrocław robione było za pieniądze prywatnych inwestorów, wszyscy tutaj po prostu odeszlibyśmy w milczeniu. Po roku nadal boli fakt, że ludzie o takim potencjale dziennikarskim (przynajmniej większość z nich) wykonują zadania normalnie przypisane "entertainerom" ze stacji komercyjnych. To wszystko do pewnego stopnia (ciekawe ilu z Polaków płaci za abonament) za pieniądze z kieszeni podatnika. Tak, rok 2016 był rokiem wielkiego smutku wielu słuchaczy radia na 102,3 FM, choć tak wielu Radiowców pracowało na to, by zamaskować to chichotem, uśmiechem, czy słabej jakości dowcipem.
~Dawid303
2016-12-28 22:17:45
z adresu IP: (87.206.xxx.xxx)
Ocena: 9
A może od Nowego Roku wróci i zagości znów na dobre, np. Pink Floyd, Bonamassa, Asia i wiele cudnych kawałków rockowych, które dzięki (ex)Radiu Wrocław poznałem??? Proszę nie faszerujcie już nas gównianą plastikową dyskoteką!!! Nie udawajcie jakiegoś kolejnego chorego szczepu RMFu albo ESKI . Czy jest nadzieja ? :(
~Papek
2016-12-28 17:59:57
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 7
http://www.radiowroclaw. pl/articles/view/61745/O-mediach-publicznych-w-publicystyce-Radia-Wroclaw-SLUCHAJ Śmiesznie się czuję, gdy słucham Tomasza Sikorę mówiącego o niemieckich mediach publicznych. Szczególnie gdy wspomina o stacjach radiowych na wysokim poziomie, które nie są kierowane do masowego słuchacza. Zestawmy to teraz z tym co zwykle dzieje się w prowadzonym przez niego Poranku z Radiem Wrocław.
~Papek
2016-12-28 17:32:21
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 5
http://www.krrit.gov. pl/Data/Files/_public/Portals/0/konsultacje/2016/plany-finansowo-programowe/radio-wroclaw-program-regionalny.pdf Porzućcie nadzieję na zmianę jeśli jeszcze ją macie! Zgłoszony do KRRiT plan programowy na 2017 rok nie różni się praktycznie niczym od tegorocznego. Są jednak pewne zmiany. Polecam wyboldowane komentarze od strony 19. Pan prezes Duda chce się utrzymać na stanowisku i dogadać z "dobrą zmianą", dlatego od stycznia w programach historycznych i kulturalnych będzie więcej o najnowszej historii Polski oraz wpływie polskiej kultury na kształt Europy.
~podsumowania czas
2016-12-27 08:57:13
z adresu IP: (62.87.xxx.xxx)
Ocena: 11
Szanowni drodzy byli słuchacze RW, Zespole RW, Zarządzie. Pozwolę sobie na podsumowanie tego roku, roku nowego RW. Gdy 4 stycznia tegoż roku tradycyjnie po dotarciu do pracy włączyłem moją ulubiona wówczas stację przeżyłem szok, głęboki szok. Zgłupiałem! kilka razy sprawdzałem czy nie włączyłem przez pomyłkę innej stacji. Nie, okazało się, że nie. Że to nie ja popełniłem błąd. Poszperałem w necie i okazało się, że przyszedł czas zmian. Jestem dużym, prawie czterdziestoletnim chłopcem, który od kilkunastu lat słuchał i kochał PRW a później RW a mimo to pociekły mi łzy. Pociekły, gdyż nie danym mi było posłuchać genialnego felietonu Pana W. Sondeja i jego trafnego przeglądu prasy! Zniknął z anteny cudowny, ciepły głos Pani A. Geryn i jej rozmowy telefoniczne ze słuchaczami! Wcześniej już zabrano nam Lożę Szyderców. Zniknęła genialna muzyka a zastąpiła ją pseudo energia regionu. Nie moi Drodzy, wcześniej byliście energią regionu, kiedy w paśmie popołudniowym lub wieczornym można było usłyszeć Rammsteina'a! Rozumiem, że celem było podniesienie słuchalności, co niestety raczej Wam się nie udało: (tutaj powinien być odnośnik ale niestety jest blokowany a więc proszę wejść na wirtualnemedia kropka pl, kliknąć w zakładkę radio i poczytać artykuł o słuchalności we Wrocławiu). Jest mi przykro. Kilka razy próbowałem się przekonać i włączałem moją kiedyś ulubioną stację ale niestety bez efektu. Nie potrafię! Stara (tylko i wyłącznie w dobrym znaczeniu tego słowa) Ekipo RW. Ruszcie swoje szanowne 4 litery i idźcie na swoje! Znajdźcie inwestora, załóżcie profile we wszystkich możliwych pomagajkach. Dolnoślązacy dadzą radę i pomogą. Tak! Dolnoślązacy bo to nasze dawne Radio jest dolnośląskie a i pewnie międzywojewódzkie. Zróbcie to co robiliście a my będziemy Was wiernie słuchać, tak jak słuchaliśmy. W Was siła! Qwa proszę!!!
~Greg Disappointed
2016-12-24 17:28:33
z adresu IP: (92.223.xxx.xxx)
Ocena: 9
Rozwiedziony z PRW - NIC DODAC, NIC UJAC! Ide o zaklad, ze jesli (oby) PRW zmieni format (na stary, sprawdzony) od 01.01.2017, to aktualni sluchacze czyhajacy o poranku na bak paliwa, po prostu przekieruja swoje czyhanie na ESKE lub RMF i zapomna o PRW. Natomiast o sile i jakosci Naszego starego (lepszego) PRW stanowi ponad 700 wpisow wiernych sluchaczy, ktorzy przez juz prawie rok nie moga sie pogodzic z utrata bardzo waznego, codziennego towrzysza... Sila radia lezy w Sluchaczach. My pozostalismy wiernymi sluchaczami nieistniejacego Radia. I wszystkim Wam zycze Wesolych Swiat i wszystkiego najlepszego w przyszlym roku!
~Rozwiedziony z PRW
2016-12-24 11:36:30
z adresu IP: (31.42.xxx.xxx)
Ocena: 9
Przyszedł czas świąt a co za tym idzie i życzeń. Zacznę od życzeń dla tych wszystkich rozwiedzionych z PRW ze względu na chorobę psychiczną na jaką zapadło radio od 1.01.2016. Życzę wam (i sobie) abyśmy obudzili się 01.01.2017 i włączając 102.3 usłyszeli zdrowe stare radio. Aby choroba psychiczna ustąpiła za sprawą jakiegoś cudownego leku... Kolejne życzenia kieruję do rodziny naszego chorego PRW - redaktorów, realizatorów, pracowników technicznych itd. Życzę wam, aby te święta i nowy rok był nowym narodzeniem i aby wasz podopieczny jakim jest PRW dał wam wytchnienie od swoich zachcianek, głupich zachowań i zabaw w grę "jak bardzo potrafisz udawać upośledzonego". Trzecie życzenia kieruję do wirusa, który zaatakował PRW. Droga chorobo PRW pamiętaj, że obecnie nawet raka da się wyleczyć. I życzę leku, który cię pokona... Ostatnie życzenia kieruję do PRW. Zyczę ci moje stare kochane radio, którego nie jestem w stanie od roku słuchać, aby ta choroba psychiczna w końcu cię opuściła. Życzę ci zdrowia psychicznego takiego, które miałeś do kończ roku 2015. I aby ten nowy rok jaki za kilka dni przywrócił to, co było stare. Bo jak mówi przysłowie: Lepsze jest wrogiem dobrego.
~Greg Disappointed
2016-12-16 18:48:57
z adresu IP: (92.223.xxx.xxx)
Ocena: 8
Pewnie 1 stycznia 2017 redakcja bedzie sobie skladac samogratulacje z okazji udanego roku...
~wert
2016-12-15 22:20:21
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 8
qrcze... no nie da się słuchać, czasem na chwilę przełączę i papka z popu i głupawka
~Papek
2016-12-09 14:35:17
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 12
http://www.radiowroclaw. pl/articles/view/61249/Mikolajki-w-Radiu-Wroclaw-Mamy-prezenty Takie to czasy, że niegdyś poważni dziennikarze przebierają się za świętych Mikołajów. Takie to również czasy, że komentarze, które nie były wulgarne, takie jak mój pod tym artykułem są usuwane przez administratora strony internetowej. Prawda w oczy kole.
~byłaSłuchaczka88
2016-12-09 10:00:29
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 17
Przykro w tym grudniu, bo przypomina się zeszły rok kiedy to jeszcze nie wiedzieliśmy o planowanej okropnej zmianie. Słuchając dzisiaj rano Trójki bardzo jakoś tak smutno mi się zrobiło, przypomniała mi się dobra muzyka, wyważone audycje pana Marka Obszarnego, ciekawe reportaże i niezwykły szacunek do słuchacza. Bardzo smutno i przykro, że te wszystkie audycje są już tylko wspomnieniem. To radio było moim przyjacielem. W styczniu 2016 pochowałam mojego przyjaciela.
~Mjodek
2016-12-08 13:23:26
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 12
Ło Jezu, pozdrawiam wszystkich nauczycieli języka polskiego pani Martyny Czerwińskiej :((( Polskie idiomy są piękne, ale i trudne. Każdy obcokrajowiec to potwierdzi. Za darmo: 1) zima może powiedzieć ostatnie słowo, nie zaś MIEĆ ostatnie ZDANIE. 2) ość nie STOI w gardle, ale coś ością w gardle staje. Proszę szanować polszczyznę, nie traktować jej dowolnie, nie zmieniać i używać wybiórczo jak PiS konstytucji. Pozdrawiam panią i red. naczelnego - SYMBOLE dobrej zmiany w RW. No, jeszcze pan Basta na podium się zmieści ;) No co mnie podkusiło, żeby na chwilę, na momencik, tylko na świetną audycję Pani Redaktor Majeran-Kokott przełączyć się znowu na 102,3???! Mam za swoje. Żenada regionu, moje spostrzeżenia tę tezę tylko potwierdzają.
~skrupulatny
2016-12-01 12:15:02
z adresu IP: (37.190.xxx.xxx)
Ocena: 3
W codziennym kąciku historycznym, redagowanym z dużym pietyzmem przez redaktora Pyszczkowskiego (mam nadzieję, że nie pomyliłem nazwiska), zabrakło dzisiaj ważnej rocznicy. Ważnej zwłaszcza dla Radia Wrocław i nas – słuchaczy. Otóż 1 grudnia roku 1968 Paprykarz szczeciński otrzymał znak jakości Q. Produkowana przez Przedsiębiorstwo Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich "Gryf" konserwa chroniona jest patentem. Niestety, na rynku są kiepskie podróbki…
~Irenka
2016-11-30 09:12:15
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 15
A ja na RAM się przerzuciłam
~Greg Disappointed
2016-11-29 22:37:05
z adresu IP: (92.223.xxx.xxx)
Ocena: 7
A ja z naiwnoscia dziecka wyobrazilem sobie, ze 1 stycznia 2017 odczytam na jeszcze nienapisanej stronie internetowej : ´´Zmieniamy się dla Was, bo poważnie traktujemy Wasze uwagi, sugestie i oczekiwania´´ i po wlaczeniu radia uslysze Nasze Stare, Dobre Radio. Panie prezesie, pokazal juz Pan, ze potrafi robic komercyjne zwroty o 180 stopni pod wyniki sluchalnosci. A aktualne wyniki az krzycza o powrot do starej formuly... Ta zmiane, moze byc komercyjna - wszak skocza Panu slupki - z pewnoscia Panu wybaczymy. A jak na razie zakupilem dekoder DAB+ i jestem wiernym sluchaczem Radia Wroclaw Kutura w super jakosci. Trojki z reszta tez.
~Irenka
2016-11-28 12:48:19
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 9
szkoda Pana Tomka, takie fajne audycje prowadził po 15
~Papek
2016-11-25 13:51:31
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 9
Niestety pan redaktor Sikora rozmienił się na drobne. Kiedyś był poważnym dziennikarzem, a teraz zostało z niego takie nie wiadomo co. Niby dalej tworzy reportaże i audycje dla mniejszości niemieckiej, ale w programie porannym jest to zupełnie inny człowiek, który stara się na siłę być wesołym i opowiadać śmieszne historie, które mało kogo bawią. Sztuczność Poranka z Radiem Wrocław prowadzonego przez duet Kasia i Tomek czuje się w każdym ich wejściu antenowym.
~Wk..iany o poranku
2016-11-25 11:30:02
z adresu IP: (37.190.xxx.xxx)
Ocena: 8
Czytam na tym portalu: "Tomasz Sikora powalczy o czesko-niemiecką nagrodę dziennikarską ". Życzę Mu jej z całego słuchaczowego serca. Mam nadzieję, że będzie ona powodem refleksji: czy warto całkiem spory dorobek dziennikarza - publicysty rozmieniać każdego ranka na sztucznie brzmiącą chichotliwość połączoną ze szczebiotliwością?
~lukk
2016-11-25 09:02:55
z adresu IP: (109.173.xxx.xxx)
Ocena: 8
Oto ukazały się wyniki słuchalności we Wrocławiu za okres maj - październik 2016: http://www. wirtualnemedia. pl/artykul/trojka-liderem-sluchalnosci-we-wroclawiu-tok-fm-awansowalo-na-podium_1 W porównaniu do tego samego okresu 2015: Trójka niezmiennie liderem, TOK FM ze wzrostem o ponad 60%, RAM +50% (!!), Antyradio ponad 130% w górę(!!), Muzo +20%, PRW ze spadkiem -20%. Stacje radiowe grające papkę - bez wyjątku - ze spadkami. Gołym okiem widać dokąd wyemigrowali słuchacze radia na cały rock...
~rpf
2016-11-21 10:27:43
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 8
Jeden Pan Leszek Kopeć, przy całym szacunku dla jego osobowości i wieloletniego doświadczenia, nie uczyni z Radia Wrocław na nowo poważnie, inteligentnie, acz z poczuciem humoru, mówiącej do swoich słuchaczy stacji.
~gość
2016-11-20 14:17:49
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 8
Narzekacie na Radio Wrocław, jednak Radio Wrocław nadal ma Leszka Kopcia i jego wspaniałe audycje w środę i niedzielę od 23 do 2 które warto słuchać. Szkoda że Leszek Kopeć nie ma audycji od 9 do 12 lub 15 do 18, ale cóż ma własnego Szafira.
~mjodek
2016-11-16 18:26:19
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 12
Oto mamy najnowsze wyniki badania słuchalności stacji radiowych we Wrocławiu. W skrócie: Trójka wciąż na topie, choć najszybciej traci (z 14,3% w marcu na 11,7% we wrześniu, prawie 20% własnych słuchaczy!!!). Zyskują głównie stacje "spokojne i mądre": RAM (+0,3%), TOK FM (+0,8%), Antyradio (+1,3%), Radio Pogoda (+1,8%), ale także RMF (+0,6%). To chyba MY - sieroty po Radiu Wrocław szukamy nowych miejsc... A samo RW? Cóż... wciąż traci: z 5,3% przed [dobrą zmianą], przez 4,2% w marcu do 4,1 we wrześniu 2016. Pozdrawiam pana Dudę.
~żyjąca przeszłością
2016-11-08 14:28:08
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 6
ja też mam nadzieję, że wróci Pani Ania Geryn i jej program po 10 godz do 15 na bardzo wysokim poziomie
~Leszek
2016-11-06 13:32:31
z adresu IP: (79.191.xxx.xxx)
Ocena: 10
Pozdrowienia od Pana Andrzeja! Znów miałem okazję go spotkać. Nie sposób przegapić tego głosu, znanego słuchaczom z normalnych czasów. On nie widzi, można go nie znać z wyglądu, ale radiosłuchacze rozpoznają się po głosie. Ustaliliśmy, że pozdrowię na tym forum słuchaczy II sortu, w tym imiennie panią Anię ;) Pan Andrzej jest godny podziwu- mimo życiowych przeciwności aktywny, optymistyczny, trzeźwo myślący. Słucha książek, wędruje po mieście, żyje. Obyśmy mogli go jeszcze usłyszeć w Loży Szyderców.
~lukk
2016-11-03 14:17:59
z adresu IP: (109.173.xxx.xxx)
Ocena: 7
Przed chwilą włączyłem swoje niegdyś ulubione radio, w nadziei, że utzrmała się tendencja z początku listopada. I co usłyszałem w PRW? Fragment "przeboju" Wham - "Last christmas" puszczonego na okoliczność tego, że tu i ówdzie spadł pierwszy śnieg. Trzeba przyznać, że Pani redaktor w jednym jest dobra - przesadzanie wychodzi Jej pierwszorzędnie. Ze swojej strony proponuję zmianę profesji - przesadzanie kwiatków zapewne pójdzie Pani lepiej, niż prowadzenie audycji w radiu...
~Ania
2016-11-03 09:39:34
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 6
Ale mi się marzy...wstaję rano po nocy sylwestrowej, budzę się 01-01-2017 i.....włączam radio , a tam wszystko po staremu, przed wielką fatalną zmianą ! :-)
~mjodek
2016-11-01 16:51:16
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 9
Nie zapomnijmy jutro, w dzień zaduszny, wspomnieć ś.p. Radia-Wrocław-sprzed-1-stycznia. RIP, moje radyjko :(
~Papek
2016-11-01 14:28:30
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 6
Dzisiaj 1 listopada i w Radiu Wrocław jakoś tak spokojniej. Redaktor Sikora nie jest sztucznie wesoły i nie opowiada na siłę żartów. Muzyka jakaś taka normalniejsza i nawet da się jej słuchać. Tylko konkurs z bakiem paliwa wciąż trwa. Nie można robić takiego radia na co dzień, a nie tylko od święta?
~Papek
2016-10-23 13:32:00
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 6
http://www.radiowroclaw. pl/articles/view/59779/Studio-202-w-Radiu-Wroclaw-Kultura-SLUCHAJ-OD-12 Tymczasem od dzisiaj Studia 202 można słuchać w każdą niedzielę o godzinie 12 w Radiu Wrocław Kultura. W Radiu Wrocław nadal jest ono emitowane w niedzielne poranki o 6:30, gdy większość osób jeszcze śpi. Tyle jeśli chodzi o treści na poziomie, które można usłyszeć na ogólnodostępnej antenie naszej regionalnej rozgłośni.
~Greg Disappointed
2016-10-20 21:48:02
z adresu IP: (92.223.xxx.xxx)
Ocena: 8
Panie Prezesie, darmowy przejazd taczka po ulicach Wroclawia ma Pan zapewniony. Sil nam starczy nawet do Szczecina, bo prosze mi uwierzyc, pchajacych bedzie mnostwo. Mamy pelne baki paliwa pedzonego od roku na frustracji i rozczarowaniu.
~porównanie
2016-10-20 16:33:13
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 4
Na tym samym portalu ktoś przytomny napisał także o sytuacji we Wrocławiu: Wrocław czeka na podobną zmianę. Zapatrzony w szczecińskie słupki (nie dziwi to wcale) wrocławski Prezes podobnie do p. Rudawskiego zapomniał, że media publiczne to nie kopia stacji komercyjnych spod znaku kombinacji różnych literek. Opisywany przez Ciebie Bartku model ma miejsce od prawie roku we Wrocławiu. Sprawdźcie proszę zakładkę kontakt na stronie Radia Wrocław, by przekonać się, co stali i wierni słuchacze wrocławskiej rozgłośni z 70. letnią tradycją sądzą o zmianach wprowadzonych na antenie ich ukochanej stacji. Powala też fakt zupełnego zignorowania przez Prezesa ogromu krytyki, która spłynęła na strony Radia Wrocław, a do której żaden pracownik, być może pod wpływem zastraszenia (?), oficjalnie w polach komentarzy nigdy się nie odniósł. Pozwolę sobie na koniec zacytować wpis z podstrony, która otwierała nowy nowy lepszy rozdział Radia Wrocław w styczniu 2016. W świetle tego, co opisane powyżej, poniższy tekst jest jak policzek wymierzony całemu regionowi, który został całkowicie pozbawiony ostatniej odrobiny eteru wyzbytego komercyjnego sznytu. "Zmieniamy się dla Was, bo poważnie traktujemy Wasze uwagi, sugestie i oczekiwania."
~porównanie
2016-10-20 16:30:39
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 3
Przeczytajcie proszę wpis z jednego z portali o wirtualnych mediach na temat usuniętego ze swojej funkcji Prezesa tej stacji: był największym nieszczęściem tej rozgłośni w jej historii. Zniszczył tożsamość stacji, jej publiczny charakter i powagę na rzecz tabloidowych popłuczyn, z żenująco niską jakością prowadzenia programu, zwłaszcza poranków, usunięciem wielu wartościowych ludzi tylko dlatego, że byli inteligentniejsi od niego i mieli swój charakter, sprowadzając młodych wiernych, jątrzenie wśród ludzi, nastawianie ich wobec siebie, mobbing był n porządku dziennym. I co z tego, że słuchalność wysoka? Czy to jest zadaniem publicznego radia? ścigać się na słupki z komercją?mam nadzieję, że nowy prezes oczywiści środowisko radiowców z pozostałych miernych, ale wiernych.
~Greg Disappointed
2016-10-19 18:31:40
z adresu IP: (92.223.xxx.xxx)
Ocena: 4
Sluchawko, masz racje, brakuje wiadomosci. I nie musza to byc autorskie serwisy Radia Kultura - wystarcza wiadomosci z Radia Wroclaw, bo to chyba jedyna pozycja w ramowce, ktora nie ucierpiala bo styczniowym tajfunie...
~słuchawka
2016-10-19 14:57:03
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 4
Zgadzam się ze zdaniem Grega o RW kultura. Gdyby tam jeszcze dorzucili serwisy informacyjne to już by było naprawdę fajne radio.
~~Greg Disappointed
2016-10-18 21:39:00
z adresu IP: (92.223.xxx.xxx)
Ocena: 7
Mysle, ze Radio Wroclaw Kultura rozwinie skrzydla, kiedy standard DAB+ stanie sie powszechy i wszystkie stacje beda nadawaly w tej formule. Do tego czasu bedzie to stacja niszowa, co rowniez ma swoje uroki, bo pracuja tam ludzie z pasja, swiadomi faktu, ze audytorium jest ograniczone. Ta rozglosnia ma duzy potencjal i juz stanowi alternatywe dla nowego-gorszego RW, co nie zmienia jednak faktu, ze styczniowa destrukcja glownego wroclawskiego radia odcisnie sie pietnem na lata na estetyce wymagajacego sluchacza. Nie wybaczymy tego panu, panie Duda. Stal sie pan antyteza radiowca, destruktorem tego, co wartosciowe. Trzeba miec specyficzne predyspozycje, zeby zniszczyc dorobek pokolen, rownolegle dorabiajac teorie, ze nowa jakosc, jest lepsza jakoscia. Historia pana oceni.... I bedzie to ocena bezwgledna i brutalna.
~Papek
2016-10-13 11:09:37
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 10
Gdybym był panem Dudą to zaprosiłbym do Radia Wrocław Kultura, w którym można słuchać takich audycji o normalnych porach. Ale z racji ograniczonej dostępności tej stacji (DAB+ i internet) sumienie mi na to nie pozwala. Mimo to zmiana w Radiu Wrocław dokonała się niejako przy wykorzystaniu tej najmłodszej stacji z ulicy Karkonoskiej. Poziom w tej pierwszej został obniżony, a że kulturą zawsze można się podetrzeć to ambitniejsi słuchacze odsyłani są właśnie do Radia Wrocław Kultura.
~Wykształciuch
2016-10-12 15:50:10
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 3
Pani Bajor właśnie agituje do sms-owania: "napisz miejscowość, z której do mnie piszesz". Uh żesz, językową Nagrodę Nobla za to! Szanowna pani, doradzam gratis - powinna pani zaprosić słuchaczy słowami "napisz nazwę miejscowości". Lepiej: "podaj nazwę miejscowości", aby nie dublować form napisz/piszesz. A jeszcze lepiej byłoby powiedzieć: "proszę podać nazwę miejscowości, z której Państwo do nas piszą". Poza poprawnością językową (robi pani za dziennikarza, co nie?), i na kindersztubę znalazłoby się miejsce. To działa! (poza RW?...)
~Wykształciuch
2016-10-12 14:26:31
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 10
Szanowna pani Czerwińska! Pewien piękny, polski idiom brzmi: "grać pierwsze skrzypce". Muzyk wie, humanista zrozumie, a pozostali też przecież na ogół nie mają wątpliwości, że to nawiązanie do składu orkiestry symfonicznej, w którym wyróżnić można między innymi tzw. koncertmistrza, z reguły skrzypka, kogoś doświadczonego, grającego trudne lub charakterystyczne partie utworu muzycznego, lidera. Dlatego proszę, niech pani nie przerabia polszczyzny na ble, ble i coś tam, coś tam, pozwalając sobie W PRACY na przekręcanie owego sformułowania na formę "grać główne skrzypce". Ta jak "wziąć coś we własne kończyny górne" :( Szanowny panie Niegowski! Przymiotnik "wziąć" wymawia się zawsze "wziąć", nie zaś "wziąść", gdy narzekał pan na niemożność wzięcia (wzięścia?) prysznica przez studentów na wózkach w pewnym akademiku UWr. Język dziennikarski nam psieje. Ale jakoś tak po 1 I 2016 r. szybciej.
~kasia
2016-10-11 11:52:13
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 7
ja nie mogę się pogodzić z tym, że te fajne programy, np. wieczór z kulturą jest dopiero po 20 godz ! pora po 18, 19 była idealna
~KluczDoSukcesu
2016-10-11 10:37:16
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 1
"Dobra, Ekipa. Stare marudy spuśliliśmy milczeniem i udawaną kurtuazją w mailach na drzewo. Powoli się ta gwardia wykrusza, słychać jedynie pojedyncze pohukiwania. Nie pękamy, biegniemy dalej. Teraz robimy nowe radio na miarę Wrocławia. Skoro tyle aut w mieście, to dołóżmy do tego swoją cegiełkę, rozdajmy ludziom baki paliwa. Gdyby się okazało, że mieliby "niespodziewanie" stanąć w miejskim korku, to dajmy im aplikację, by niczym w grze komputerowej wiedzieli jak się w tym labiryncie spalin poruszać. Czas uprzyjemni im Kasia, Tomcio i Misio oraz muzyka z najwyższej pUłki. Wkurzonych odsyłamy na ścieżki biegowe Radia Wrocław."
~KluczDoSukcesu
2016-10-07 07:50:14
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 0
'"Dolnośląski Klucz Sukcesu" dla Radia Wrocław W tym roku specjalne wyróżnienie przyznano również Radiu Wrocław z okazji 70-lecia naszej rozgłośni. Kapituła doceniła rzetelność oraz JAKOŚĆ (!!!) prezentowanych treści. Nagrodę odebrał prezes radia - Tomasz Duda.' articles/view/59219/Klucz-Sukcesu-dla-Radia-Wroclaw (proszę wkleić adresie RW) Tak się uplastycznia rzeczywistość, a nie wyrzuca frustracje na schowanym w zakładce KONTAKT forum. Brawo, jesteśmy "dumni" z nowej jakości Radia Wrocław. Panie Prezesie, tak trzymać!
~mimi
2016-10-04 15:26:43
z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Ocena: 9
muzyka w radio awrocław osiągnęła dno czyli zrównała się z radiem Z.
~Greg Disappointed
2016-10-03 21:24:29
z adresu IP: (92.223.xxx.xxx)
Ocena: 9
Do nienaturalnych manier leksykalnych pani Kasi Gornej warto dorzucic wprawiajacy mnie w oslupienie wypelniacz zdania ´´´cos tam, cos tam´´... Slowna makulatura... Swoja droga czapki z glow dla pani Kasi za jej wklad w rozwoj deklinacji.. Stworzyla pani osmy przypadek: WYPELNIACZ... Gratulacje, zlotousta pani Kasiu!
~Frida
2016-09-30 19:22:48
z adresu IP: (193.59.xxx.xxx)
Ocena: 12
Weszłam pod ten artykuł dzisiaj z ciekawości zastanawiając się czy ktoś jeszcze pisze tutaj komentarze. Bardzo się cieszę, że tak! Mnie również wczorajsze urodziny napawały smutkiem i na nowo obudziły złość! Jak można było z takiego świetnego radia stworzyć taki chłam! Bardzo przykra rocznica. Obecny poziom to kompletny brak szacunku dla słuchacza. Pan Duda powienien się wstydzić. Dziwne, że nie zdaje sobie sprawy, że "dobra zmiana" się skończy a onjuż zawsze będzie przegrany
~Kasia
2016-09-30 10:03:37
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 15
Kiedyś to było nie do pomyślenia, aby redaktor nie odebrał telefonu od słuchacza ! Oni zawsze byli dla nas, przyjaźni nam, mieli klasę, nie bali się ludzi, nie bali się odbierać telefonów od słuchaczy, to było prawdziwe radio publiczne, żywe, a teraz wdzięczą się do nas jakieś sztuczne marionetki a efekt jest wręcz odwrotny, wzbudzają niechęć
~Kasia
2016-09-30 07:56:49
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 14
~słuchawka - super to wszystko ujęłaś, co ja też czuję tak samo. Wczoraj przeżyłam kolejne rozczarowanie PRW, nie do wiary co stało się z tym radiem, całkiem zeszło na psy. Niekompetencja wychodzi na każdym kroku. Wczoraj red. Kwiatkowski chyba po 20 godz. świętował niby urodziny radia, oczywiście nic ciekawego się nie działo. Po prostu puszczał kiepską muzykę, ale w pewnym momencie powiedział , że z okazji urodzin można składać życzenia i pozdrowienia KAŻDYM MOŻLIWYM SPOSOBEM. Ucieszona zadzwoniłam spontanicznie pod nr telefonu do studia, oczywiście nikt nie odebrał ! Przykro mi się zrobiło, totalna olewka, brak szacunku dla słuchaczy. Chciałam pozdrowić słuchaczy Loży Szyderców w ten smutny dzień, bo to były smutne urodziny, raczej to była STYPA po śmierci super radia, którym kiedyś była ta stacja. Teraz jest zero, stacja O NICZYM z kiepską muzyką i obsadą.
~słuchawka
2016-09-29 19:25:37
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: 17
Jeśli chłam zapakuje się w złoty urodzinowy papier z wielką kokardą i świeczką w kształcie 70 to nadal to będzie chłam. Bak paliwa ? to się nazywa kupowanie słuchaczy, a to polityka bardzo krótkowzroczna. Nawet jeśli zapas paliwa by był na cały rok. Szacunku i sympatii słuchaczy się nie kupuje, bo tego się nie da kupić. To się zdobywa żmudną pracą i to latami. To co RW zdołało zdobyć wśród słuchaczy do końca 2015 roku, zarząd obrócił w niwecz w ciągu jednej doby. Współczuję dziennikarzom którzy tę radiową beznadzieję muszą jak akwizytorzy zachwalać na antenie, zdając sobie doskonale z tego sprawę jak cienki towar sprzedają. Współczuję dziennikarzom którzy pajacują, skracają dystans odzywkami typu : Wojtuś, Piotruś, Kasieńka, pa pa, *tykać* słuchaczy (co powoduje efekt odwrotny - słuchacze nie utożsamiają się z RW, bo w większości wyrośli już z domowego przedszkola). Współczuję dziennikarzom którzy na antenie zajmują się tematyką która nie jest ich głównym zainteresowaniem, albo stają na głowie jak kontynuować tematykę audycji której temat już się dawno wyczerpał. Współczuję dziennikarzom którzy w RW kultura grają to co ich kręci, jest wartościowe i interesujące, a na antenie RW grają pod publiczkę. I na koniec - wszystkiego dobrego RW - życzę Wam pójścia po rozum do głowy i więcej pstryczków w nos od redaktora Sondeja i - jeśli by dało radę oczywiście - codziennej porcji lożowych szyderstw od nieodżałowanego Piotra Osowicza.
~Kasia
2016-09-29 14:52:36
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 12
Ja się przerzuciłam na RAM, tam jest wysoki poziom audycji i fajne wywiady , ale....kurde nie może być idealnie , muza jak dla mnie za smętna, gdyby kurczę trochę rocka było , please :-)
~Papek
2016-09-29 12:02:31
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 6
http://www.radiowroclaw. pl/articles/view/58937/Codziennie-w-Radiu-Wroclaw-rozdajemy-bak-paliwa Komentarze pod artykułem o konkursie zostały usunięte i wyłączone. Pewnie jest to zupełny przypadek tak jak wyłączenie możliwości dodawania opinii na Facebooku...
~kasia
2016-09-29 07:44:44
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 2
ciekawe jaka będzie nowa ramówka, czy coś poprawią
~Papek
2016-09-26 13:56:18
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 14
http://www.wirtualnemedia. pl/artykul/trojka-najchetniej-sluchana-stacja-radiowa-we-wroclawiu-tok-fm-awansowalo-na-podium Uwaga, uwaga! Radio Wrocław goni Radio Szczecin! Co prawda wciąż traci do swojego zachodniopomorskiego wzorca aż 13,6 punkta procentowego, ale w porównaniu z poprzednim miesiącem osiągnęło wzrost z 4,1% do 4,5%. Wszystko fajnie tylko, że przed rokiem słuchalność starego radia była na poziomie 5%, więc nie wiem czy można to traktować jako sukces. W każdym razie pan prezes Duda się nie zatrzymuje i wymyślił nowy konkurs, w którym można codziennie wygrać bak paliwa. Walka o słuchaczy komercyjnych rozgłośni takich jak RMF FM czy Radio Eska trwa. Jak to się komuś nie podoba to ma Radio Wrocław Kultura, które jest dostępne w DAB+, z którego nikt nie korzysta i w internecie, a przecież na dłuższą metę słuchanie radia w komputerze jest niewygodne. Dla kontrastu przypomnijmy, że na początku zeszłego roku Radio Wrocław rozdawało słuchaczom odbiorniki radia cyfrowego. Oczywiście ta akcja szybko się skończyła, bo po co promować radio na poziomie. Lepiej wydać pieniądze na baki paliwa dla słuchaczy lub kolejne trasy biegowe, na których będzie mógł trenować pan prezes. Pozdrawiam wszystkich samozadowolonych wyznawców muzycznej energii regionu na Karkonoskiej 10!
~Kasia
2016-09-26 12:19:25
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 14
Problem w tym, że to nie jest radio prywatne, płacimy abonament , więc mamy prawo mieć wpływ na to radio, tymczasem zarząd radia jest arogancki, bo w ogóle nie przejmują się negatywnymi komentarzami i nie zamierzają nic z tym robić. Pan prezes przyjął zasadę chyba : czy się siedzi, czy się leży kasa się należy , ech
~rpf
2016-09-25 17:09:42
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 8
Do g.20 możemy pojechać na Karkonoską sami i powiedzieć to Panu Prezesowi prosto do ucha. Ciekaw jestem, czy ktoś się odważył. Ja dziś szepnąłem ludziom z promocji parę słów.
~Filip
2016-09-24 08:59:08
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 19
Ja po pierwszym tygodniu od zmiany radia na "lepsze", odstawiłem. Było trudno, bo byli Państwo ze mną zawsze i wszędzie. Radio Wrocław miało klimat, który oprócz szacunku do słuchaczy, tworzyły dobre audycje i muzyka, jakiej próżno szukać na innych kanałach. Co jakiś czas włączam jeszcze Radio z nadzieją, że nastąpił powrót do tego co było, ale zazwyczaj wystarczy kilka sekund, żeby zrozumieć, że nie. Obserwuję ten wątek od czasu, kiedy powstał. Obserwowałem również komentarze/oceny na profilu Radia na Facebooku. Nie zadawałem sobie sprawy, że aż tak dużo osób jest niezadowolona ze zmiany i tęskni za starym, dobrym radiem. A jeszcze większe wrażenie zrobił na mnie brak odzewu ze strony zarządu i poradzenie sobie z kiepskimi ocenami na Facebooku przez usunięcie możliwości ich dodania... Radio kończy 70 lat, znów pojawiła się nadzieja, ale niestety nadzieja chyba jest w tej chwili na równi z naiwnością. Dla nie radio dożyło (prawie) do 70 lat, a 1 stycznia to niestety rocznica jego śmieci. Pozdrawiam i namawiam do refleksji wszystkich odpowiedzialnych za zmiany.
~Marta
2016-09-23 09:59:50
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 10
Zgadza się, ja jak słyszę pa, pa pani Górnej to mnie mdli
~mjodek
2016-09-23 08:06:10
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 12
Dziś rano PRZEGLĄD PRASY przygotował pan Wacław Sondej! Dał się namówić z okazji 70-lecia. Co za erudycja, inteligencja, dystans... I nawet przemycił przyganę - naciskany przez Tomka i Kasię (jak sami o sobie mówią), czy słucha Radia Wrocław odpowiedział, że nooooo, że taaaak, ale jako zdziecinniały, głównie słucha radia dla dzieci, bo tam dobry jazz puszczają. Puścił oczko, drań jeden :) Ale symptomatyczne, że pożegnał się słowami "Dziękuję Państwu za uwagę", nie zaś "Do usłyszenia się z Państwem". Państwem, nie z wami. Widać różnicę, redaktorzy z nadania [po 1 I 2016]?
~Papek
2016-09-22 13:15:21
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 18
Muzyka jak muzyka. Najbardziej bolesne jest jednak to obniżenie poziomu audycji, z którym mamy do czynienia od stycznia. Aczkolwiek ostatnio redaktor Sikora jakby się uspokoił, ale było to tylko chwilowe. Bo odkąd poranki znowu prowadzone są w duecie, powrócił on do swojego ulubionego kończenia programów, jakim jest ujeżdżanie koni o zachodzie poranka. Chciałbym żeby prezes Duda okazał się wizjonerem i słuchalność Radia Wrocław nagle wzrosła do 15%, ale niestety wciąż utrzymuje się ona na tym samym poziomie. Więc nie wiem po co były te wszystkie zmiany...
~Marta
2016-09-22 12:54:24
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 12
Rany, wczoraj po 18 na próbę włączyłam PRW , aby zobaczyć, co tam słychać u nich ( dosłownie ) i jakiś Gościu prowadzący mówi na antenie : a teraz , aby wywołać uśmiech na waszych ustach piosenka - i puścił Boney M. ( matko Boska, w jakich czasach nam przyszło żyć, świat schodzi na psy :-) ). Nie wytrzymałam i wykręciłam stary nr telefonu do studia, o dziwo redaktor prowadzący odebrał, co graniczy z cudem, bo już przestali odbierać telefony od słuchaczy. Nie wytrzymałam, do był spontan, grzecznie powiedziałam do Pana : uśmiech na naszych twarzach to by po 18 wywołała Loża szyderców a nie discko ! Pan grzecznie wysłuchał i odpowiedział do widzenia. I tyle, oni mają w nosie nasze opinie. Nie mają ambicji, jak nie wstydzą się pracować teraz w tym radiu i puszczać taką szmirę !
~Marta
2016-09-21 15:15:19
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 14
Kiedyś to radio było o czymś, miało misję, charakter , teraz hak słucham radia np. po 15 to radio o NICZYM, wyłączam, nic się kupy nie trzyma, sednem tego radia były telefony od słuchaczy, dlaczego się tego boicie?
~Tomcio
2016-09-20 09:05:50
z adresu IP: (192.157.xxx.xxx)
Ocena: 13
Sorki ale nie da się już Radia Wrocław słuchać (poza wiadomościami). Miał być najlepszy pop i rock! A teraz leci takie mydło jak w dziesiątkach innych stacji. Przykro mi ale wysiadam. Przełączam czasami ale tylko o pełnej godzinie na wiadomości i czytam newsy i komentarze na portalu od czasu do czasu.
~Ula
2016-08-26 15:23:01
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 16
Naprawdę to radio robi się fajne dopiero po 21 godz. i później, wcześniej traktują nas jak przygłupów, tylko że noc jest od spania, a moja inteligencja działa cały dzień, po 15 też Pani Kasiu Górna
~Ula
2016-08-26 15:10:23
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 10
A ja słuchajcie włączyłam kiedyś radio późno w nocy przypadkowo i szok :-) Chojnacka i Obszarny gadają o masturbacji :-) program z seksuologiem na antenie, szkoda że tylko nie było pytań od słuchaczy na żywo :-) , ale ciekawy program i pan doktor ok, czyli można zrobić dobry program - rozmowy intymne w czwartki wieczorem, słuchacie ?
~Papek
2016-08-25 14:39:33
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 16
Z kolei ja za każdym razem gdy słucham Radia Szczecin to mam wrażenie, że jego poziom jest jeszcze niższy niż ten, jaki obecnie prezentuje Radio Wrocław. I aż się boję, co będzie gdy prezes Duda zacznie ostrzej walczyć o słuchalność, która wciąż utrzymuje się na dotychczasowym poziomie (link: http://www. wirtualnemedia. pl/artykul/trojka-liderem-sluchalnosci-we-wroclawiu-tok-fm-awansowalo-na-podium) Być może rzeczywiście w szczecińskiej rozgłośni są kulturalni dziennikarze umiejący poprawnie się wysławiać, ale wydaje mi się że prowadzą oni tylko niektóre programy np. interwencyjny Czas Reakcji. Tak samo w Radiu Wrocław widać różnicę między Małgorzatą Majeran-Kokot, a Katarzyną Górną-Drzewosz. Zauważcie, że Reakcja24 to jedna z nielicznych audycji wrocławskiej stacji, w której prowadzący wciąż zwracają się do słuchaczy per pani lub pani. Wynika to z tego, że grupą docelową tego programu są ludzie starsi. Natomiast pozostałe audycje Radia Szczecin w ciągu dnia przypominają jakąś młodzieżową rozgłośnię i naprawdę nie rozumiem, jak to możliwe że ma ono aż 18% udziału w rynku. Analiza przyczyn tego zjawiska nadawałaby się na temat jakiejś pracy doktorskiej.
~Greg Disappointed
2016-08-24 16:55:28
z adresu IP: (92.223.xxx.xxx)
Ocena: 10
Mjodek wielkie dzieki! Same nazwiska z listy plac przywolaly wspomnienia starego, dobrego radia. Pan Sondej mial ekstrawagancka maniere konczenia porannego przegladu prasy znamiennym: do uslyszenia sie z Panstwem. Dla mnie to byl symboliczny komentarz - nie wazne, jakie wiadomosci - zycie biegnie dalej. I bieglo w rytmie Radia Wroclaw. Od stycznia dalej biegnie, ale juz samotnie, bez codziennego towarzysza. Nasze stare radio ma moc przywolywania wspomnien, nowe nigdy nie osiagnie tego poziomu.
~mjodek
2016-08-24 12:49:05
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 10
Słucham sobie tego Radia Szczecin. I co słyszę? Ano kulturalnego prowadzącego, używającego poprawnie słowa [casus], dziękującego za rozmowę na antenie. Innego, który mówi spokojnie, choć dowcipnie. Jeszcze innego, przez którego zwykła, życiowa mądrość przemawia. Słuchaczy dopuszcza się do wypowiedzi na żywo. Muzyka nie obraża poczucia estetyki słuchających. Człowiek czuje się podmiotem starań radia, a nie [odbiorcą końcowym]. Czego nie słyszę? Dukającego red. Pietraszka. Śmiejącej się z własnych dowcipów (?) red. Bajor. Zaszczycającego mnie swoim głosem red. Sikory. Szermującego ładnom końcówkom, okraszajoncom abnegacki stylik, red. Kazulo. Niewyrobionego jeszcze życiowo red. Niegowskiego. Naiwnie zadowoloną red. Czerwińską (o, przepraszam - poradniki są naprawdę interesujące). Infantylnie nakręconą red. Górną (te Kasie, Asie i Wojtusie....). No i mojego antyfaworyta, red. Basty, z jego podwórkowym gustem muzycznym. Nie słyszę form wziąść, włanczać, z racji na, termometry rosną, na pierwszy rzut ucha itp., itd. Wiecie co? - we Wrocławiu po prostu nie szanuje się i nie korzysta z ludzi radia z [wartością dodaną]. I tu moja rada dla pana McDudy: więcej Chojnowskiego, Kaszuwary, Lis, Litery, Młyńskiego, Pelczara, tego młodego Przestalskiego, Mordarskiego, Osowicz (Elżbiety), Majeran-Kokott, Barańskiego. A nade wszystko, Marczyńskiego i Węgrzyna. Masz tu chłopie gotową listę płac. No i Annę Geryn przywróć nam na łono... Amen.
~rpf
2016-08-23 12:55:27
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 7
Zgadzam się Słuchawko. Szczecin jest na swój sposób oryginalny. Nie mówię, że to właściwy kierunek dla stacji publicznych (vide kwestia rozwiązania abonamentowego raz na zawsze), ale mają w sobie pewne cechy, które pozwalają im brzmieć świeżo na tle polskiego rynku. Raz jeszcze podkreślę, udało im się w jakiś magiczny sposób, być może właśnię tą nowoczesną - niczym z reklamy lexusa, czy innego eksluzywnego produktu - oprawą, pożenić ze sobą gatunki, utwory potencjalnie do siebie nieprzystające. Ta stacja brzmi jak niekończący się teledysk, zacierają się tam granice między treściami reklamowymi, informacjami i zapowiedziami. Przypomina mi to brzmieniem holenderskie Radio 538, niemieckie Njoy Radio albo brytyjskie BBC Radio 1. Wszystko brzmieniowo na jednym poziomie. Nawet sprawnym epigonem choroba trzeba umieć być. :) Szkoda, że trzeba w takie tony uderzać i tak komentować po latach robienia przez Pana Prezesa i jego Ekipę tak dobrego, rasowego radia.
~słuchawka
2016-08-23 07:46:57
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 5
Nawiązując do wypowiedzi rpf, te upragnione 18,1 % słuchalności jakie ma Radio Szczecin, T. Duda nigdy nie osiągnie tym wysmażonym kalkowym gniotem jaki zrobił z RW. Nie będzie takiego sukcesu, nawet gdyby upadły pozostałe lokalne stacje radiowe a pozostały przy życiu ogólnokrajowe (zet, rmf, jedynka, dwójka itp). Po prostu RW nie ma szans na choć częściowe łyknięcie rynku. A słupki słuchalności są bezwzględne w ocenie.
~Kasia
2016-08-22 11:29:37
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 9
Pan Duda powinien dostać medal za to, jak można coś , co jest dobre i wyjątkowe zniszczyć...
~rpf
2016-08-22 09:45:49
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 7
Zgadzam się Kasiu. Od wielu miesięcy różni odwiedzający piszą tu o rozdwojeniu jaźni w Radiu Wrocław. Przy czym to rozdwojenie okazuje się doskonale wypada w Szczecinie, a we Wrocławiu zupełnie nie. Tak się akurat składa, że byłem w delegacji na Pomorzu i miałem okazję posłuchać tamtejszego pioniera radiowych zestawień. Pozwolę sobie podzielić się z Wami swoimi przemyśleniami (wiemy dobrze, że Radio Wrocław to obecnie docelowo kalka rozwiązania szczecińskiego): to co uderza na dzień dobry w Radio Szczecin to doskonałe podkłady i umiejętne rozłożenie ich w na antenie. Nawet jeśli przyjmiemy, że grają mydło i powidło (robią to, ale mądrze, dobierając wyłącznie przeboje - ale wcale nie te ograne i wyświechtane) właśnie jingle, płynność tych przejść powoduje, że tej stacji słucha się po prostu całkiem dobrze. Za lektora wzięli sobie Jacka Brzostyńskiego, jego wokal znany głównie z anten TV i reklam przyciąga na pewno dodatkowo i nadaje profesjonalnego sznytu całości.Podobnie, jak we Wrocławiu, Szczecin stara się schlebiać tzw. przeciętnemu słuchaczowi (komuś między zapędami eskowymi lub nawet voxowymi, ale lubiącemu generalnie posłuchać radia złote przeboje i radia wawa). Do g.20:00 zero treści głębokich, zero analiz, tematy praktyczne, powierzchowne (drogi, korki, wykopy, reakcje itp.). Podczas słuchania szczecińskich popołudniówek uderzyła mnie niechęć w głosie części dziennikarzy, szczególnie tych muzycznych, którzy nie wydawali się do końca przekonani co do sensowności omawiania na przykład dokonań Beyonce. Odpowiednik naszego Jurka Węgrzyna mocno się męczył opisując kolejne sukcesy bogini r&b. "Duety do mety" w programach przed i popołudniowych to jako żywo kalka tego, co wychodzi z ust Pań Górnej i Bajor oraz Panów Pietraszka i Sikory. Kwestie wypowiadane przez dziennikarzy są powierzchowne i zapewne pisane. Szczecińska stacja to dobrze opakowany cukierek, który nie wyróżnia się w żadną ze stron, ani w aspekcie muzycznym, ani antenowym. Muzaczek dla każdego z doskonałą i nowoczesną oprawą antenową w klimacie niemieckich i holenderskich stacji radiowych z lat 90. W tym dopatrywałbym się wbrew pozorom sukcesu tej stacji. Żadna znana mi stacja (ani publiczna ani komercyjna) na ten moment nie brzmi wg mnie tak dobrze. Po parodniowym pobycie w okolicach Szczecina rozumiem już przynajmniej, co tak pobudza zmysły p. Prezesa Dudy. :)
~Kasia
2016-08-22 08:12:17
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 9
Po prostu ważna jest specjalizacja. Nie da się w jednym radiu pogodzić gusta wszystkich słuchaczy. Teraz jest modne : 2 w 1 albo 3 w 1 , a tak się nie da ! Jeśli ja w radiu słyszę ambitne, nostalgiczne Mysłovitz a za chwilę jakieś chamskie prawie discko na PRW to ja dostaję rozdwojenia jaźni ! Nie da się zrobić stacji dla dwóch skrajnie rożnych słuchaczy, o zupełnie innych gustach muzycznych, kończy się to tak, że każdy z nich wyłącza radio ! Pomysł na radio, że gramy przeboje wierząc , że się spodobają wszystkim nie ma szans przetrwania. Takie radio nie ma charakteru, duszy, zero tożsamości.
~mjodek
2016-08-21 17:31:24
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 8
Panie Duda, Łukasz Basta to pana kula u nogi. Gra muzykę, jaka ujdzie jeszcze od biedy ewentualnie w remizie po wódce do potupania. On obniża loty (i tak ostatnio niewysokie) pańskiego Radia. Zmusza do przełączania się na inne stacje. Właśnie to musiałem zrobić. Smutny po meczu Polska-Niemcy o brązowy medal w Rio, wściekłem się już całkiem, gdy usłyszałem co ten pan wybrał dla mnie do słuchania. Weź go pan do k..y nę..y wy....dol!!!! Weźże pan zrób coś, bo ten statek tonie. A pan zachowuje się jak Francesco Schettino z Costa Concordia.
~Naiwna
2016-08-17 15:14:39
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 9
Ja czekam aż dożyję tego, że wróci kiedyś pani Ania Geryn...
~lukk
2016-08-16 18:17:02
z adresu IP: (109.173.xxx.xxx)
Ocena: 9
Robert Skrzyński po roku wraca do Radia Wrocław. Mam nadzieję, że wraz z jego powrotem redakcja sportowa z Piotrem Pietraszkiem i Michałem Hamburgerem w składzie, zacznie działać jak przed 1.01.2016. A była to bardzo dobra drużyna... www(kropka)wirtualnemedia(kropka)pl/artykul/jakub-wasiak-na-czele-redakcji-sportowej-polskiego-radia-robert-skrzynski-wraca-do-radia-wroclaw
~Greg Disappointed
2016-08-15 13:52:56
z adresu IP: (92.223.xxx.xxx)
Ocena: 8
McDonaldyzacja radia trwa w najlepsze... Pan McDuda uporczywie trwa przy swojej idei życia. Na Karkonoskiej zaczynają więdnąc kwiaty a drzewa już rosną zielonym w dol... Od stycznia ´16.
~Daria
2016-08-10 12:54:54
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 16
Ja kiedyś słuchałam PRW cały czas, od rana do wieczora, teraz to radio mnie mierzi, nie daję rady go słuchać, tylko późno wieczorem są ciekawe audycje. Denerwuje mnie maniera i głos Kasi Górnej, jak Ją słyszę to od razu wyłączam radio, ta Pani ma tak męczący głos dla ucha, nie wiem, kto Ją zatrudnił w radiu, na antenie powinny pracować osoby o miłym , nie dręczącym słuchaczy głosie, a ta maniera jest nie do wytrzymania
~lukk
2016-08-08 15:45:54
z adresu IP: (109.173.xxx.xxx)
Ocena: 8
Patrząc na słupki słuchalności, Radio Szczecin faktycznie odniosło sukces, a włodarze PRW poszli tą samą drogą i liczą na jego powtórzenie. Okazuje się jednak, że sprawa ma drugie dno: po wprowadzeniu zmian praca w szczecińskiej rozgłośni nie należy do najprzyjemniejszych, a dziennikarzom nie podoba się zbytne skomercjalizowanie radia publicznego. Ciekaw jestem, czy taki scenariusz ma też miejsce we Wrocławiu... Artykuł o sytuacji w Radiu szczecin dostępny tutaj: www(kropka)press(kropka)pl/tresc/44825,w-radiu-szczecin-narasta-konflikt-miedzy-pracownikami-a-kierownictwem
~viadrina
2016-08-02 03:20:13
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 11
Radiowy Paprykarz Szczeciński. Stop. Nadal w cenie w Szczecinie (sprzedaż na poziomie 16%). Stop. Zalega na wrocławskich półkach. Stop. Panie Prezesie, stop! (Odry kijem nie zawrócimy)
~Greg Disappointed
2016-07-28 12:43:50
z adresu IP: (62.87.xxx.xxx)
Ocena: 12
Panie Duda, w kwestii formalnej przypominam (tak na wszelki wypadek, gdyby chcial Pan uprawiac kreatywna buchalterie procentami), ze spadek z 5,2 na 4,1 to tendencja malejaca, gradient ujemny, szklanka jest w polowie pusta a panski plan zycia raczej sie nie udal. I trzeba miec odwage cywilna, zeby sie do tego przyznac..
~lukk
2016-07-27 12:14:26
z adresu IP: (109.173.xxx.xxx)
Ocena: 18
Na portalu Wirtualne Media pojawiły się wyniki słuchalności we Wrocławiu za pierwsze półrocze 2016. Słuchalność PRW I-VI.2015 do I-VI.2016 spadła z 5,2% do 4,1% - o ponad jedną piątą!! Widać też, gdzie odeszli słuchacze: TOK FM 5,5%->8,4% (o połowę więcej), RAM 4,1%->4,2%, Antyradio 1,2%->3,4% (niemal trzykrotny wzrost!), Muzo.fm 0,6%->1,9% (ponad trzykrotny wzrost!). Uczciwie trzeba zauważyć, że Trójka zanotowała spadek z 12,9% do 12,4%. Moim zdaniem nie zmienia to faktu, że wynik miażdży... Artykuł dostępny tutaj: www(kropka)wirtualnemedia(kropka)pl/artykul/trojka-liderem-we-wroclawiu-tok-fm-awansowalo-na-podium-dane-za-i-polrocze
~mjodek
2016-07-24 17:51:09
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 14
Łezka w oku się kręci.... Posłuchaj, to tylko 13 sekund: mediafm(kropka)net/art/10106/nowy-jingle-radia-wrocaw(kropka)html
~Piotr
2016-07-24 15:49:27
z adresu IP: (89.190.xxx.xxx)
Ocena: 17
Wpisywałem komentarze wyłącznie w zakładce kontakt a nie pod tym artykułem. Poniesiony podanym linkiem zaglądnąłem i tutaj a tu na dole artykułu RW napisało: "Zmieniamy się dla Was, bo poważnie traktujemy Wasze uwagi, sugestie i oczekiwania." Czysta ironia po naszych uwagach, sugestiach i oczekiwaniach wyrażonych od 01.01.2016. Pozdrawiam walczących o Radio.
~Papek
2016-07-18 21:02:23
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 27
PS. Pozdrawiam wszystkich dziennikarzy Radia Wrocław, którzy czytają komentarze pod tym artykułem i na stronie kontaktowej (w tym również i pana, redaktorze Sikora!). Łącze się w bólu z tymi z Państwa, którym nie podobają się zmiany w stacji, ale mimo to wciąż w niej pracują. Jest to całkowicie zrozumiałe. W końcu każdy musi jakoś zarobić na życie. Trudno jest zrezygnować, gdy pracuje się tam od dobrych kilkunastu lat i wciąż robi się to co się lubi. Dlatego mimo wszystko bądźmy dobrej myśli. Prezesi oraz dyrektorzy przychodzą i odchodzą. Podobnie jak ich koncepcje, które często zmieniają się jeszcze szybciej. To nie stanie się jutro, ani za tydzień, ani za miesiąc, ani za pół roku. To bardziej kwestia kilku lat. Wierzę jednak, że kiedyś wróci stare Radio Wrocław. Może już nie "na cały rock", ale na pewno na poziomie, do którego zobowiązuje 70 lat historii tej rozgłośni.
~Papek
2016-07-18 20:19:01
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 27
Znaleziony w internecie komentarz sprzed 2 lat do tego jak polskie stacje radiowe przyprawiają słuchaczy o mdłości i ból głowy z wiadomych przyczyn: "Ja przestawiłem się parę tygodni temu na Polskie Radio Wrocław. I kurcze szok... Tam naprawde jest radio dla ludzi - nie wiem jak w środku dnia, bo słucham go w drodze do pracy - ale muzyka tam jest tylko tłem do rozmów i telefonów od słuchaczy. Tam ludzie rozmawiają. Prowadzący(a) nadaje temat dyskusji a potem dzwonią i wypowiadają się słuchacze. Nie ma kretyńskiej intonacji głosu, nie ma "naganiania" do wysyłania smsów itp. itd. Nie ma upławowych bloków reklam w takim wymiarze jak w RMF. Da się ? Da..." Dlatego "podziękujmy" jeszcze raz panu Tomaszowi Dudzie za to co zrobił! To on będąc prezesem tej rozgłośni od 6 lat doprowadził do dzisiejszego stanu. Niech każda niezadowolona osoba napisze maila na tomaszduda (at) radiowroclaw (kropka) pl. Co prawda nie spowoduje to żadnej widocznej na antenie zmiany, ale być może szanowny pan prezes nie popadnie przez to zbyt szybko w błogie samozadowolenie i poczucie dobrze wykonanej pracy.
~Leszek
2016-07-18 18:04:49
z adresu IP: (79.191.xxx.xxx)
Ocena: 23
Wszedłem tu ostatni raz. Chciałbym na pożegnanie napluć w mordę wszystkim autorom, pomagierom i zwolennikom "dobrej zmiany" w RW. Łaski nie robicie nikomu. Możecie robić chałturę dla przygłupów, ale nie wciśniecie jej wszystkim. A to, że robicie to za publiczne pieniądze, czeka na rozliczenie. Przy pierwszej okazji, nie ważne kiedy
~Greg Disappointed
2016-07-12 16:53:27
z adresu IP: (92.223.xxx.xxx)
Ocena: 7
Chyba ponownie nadzszedl czas noszenia opornikow w klapach marynarek...
~słuchawka
2016-07-12 16:36:58
z adresu IP: (95.160.xxx.xxx)
Ocena: 7
Dobrze zobrazował to co się w RW dzieje, wczorajszy 'Wieczór muzyczny'. Mianowicie redaktor Kwiatkowski zaczął audycje jakimś disco-popem, po czym było 'muzyczne 3 po 3' zakończone piosenką Patti Smith. Redaktor wspomniał że był na koncercie Smith w ubiegłym roku i można było odnieść wrażenie że był by nawet skłonny pociągnąć ten temat ( koncert mu się podobał) ale nie. Znów wrócił do grania disco popu. Doprawdy ten film z you tube o loży szyderców z Osowiczem i Sikorą powinien zarząd obejrzeć sobie.
~Greg Disappointed
2016-07-12 13:12:53
z adresu IP: (92.223.xxx.xxx)
Ocena: 7
Oczywiscie, sluchawko! Tylko mozna to robic z wszystko mowiacym mrugnieciem okiem do starych sluchaczy lub bezkrytycznie, zgodnie z dekretami destruktora.
~słuchawka
2016-07-12 08:16:40
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: 6
A ja myślę że ktoś z dziennikarzy musiał przyjąć na klatę tę niby dobrą a praktyce koszmarną sieczkę radiową zaserwowaną przez zarząd i jakoś ją zaprezentować. Przecież część dziennikarzy zeszła z anteny na swoje życzenie, albo ich po prostu ściągnięto. Także nie sądzę żeby redaktor Sikora i pozostali są bezkrytyczni, choć na antenie tak się muszą zachowywać żeby gniazda własnego nie kalać, wobec tego co się antenie stało. Ktoś musi zjeść tę niestrawną żabę 'energii regionu' i ponieść konsekwencje pomysłów i działań zarządu.
~Greg Disappointed
2016-07-11 15:36:13
z adresu IP: (92.223.xxx.xxx)
Ocena: 7
Papek, w tym kontekscie dziwi postawa Tomka Sikory. W ´starym´ radiu powoli stawal sie ikona, w nowej odslonie rowna do szeregu wyznaczonego przez Prezesa, glownego destruktora rozglosni. Jak to jest - jedni plyna z nurtem (bo musza), ale honorowo trzymaja glowe nad woda (vide przytoczone przez Papka osoby), inni natomiast przybrali nowe szaty pozbywajac sie dlugoletniego radiowego autorytetu... Mysle, ze rewolta w radiu pokazala tez portrety psychologiczne dziennikarzy.
~Papek
2016-07-08 19:59:11
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 7
Powiedzmy to sobie szczerze: jedynymi prowadzącymi audycje, którzy zachowali twarz w nowym roku są Filip Marczyński i Marek Obszarny. Mam duży szacunek szczególnie do tego pierwszego, bo pomimo iż w jakiś sposób dostosował się on do nowej sytuacji i przeszedł ze słuchaczami "na ty" to prowadzone przez niego audycje wciąż są na poziomie. Poniedziałkowe, środowe i piątkowe "Gramy i radzimy" można porównać do starego programu porannego. Pan Filip wciąż stara się poruszać ciekawe tematy, które mogą zainteresować słuchaczy. Nadal jest profesjonalnym dziennikarzem publicznej rozgłośni nawet gdy zajmuję się zwierzętami, motoryzacją i roślinami, a nie gospodarką czy polityką. Szkoda tylko, że tak doświadczona i rzetelna osoba musi też raz w tygodniu zajmować się przygotowywaniem serwisów drogowych...
~byłaSłuchaczka88
2016-07-06 07:53:07
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 7
Włączyłam ostatnio na chwilę Wasze radio, chciałam sprawdzić czy chociaż w części poszliście za głosem Waszych byłych słuchaczy i okazaliście im trochę szacunku. Niestety, poziom audycji jest żenujący, muzyka okropna i naprawdę nie ma czego słuchać. Tak jak zdecydowana większość odpłynęłam do innej stacji.Chyba nie takie były Wasze plany...
~~Greg Disappointed
2016-06-20 19:40:30
z adresu IP: (92.223.xxx.xxx)
Ocena: 11
To juz nie jest to samo miasto... Wroclaw zszarzal, poswiecil swoj radiowy klimat na oltarzu komercji. Pan Prezes dostal juz 6 tegorocznych pensji za swoj wyczyn. Beda wakacje w cieplych krajach? Drink z parasolka? Rece opadaja.......
~Były słuchacz
2016-06-13 13:56:34
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 11
Od początku roku oceny na facebooku zaczęły lecieć na łeb, na szyję. Więc je wyłączyli. Genialne. :-) Brawo Nowe Radio Wrocław. Upadek totalny.
~wro
2016-06-11 23:25:48
z adresu IP: (89.174.xxx.xxx)
Ocena: 2
w tej sytuacji tylko antyradio! ...brak regionu ale klimat jest!
~Kasia
2016-06-07 14:17:54
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 0
Tak, uważam że Rozmowy intymne powinny być po 18
~lukk
2016-06-07 13:25:13
z adresu IP: (109.173.xxx.xxx)
Ocena: 3
Tydzień temu na wirtualnemedia(kropka)pl opublikowano nowe wyniki słuchalności w stolicy Dolnego Śląska. Proponuję porównać RW z Trójką, RAMem, TOK FM czy Antyradiem. Całość dostępna pod adresem (do wklejenia po adresie głównym): /artykul/trojka-nowym-liderem-rynku-radiowego-we-wroclawiu-tok-fm-awansowalo-na-podium
~Papek
2016-06-06 22:55:35
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 7
Czy ktoś z redakcji może powiedzieć dlaczego aktualnie "Studio 202" jest emitowane w niedzielę o 6:30? Czyżby musiało ustąpić miejsca w niedzielne popołudnia muzycznej energii regionu? Jaka jest prawda, panie prezesie Duda? Skoro szczycimy się tą audycją to dlaczego została ona zepchnięta na godzinny poranne? Czy odniesie się Pan publicznie do ponad 600 negatywnych komentarzy na stronie Radia Wrocław? Czy też może te strony niebawem znikną tak jak możliwość dodawania opinii na Facebooku? Może udostępni pan wyniki najnowszych badań słuchalności? Może okaże się, że jesteśmy w błędzie, a noworoczna zmiana to rzeczywiście wielki sukces? Niestety prawda jest taka, że słuchalność utrzymuje się na dotychczasowym poziomie i marne są szanse na to, że w najbliższym czasie wzrośnie.
~rpf
2016-05-23 07:27:41
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 2
Słuchawko, "błędy statystyczne" z wykresu excelowego głosu nie mają. Są pobzykiwaniem w uchu Decydenta. Pozbywa się tego bzyczenia zamknięciem tej podstrony, a najlepiej ukryciem jej w wynikach w kategorii "najczęściej czytane".
~słuchawka
2016-05-22 16:06:04
z adresu IP: (95.160.xxx.xxx)
Ocena: 7
Dziś włączyłam RW tradycyjnie na serwis informacyjny - cóż, pojawiła się po drodze niejaka Lady (z)gaga, która przyprawiła mnie o niestrawność. Panie prezesie litości, ręce opadają a uszy więdną.
~Ondrej
2016-05-22 00:09:18
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 8
Radio Wrocław i Trójka to jeszcze niedawno były dwie stacje, których słuchałem... Dzisiaj jest już tylko jedna stacja. To co stało się z Radiem Wrocław to jakiś koszmar, tego nie da się słuchać. Bełkot połączony z bezrozumną papką, poziom między Radiem Eska lub ZET a odkurzaczem. Przykre, że można tak łatwo zniszczyć coś naprawdę wartościowego... Czasami jeszcze włączę Radio Wrocław z nadzieją, że może jednak zostało coś ze starego Radia Wrocław, ale zaczynam się denerwować i po kilku minutach muszę to coś wyłączyć.
~Papek
2016-05-18 14:48:42
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 2
Przypominam adresy mailowe do posła Czabańskiego - biuro(at)krzysztofczabanski(kropka)pl i ministra Jackiewicza - minister(at)msp(kropka)gov(kropka)pl.
~Mariusz Grześniak
2016-05-18 12:30:22
z adresu IP: (212.75.xxx.xxx)
Ocena: 5
Państwo debatowaliście ,a ja do posła Czabanskiego napisałem, co polecam także Państwu. Wierzę w powodzenie, ale gorąco zachęcam również Państwa do napisania własnego listu. Tutaj treść listu, może Państwa zainspiruje. Pozdrawiam Dzień dobry Panie Pośle. Chciałbym zainteresować Pana sprawą zmian antenowych we wrocławskim radiu Wrocław, stacji, która docelowo powinna spełniać standardy mediów publicznych (charakter prezentowanej muzyki, dbałość o jakość przekazywanych treści, rozłożenie tematyki regionalnej w trakcie dnia). W moim, i jak Pan za moment zobaczy nie tylko w moim, odczuciu wprowadzone z dniem 1 stycznia 2016r. w Radiu Wrocław przez Prezesa Tomasza Dudę zmiany programowe prowadzą w sposób bezpośredni do degradacji warsztatu dziennikarskiego, zaniżenia w sposób dramatyczny i namacalny prezentowanych treści oraz zaniżenia poziomów słuchalności stacji o charakterze publicznym. Jest to o tyle dziwne i szokujące, że do końca 2015r. i przez wszystkie swoje ostatnie lata urzędowania pan Tomasz Duda dokładał wszelkich starań, by pogodzić ze sobą wymogi rynku radiowego z wysoką jakości emitowanych programów. Kroki podjęte przez Pana Prezesa w Nowym Roku mają jak mniemam docelowo doprowadzić do podwyższenia słupków słuchalności i zwiększenia zadowolenia wśród słuchaczy Radia Wrocław na terenie Dolnego Śląska (tak głosi notka na stronie powitalnej w 2016r.). O tym jak wielki jest rozziew pomiędzy tym, o czym pisze w tekście wstępnym szefostwo stacji, a ocenami samych słuchaczy niechaj świadczą załączone pod spodem linki. Rażący w przypadku Pana Dudy jest brak reakcji na tak surową krytykę ze strony słuchaczy (vide załączone na dole linki). Panie Pośle, jest Pan docelowo osobą, która jest w stanie podług mojej wiedzy wpłynąć na charakter prezentowanych na antenie lokalnych i ogólnopolskich stacji radiowych i telewizyjnych treści, dzięki planowanej wielkiej reformie Mediów Publicznych w naszym kraju, mającej za zadanie uwolnić szefostwo takich stacji od wymogu ścigania się ze stacjami komercyjnymi. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której dopuszcza się do marnotrawienia dorobku kilku dekad pracy wysoce profesjonalnej kadry dziennikarskiej, która zmuszona została w moim odczuciu do naśladowania charakterem prezentowanych podczas dnia treści programów stricte komercyjnych i nastawionych na poklask. Proszę pozwolić mi wyrazić silną obawę, że w przypadku braku reakcji na nagłą woltę antenową Pana Prezesa Dudy, losy tak lubianej i cenionej przez Wrocławian i liczną publczność Dolnego Śląska stacji legną w gruzach. Odpracowanie pozycji medium stonowanego, poważnego i szanującego słuchacza będzie z każdym miesiącem coraz trudniejsze. Z góry dziękuję za Pana reakcję,a przynajmniej jasne stanowisko w tej konkretnej sprawie. Z wyrazami szacunku Zaniepokojony słuchacz z Wrocławia Mariusz Grześniak
~Słuchaczka była
2016-05-18 10:50:40
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 10
Wiecie co, przykro mi bardzo. Zabrano mi to, co kochałam, co było częścią mnie, z czym się utożsamiałam. Słuchałam PRW jak jeszcze byłam nastolatką, to radio mnie wychowało, pokazało mi dobrą muzykę, dobrą drogę. Potem PRW rozwinęło moje widzenie świata, rozbudziło moje zainteresowania, pasje, hobby. Ania Geryn i jej kącik o teatrze oraz pierwsze wygrane zaproszenie do teatru było początkiem mojej miłości do teatru, dzięki PRW teraz chodzę do teatru bo to radio mnie rozkochało w sztuce swoimi audycjami. Ania Geryn, Tomek Sikora, Piotr Osowicz, Marek Obszarny zapraszali do radia takich super ciekawych ludzi, nietuzinkowych, pasjonatów , którzy opowiadali nam o swoim świecie wzbudzając zachwyt. Nie zapomnę jak włączyłam kiedyś radio , a tam gość Ani Geryn - ornitolog opowiadał o jakimś ptaku. Pomyślałam sobie, ale nudy , ale wiecie co? Posłuchałam tego faceta 5 min i rozmowy z nim Pani Ani i....zaczarowali mnie. Ten facet opowiadał o tym ptaku w taki sposób, a Ania Geryn prowadziła rozmowę tak, że słuchałam jak zaczarowana i podziwiałam. Takie to były programy, tacy ludzie przychodzili i to na żywo wszystko prawie zawsze było ! Redaktorzy mieli poziom, wiedzę, byli zawsze przygotowani do programu, rozmowy. Stara, dobra komunistyczna szkoła :-)) A teraz? Szkoda gadać, programy o niczym, sieczka. Cudowne było jak w programach po 12 codziennie czytana była jakaś książka, to dzięki PRW poznałam kryminały Krajewskiego i wiele innej dobrej literatury. To radio kształtowało moje poglądy, nastroje, zainteresowania. Uwielbiałam, jak słuchacze dzwonili do Pana Tomka, wypowiadali się na bieżące tematy, dyskutowali na żywo na antenie z Panem Tomkiem, mówili ciekawe rzeczy, dzwonili fajni, sympatyczni, mądrzy ludzie, inteligentni...Bo PRW takich miało słuchaczy: na poziomie, z klasą. A teraz jakich ma ? Oddajcie mi to, zwróćcie mi !! Płacę podatki i abonament, mam prawo żądać !! Panie Prezesie : każde pieniądze są warte tego , aby z powrotem zciągnąć do Radia Anię Geryn na Dyrektora artystycznego np. , żeby przywróciła markę i charakter dawnego radia PRW z powrotem.
~fidodido
2016-05-18 01:07:02
z adresu IP: (62.87.xxx.xxx)
Ocena: 3
Drodzy Wpisujący Się, A może połączymy siły? Widzę, że komentowanie trwa równolegle na dwóch podstronach, tej tutaj oraz w artykule z początku roku (articles/view/47547/Nowy-rok-z-nowym-Radiem-Wroclaw). Jeśli leży Wam na sercu naszego ukochanego Radia Wrocław, proponuję nie dawać za wygraną. Oto pomysły: 1. wpisujmy się na ten moment wyłącznie w komentarzach na stronie KONTAKT, by zwiększyć impakt (te liczby w końcu do kogoś ważnego trafią) 2. polecajmy link do tej podstrony na profilach FB. niech Wasi znajomi wchodzą i komentują tutaj 3. wystawiajcie nowemu Radiu Wrocław recenzje na ich profilu FB w dziale recenzje. Mają już ponad 130 ocen na jedynkę, podczas gdy przez wszystkie lata zgromadzili ponad 300 na 5kę. Skala przyrostu o czymś zatem świadczy. 4. Piszmy listy osobiste do Prezesa. On musi widzieć, że łatwo nie odpuścimy. Nie dajmy spuścić w kanał dokonań całych pokoleń profesjonalnych dziennikarzy. Media publiczne to nie komercyjna kloaka lecz wzorzec dla innych (bez względu na światowe zaniżanie standardów). Jeśli nie uwierzymy, że możemy wspólnie mieć realny wpływ na to, co w Radiu Wrocław się dzieje, to na 100% radio to pójdzie na dno. Nie pokazujmy naszego przyzwolenia na tablodyzację mediów publicznych. Powyższe wydaje mi się "mininalnym minimum" do wykonania. Pozdrawiam wszystkich, którym zależy na tej stacji!
~mjodek
2016-05-17 21:58:22
z adresu IP: (83.7.xxx.xxx)
Ocena: 9
Panie redaktorze naczelny! Miło, że pan nam odpisał. Mówi pan: dobra muzyka? - u Węgrzyna w Radiu Kultura, chill? - w RAM, mądre rozmowy i celny żart? - znów gdzie indziej. A może zostawcie nam NASZE PRW, a zróbcie sobie nową stację, np. o nazwie PRW Komercja. I tam się realizjcie. Szalejcie. Eksperymentujcie. Szukajcie nowych słuchaczy. A starych szanujcie.
~piotrow
2016-05-17 12:44:36
z adresu IP: (78.31.xxx.xxx)
Ocena: 3
Spadliście w memory mojego radia z pierwszej pozycji na ostatni przycisk. RW włączam teraz już tylko czasem na wiadomości (bo regionalne).
~rpf
2016-05-17 08:30:06
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 2
Nie liczyłbym na to, szczerze mówiąc. Znów pewnie nadzieja, że wymieszanie nada nowej jakości. No nie nada. W tym problem. Podobnie jak zagranie kawałka typu boom boom obok rockowego standardu. To se ne da.
~Słuchaczka
2016-05-17 08:17:03
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 4
A zauważyliście, że Pani Bajor zamieniła się z Panią Górną? Ciekawe dlaczego? Robią jakieś kombinacje, może Pan Sikora wróci po 15 w końcu? I przestanie z siebie pajaca robić?
~yozik
2016-05-16 13:41:40
z adresu IP: (176.109.xxx.xxx)
Ocena: 10
Tu gdzie mieszkam, radio RAM nie dolatuje. Póki co słucham 3, ale jak dla mnie trochę za ciężka i za mało regionalna- koniec końców ogólnopolska. Kurde tak brakuje mi "starego" PRW. Był czas, że radia słuchałem 5-6 godz dziennie, potem trochę mi się pozmieniało w pracy i gdzieś od grudnia zeszłego roku nie miałem możliwości słuchania PRW, aż do początku maja tego roku i normalnie jakbym dostał obuchem w łeb- sieka, normalnie retransmisja innego radia. Kiedyś zdarzały się takie sytuacje, że wróciwszy samochodem do domu, siedziałem w nim w garażu, bo żal było wysiadać. Panie PREZESIE litości. Czy wracając do domu, czy idąc na działkę, słucha Pan PRW i nie boli Pana to jak gra Pańskie radio?! A może słuch Pan i innych rozgłośni? Wiem, że najgorzej przed samym sobą przyznać się do porażki, ale nigdy nie jest za późno na naprawienie tego co się zepsuło. Życzę Panu swego rodzaju otrzeźwienia, spoglądnięcia na tą całą sytuację z boku, ot tak po prostu jako zwykły słuchacz i porównania co daje obecnie ludziom Pana radio a czego nie dają inne stacje. Ilość lajków na fb nie zawsze będzie odzwierciedleniem jakości i popularności( choć to nie wydaje mi się najważniejsze, wszak idiotyczne filmiki potrafią mieć po kilka milionów lajków ). Nam wszystkim wiernym i stęsknionym jakości słuchaczom życzę, aby PRW jak przed 2016 jaśniało wśród zgiełku innych stacyjek i nie kojarzyło się z szumem kół w samochodzie i wiatru.
~rpf
2016-05-16 10:03:42
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 2
Muszę się zgodzić ze Słuchaczką. Może tam pomysły na "rewitalizację" nie dotrą (dam na mszę, by to się nie stało). Swoją drogą, jak oceniacie Radio RAM? Moim zdaniem mają naprawdę porządną muzykę. Gdyby tak nie zapętlali części utworów i otworzyli się trochę na delikatnie rockowe/alternatywne granie w ciągu dnia, to byłoby idealnie. Ale nie ma co narzekać, dobrze, że w ogóle jeszcze istnieją.
~Była słuchaczka
2016-05-16 09:53:02
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 4
Ludzie, nie oszukujcie się, nic się nie zmieni, to radio trzeba już spisać na straty, słuchajcie Radia Ram
~Greg Disappointed
2016-05-15 13:49:01
z adresu IP: (95.81.xxx.xxx)
Ocena: 9
Czytajac wywiady z panem Duda, odnosze wrazenie, ze nalezy on do znanego typu madralinskich, ktorzy zawsze wiedza lepiej. Pelno takich na ulicach. ´Managerowie´ pomiedzy 40-50 rokiem zycia, ktorzy, jak to swietnie nazwal rpf, realizuja ´plan zycia´. Niestety tylko swojego. Wszyscy dookola pukaja sie w czolo, delikatniej lub dosadniej zwracajac madralinskiemu uwage. Madralinski nic. Przeciez mam wladze, mam komorke i sluzbowy samochod, a pani sekretarka codziennie mowi do mnie per ´panie prezesie´. Sluchacz to dla madralinskiego Homo Sapiens przynoszacy potencjalne zyski a nie wrazliwy czlowiek, ktoremu odrabano jednym ciosem radiowa synapse. Madralinski nie widzi czlowieka jako jednostki, madralinski widzi tlumy, ktore, wedlug madralinskiego mniemania, podazaja za jego wykresami w excellu. Statystyka madralinskiego dopelnila aktu destrukcji. Madralinski uwaza, ze jest prezesem Instytutu Socjotechniki. Nie, panie prezesie. Dano Panu szanse, dopuszczono Pana do misji kreowania wrazliwosci spolecznej. Zbombardowal Pan misje dyskotekowym boom, boom, boom bo tak nakazaly Panu wektory sprzedazy. Historia Pana oceni, panie madralinski.
~rpf
2016-05-15 10:30:52
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 2
A może trzeba wylać dziecko z kąpielą i napisać do tego jegomościa? > krzysztofczabanski(kropka)pl Chyba nie tak sobie wyobrażali media narodowe.
~rpf
2016-05-15 08:48:21
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 4
Na koniec dodam jeszcze, że pozostaje żyć wiarą, że to co nie udało się Smolarowi z Trójką jakąś dekadę temu, nie uda się także koniec końców Prezesowi Dudzie z RW.
~rpf
2016-05-15 08:40:35
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 3
Pan Piotr Osowicz na 100% obserwuje, podobnie myślę pozostali członkowie ekipy, Ci, którzy zostali zmuszeni niejako do pracy w tym "systemie". Koniec końców to wszystko jest cholernie smutne, tyle lat pracy dziennikarzy, tyle godzin rasowego dziennikarstwa, tyle udanych interakcji ze słuchaczami, to wszystko jak krew w piach. Tylko dlatego, że jakiś manager musi zrealizować plan życia. Tak to przynajmniej z zewnątrz wygląda. Masakra.
~Papek
2016-05-14 21:46:34
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 4
Jak dla mnie playlista wciąż jest taka sama. Nawet jeśli zdarzy się na niej kilka utworów rockowych to stanowią one zdecydowaną mniejszość i wyróżniają się na tle Rihanny czy Rafała Brzozowskiego. Smutna prawda jest taka, że widoków na zmianę obecnej sytuacji raczej nie ma. Prezes Duda mógł zostać odwołany przez nową ekipę rządzącą, ale tak się nie stało co pokazuje, że jest z nimi w dość dobrych relacjach. Drugą możliwością byłoby wycofanie się przez niego z dokonanych zmian. Ale nawet jeśli w końcu przyzna się do błędu to może to nastąpić dopiero za kilka lat, bo tego rodzaju zmiany dokonuje się uwzględniając szerszy horyzont czasowy. Nowo sprofilowana stacja musi przecież zdobyć słuchaczy. Dlatego myślę, że jeśli będą jakieś zmiany to niestety jedynie kosmetyczne, takie jak te które miały już miejsce: przywrócenie audycji Jerzego Węgrzyna czy skrócenie "Domówki" i "Popołudnia z gwiazdą".
~Greg Disappointed
2016-05-14 19:57:30
z adresu IP: (95.81.xxx.xxx)
Ocena: 2
Moj codzienny rytual to dwuminutowa sesja kontrolna z Radiem Wroclaw. Wlaczam z nadzieja, ze jest lepiej i zrezygnowany przelaczam na PR3. Mam nadzieje, ze podczas tej dwuminutowej sesji nie beda akurat robione badania sluchalnosci, bo zupelnie przypadkowo podniose statystyki... A tak na marginesie, czasem zastanawiam sie jak Anna Geryn lub Piotr Osowicz znalezliby sie w nowych radiowych butach... Czy wyobrazacie sobie pania Geryn poslugujaca sie ta nowomowa, ktora teraz slychac na antenie? Jol!
~rpf
2016-05-14 18:28:17
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 3
Yozik, zachęcam do pozostawienia podobnego komentarza na profilu facebookowym stacji. To są kpiny, które trwają już prawie pół roku. I owszem, radio się połapało i od przed chwili znów gra więcej rocka tylko, że tak jak piszesz, przewietrzanie nie pomoże, malowanie trawy na zielono też nie. To radio zostało postawione na głowie, tak jak już pisałem i wielu z nas także to opisywało. Tu potrzeba konkretnego uzdrowienia, bo pacjent zemrze w ciszy, albo po prostu zalany muzyczną i słowną kloaką.
~yozik
2016-05-14 16:44:40
z adresu IP: (176.109.xxx.xxx)
Ocena: 4
"Zmieniamy się dla Was, bo poważnie traktujemy Wasze uwagi, sugestie i oczekiwania." - czy ktoś Was o to prosił? Skoro tak to gdzie te pochlebne i pełne uniesienia wpisy w stylu "SUPER" , WRESZCIE PRW TO NAJCUDOWNIEJSZE RADIO POD SŁOŃCEM". Ludzie opamiętajcie się, zrobiliście wielką KUPĘ i zaczyna ona coraz mocniej śmierdzieć. Mam wrażenie, że wietrzenie już nie wystarczy. To wszystko wygląda tak, jakby obecni decydenci PRW byli opłacani przez inne stacje z Dolnego Śląska i robią wszystko, aby nie było ono w żaden sposób dla nich konkurencją, tylko ot kolejną ODMÓŻDŻAJĄCĄ stacyjką. Wtedy przypadkowy radiosłuchacz wybierze inna stację, bo przecież taka samą tylko z bardziej lotną nazwą. Niestety widzę w tym wszystkim pełne wyrachowania i złej woli działanie. I tak na koniec znowu cytując niemal dosłownie tego kto napisał życzenia noworoczne "Życzymy Wam więc Najlepszego(starego)... Radia Wrocław."
~rpf
2016-05-14 08:13:17
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 3
Pani Górna jest historycznie z ekipy Radia Eska. Tej samej prawdopodobnie, co Pan Prezes. Czyli wiele się zgadza.
~Papek
2016-05-13 21:03:11
z adresu IP: (83.7.xxx.xxx)
Ocena: 2
Słuchałem sobie dzisiaj "Narwanego piątku" i momentami nawet było śmiesznie. Gdybym nie słuchał wcześniej "Loży szyderców" to powiedziałbym że podoba mi się ten program. Niestety prawda jest taka, że nie może on być porównywany z tamtą audycją. I to nawet z czasów, gdy współprowadzili ją kabareciarze. Przede wszystkim "Loża szyderców" była nadawana na żywo i pojawiały się w niej telefony od słuchaczy. Teraz panowie nagrywają całą audycję dzień wcześniej, a o jakiejkolwiek interakcji ze słuchaczem można tylko pomarzyć. Wracając do tematu pani Katarzyny Górnej i tego skąd ona się wzięła, warto przypomnieć że kilka lat temu czytała w Radiu Wrocław wiadomości. Ze swoim charakterystycznym sposobem mówienia wyróżniała się zdecydowanie na minus. Po tym jak zniknęła z anteny, miałem nadzieję że już się więcej nie pojawi na Karkonoskiej, ale jak widać przeliczyłem się...
~fidodido
2016-05-13 12:29:25
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zobaczcie, a miał facet tak dobre recenzje: wirtualnemedia(kropka)pl/artykul/tomasz-duda-ponownie-prezesem-radia-wroclaw
~rpf
2016-05-13 10:31:08
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 0
Słuchajcie, mamy szansę tłumnie odwiedzić Radio Wrocław i zostawić realny, trwały ślad, mówiąc krótko wyrazić swoje niezadowolenie z dokonanych w 2016 roku zmian programowych. W ten weekend stacje z Karkonoskiej przyłączają się do akcji Noc Muzeów. Gdyby któreś z nas/Was przyniosło zeszyt z naklejką na przykład KSIĘGA PAMIĄTKOWA i tam każde z odwiedzających mogłoby wpisać, co sądzi o "nowym" Radiu Wrocław, to jeśli dobrze to ofotografować i dać na FB, to mamy realny dowód na to, jak wielu z nas jest faktycznie zadowolonych z energii regionu, a ilu pragnie przywrócenia medium publicznego z całym jego bogactwem. Wpiszcie proszę, co sądzicie o tym pomyśle. Pozdrawiam! tutaj info (wpisujemy po głównym adresie radia): articles/view/53389/Noc-pelna-wrazen-z-Radiem-Wroclaw-Radiem-RAM-i-Radiem-Wroclaw-Kultura
~Słuchaczka była
2016-05-13 10:04:08
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 3
Ja z kolei nie jestem w stanie zaakceptować programu po 15. Próbuję, włączę radio na 15 min i nie daję rady. Pana Pietraszka uwielbiam w audycjach sportowych, natomiast nie potrafię słuchać Pani Kasi Górnej. Jej głos, sposób mówienia, maniera jaką ma jest dla mnie nie do zniesienia. Skąd ta Pani przyszła? W ogóle formuła programu po 15 polegająca na cytowaniu głupich i płytkich ciekawostek i frazesów to porażka. Panie Prezesie Duda, proszę przywrócić program po 15 z Tomkiem Sikorą, ten program był uwielbiany i przez młodych i starych ! Wie Pan co? To co zrobił Pan z PRW to ja będę zgłaszała na wszelkie konkursy pod tytułem : super przykład na to, jak można coś co jest SUPER tak szybko i łatwo spieprzyć ! Przepraszam czytających za słowo, ale pasuje tu tylko to.
~rpf
2016-05-13 08:26:10
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 5
Słucham dzisiaj obu poranków nadawanych z Karkonoskiej, przez p Bajor i Jaworską. Duża przepaść, ale nie będę się już pastwić nad p.Magdą, bo to jedna z najlepiej czytających serwisantek w Radiu Wrocław. To potwierdza już raz tutaj rzuconą tezę, że obecnie wszystko stoi na głowie. Najlepsza serwisantka prowadzi poranek, najlepszy dziennikarz porankowy prowadzi jakieś poradniki, najlepszy dziennikarz weekendowy i urodzony showman reakcje miejskie. Chryste, to jest tak głupie, że nawet mogloby być śmieszne. Tylko, że niestety nie jest.
~rpf
2016-05-12 17:58:58
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 3
Papku, pełna zgoda. Ja także odbieram te statystyki prawie wyłącznie jako podkładkę. Musiał nastąpić jakiś przełom, jakieś tąpnięcie w głowie Prezesa a te wykresy, jak to w firmach stać się mogły sprawnym "narzędziem" do przeprowadzenia większego planu. Myślę, że nie doceniamy także biografii/cv osoby odpowiedzialnej za te zmiany. Z tego, co czytam ma na koncie współpracę z komercyjnym radiem Eska, to może być kluczowe w tym kontekście. Może zmęczył się robieniem tzw "misyjnego" medium. Nie wiem, strzelam na oślep.
~Papek
2016-05-12 16:02:35
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 8
Pytanie do pana prezesa: skoro Marek Obszarny jest drugim najpopularniejszym prowadzącym to dlaczego prowadzi teraz jedynie "Reakcję 24" i "Rozmowy intymne"? Pewnie nie odpowiadała mu nowa formuła audycji w Radiu Wrocław, więc zdecydował się prowadzić te programy, w których wciąż może być rzetelnym i profesjonalnym dziennikarzem. Poza tym jak dla mnie te badania są pełne sprzeczności. Z jednej strony słuchacze chcą "więcej pozytywnej energii o poranku", a z drugiej 68% ankietowanych podoba się stary program z Filipem Marczyńskim. Podobnie jest z muzyką. Z badań wyszło, że oczekujemy "muzyki znanej i lubianej przez wszystkich", ale 53% osób lubi Radio Wrocław za rodzaj i dobór muzyki. Zeszłoroczna ankieta była tylko pretekstem do tak dużych zmian, bo równie dobrze jej wyniki można by interpretować w ten sposób, że słuchacze lubią stare radio "na cały rock" i potrzebne są jedynie minimalne korekty.
~rpf
2016-05-12 13:23:04
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 1
A propos badań, swego czasu RW chwaliło się czymś takim: beeline-research(kropka)pl/aktualnosci/badania-dla-radia-wroclaw-i-radia-ram/ Wydaje mi się, że to na podstawie tych badań RW zostało przepoczwarzone wg nowej formuły.
~rpf
2016-05-12 09:14:18
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 2
I znów mnie Greg "zmusiłeś" swoim wpisem do reakcji. :) Pięknie ujęte i do tego bardzo uczciwie i w sposób wyważony. Może to pokaże także Panu Tomaszowi, że my nie siedzimy na tym tu oto prowizorycznie zaaranżowanym forum dla zabawy i jako niespełnieni życiowo hejterzy lecz dbamy o losy Stacji, z którą nierzadko wielu z nas wzrastało bądź traktowało po prostu jako w pełni profesjonalną i rzeczową - co stanowiło doskonałą odskocznię od często byle jakiej konkurencji. Jeśli popiół się pojawi, to może będzie docelowo też antenowy diament. Nie zmienia to faktu, że ze szkód antenowych poczynionych w styczniu trzeba będzie się jakoś wylizać. Życzę dobrej wizji rozwoju całemu zespołowi, a szczególnie samemu Panu Prezesowi.
~Greg Disappointed
2016-05-11 15:56:17
z adresu IP: (95.81.xxx.xxx)
Ocena: 4
Szczerze mowiac, mam mieszane uczucia dotyczace pana Dudy. Z jednej strony oddaje mu honor za prowadzenie doskonalej rozglosni od 2006 roku, z drugiej nie moge sie nadziwic metamorfozie jego swiatopogladu w 2016r. Mixed emotions. Pan Duda tworzy jednoosobowy zarzad, wiec adresowanie personalnych uwag oraz obarczanie prezesa bezposrednia odpowiedzialnoscia za stan rzeczy jest jak najbardziej sluszne, natomiast pozostaje wewnetrzny dysonans biorac pod uwage jego osiagniecia przed 2016... I przewrotnie, w tym wlasnie upatruje szanse. Moze pan Duda przejdzie kolejna metamorfoze, stanie sie prezesem marnotrawnym i posypujac glowe popiolem powroci na pastwiska sprzed 2016, gdzie pokazal, ze radzi sobi zupelnie przyzwoicie...
~rpf
2016-05-11 13:54:14
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 3
Patrzę na grafikę obok > "Zamieszali w Radiu Wrocław" z obrazkiem dzieci w załączeniu. Doskonały komentarz, tylko, że nie dzieci zamieszały.
~słuchawka
2016-05-11 11:38:31
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: 4
Poczekajmy do września / października bo teraz to letnie urlopy się zaczną i będzie kolejna wywrotka na antenie. Można stwierdzić jedno - eksperyment o którym wspomniałam ileś tam wpisów niżej nie udał się, skoro zarząd klęknął pod ilością maili/ komentarzy, i wprowadził dosłownie muśnięte zmiany w prowadzeniu programów, muzyce i ramówce. I na koniec - jest bardzo mało pozytywnych komentarzy. I to też o czymś świadczy.
~rpf
2016-05-11 08:58:00
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 4
No to się wszyscy wygadaliśmy, a życie toczy się dalej. :) Część z nas potęskni za programami z przeszłości, inni jeszcze parę razy skomentują, no i zasadniczo nic się antenowo nie zmieni. A może... odnoszę wrażenie, że muzycznie radio od paru dni gra bliżej klimatowi Złotych Przebojów. Wypowiedzi zapowiadających są nieco bardziej stonowane i mniej szpanersko-knajpiane. A może jedynie sugeruję się tym, że ktoś te nasze wpisy/maile wysyłane na adres radia po prostu czyta. Mam takie poczucie, że już wszystko zostało powiedziane, szczególnie to podobieństwo do Radia Szczecin jest taką zagadką, na którą pewnie odpowiedzi oficjalnej się nie doczekamy (ale przyznacie, że punktów wspólnych jest aż nadto). Będę podglądać Wasze wpisy, ale na razie wyłączam się. Cieszę się, że jest nas tutaj więcej (dla Prezesa pewnie te parę osób to granica błędu statystycznego) myślących podobnie o tym, jak powinny brzmieć i jakie standardy spełniać powinny media publiczne. Pozdrawiam!
~słuchawka
2016-05-10 11:25:51
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: 2
Mam takie marzenie ściętej głowy - powrót wierszy Pana Wiesia z Żarek Średnich...
~rpf
2016-05-09 18:36:30
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 0
No chyba, że Gregu to okres przejściowy a za moment będziemy świadkami "restrukturyzacji" i zmiany koszulek.
~Greg Disappointed
2016-05-09 16:39:54
z adresu IP: (95.81.xxx.xxx)
Ocena: 8
Sluchawko, prawda jest brutalna i prosta. To desperackie zapychanie czasu antenowego. Autor Radia Wroclaw w aktualnej odslonie popelnil blad w zalozeniach - nie jest bowiem mozliwe zrobienie `dobrego´ radia komercyjnego majac do dyspozycji tak dobry i ambitny zespol redakcyjny. To tak, jaby Holubek czy Gajos mieliby zastapic Pazure w Killerze, lub Janda mialaby prowadzic ´You can dance...´
~słuchawka
2016-05-09 16:14:42
z adresu IP: (95.160.xxx.xxx)
Ocena: 1
Wcale się nie dziwię że mało jest chętnych na 'Narwanych....." skoro są kontynuacją/plagiatem programu redaktorów Pietraszka i Drzewosz. Już kiedyś o tym pisałam, ale którejś z tych programów jest, tak myślę, zapchajdziurą. No bo po co dwa takie same programy?
~Ania
2016-05-09 14:33:42
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 1
Wiecie co zrobić , aby znowu ludzie zaczęli słuchać PRW ? i wrócili ci starzy słuchacze? Wystarczyłoby przywrócić codziennie Lożę szyderców po 18, taką na żywo i z telefonami od słuchaczy , żeby prowadził Pan Tomek i Gumulec np. i od razu macie gwarancję, że po 18 każdy przełącza na PRW ! Pod warunkiem oczywiście gwarancji wolności wypowiedzi. Tylko pewnie problem w tym właśnie, że Prezes radia wystraszył się politycznych komentarzy jakie pojawiały się w Loży i dlatego ją zdjął. Piątkowych Narwanych już nikt nie słucha.
~Greg Disappointed
2016-05-09 13:19:34
z adresu IP: (95.81.xxx.xxx)
Ocena: 4
Wyglada na to, ze jestesmy kopia kopii... Panie Duda, brawo za innowacyjnosc!
~Papek
2016-05-09 13:17:32
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ramówki są podobne do tego stopnia, że Radio Szczecin też ma "Domówkę". Chyba powinni oskarżyć prezesa Dudę o plagiat.
~fidodido
2016-05-09 12:48:52
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 2
No tutaj chyba też zrozumiano rozmair porażki: wpiszcie po głównym adresie fejsbuka: /radiowroclaw/reviews
~rpf
2016-05-09 12:34:31
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 3
Nie wierzę, nawet pasma wieczorne są dokładnie wg takiego samego układu! Czyli w dzień muzyka, a dużo tematów regionalnych wieczorem. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że słuchając Radia Szczecin (pomimo, że muzyka mi zupełnie nie leży) ma się poczucie, że to jest spójne i na swój sposób świeże (nie ma odgrzewanych kotletów ala lata 80/90). Tak, to jest dokładnie ten sam kierunek. Stacja publiczna ubrana w szaty komercji. Zaglądnąłem jeszcze do ich sekcji z płytami. Są tam takie tytuły, którymi bardziej mogłaby się pochwalić jakaś stacja z rejonów chillout. Coś bliższego naszemu Radiu RAM. Kurcze, wszystko wskazuje na to, że Szczecin był w tej formule pierwszy, a Wrocław dołączył od 2016r. Ale jaja...
~słuchawka
2016-05-09 12:18:25
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: 2
Wynikisłuchalności to są jakieś jaja. Prezes zobaczył wyniki słuchalności ze Szczecina nie uwzględniając pewnie nasycenia tamtego rynku stacjami radiowymi i teraz mamy RW jakie mamy. Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Może dziennikarze RW dostali polecenie służbowe słuchania Radia Szczecin bo będą grać/rozmawiać jak koledzy po fachu z ujścia Odry. No to rzeka ich połączyła.
~wynikisłuchalności
2016-05-09 11:37:15
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 2
Radio Kielce - pierwsze 15 minut słuchania: prawie zero muzyki, trudny i mało uniwersalny temat wcześniactwa u młodych matek. Wszystko wskazuje na to, że wysoki wynik zawdzięczają małej konkurencji w regionie. Za to Radio Szczecin to prawdziwy hit, słuchajcie! Wejdźcie na stronę Radia Szczecin, by się przekonać. Oto moje wnioski po 10 minutach słuchania: - strona www Szczecina wygląda prawie tak samo jak wrocławska // na antenie prezentowana jest powieść... KRZYŻACY hahahah :) // na antenie od 15 minut muzyka (raczej muzyka środka, łącznie z disco) // zapowiedzi prowaadzących w klimacie Loży Szyderców (rozmowa o wpłynięciu Szlezwig Holsztajna do portu w Świnoujściu w klimacie rozmów Pana Pietraszka i jego Partnerki antenowej). // mają podobnie brzmiącą w nazwie audycję w sprawach społecznych (Czas Reakcji) :))// mają nawet taki sam blok jak Jurka Węgrzyna, u nich nazywa się to "Historia Jednego Przeboju". Hahah, słuchajcie, to jest hit. Może dojdzie do jakiegoś połączenia stacji ze Szecina i Wrocławia? Nie mogę uwierzyć, to są bliźniacze stacje!
~wynikisłuchalności
2016-05-09 11:15:24
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 1
Sprawdziłem wyniki dla większości z lokalnych stacji Polskiego Radia za ostatnie 3 miesiące (VIII 2015 - I 2016). Popatrzcie na to, jak różnie radzą sobie poszczególni nadawcy w swoich regionach. Część z wyników, na pierwszy rzut oka, zarówno te bardzo niskie lub bardzo wysokie osiągi wydaje mi się da się wytłumaczyć odpowiednio niskim/wysokim stopniem konkurencji w danym regionie. Są po prostu miejsca, gdzie jest więcej nadawców (Warszawa np.), a są takie, gdzie Polskie Radio wydaje się być głównym źródłem wiedzy/rozrywki w regionie (ściana wschodnia). Mnie osobiście najbardziej zainteresowały wyniki Radia Kielce oraz Radia Szczecin. Za chwilę sprawdzę, jak brzmią ich anteny i porównam z antenami innych stacji PR w regionach. Zobaczcie: Radio Białystok > 8,1% // Radio Gdańsk > 8,3% // Radio Katowice > 2,5% // Radio Kielce > 13,3% // Radio Koszalin > brak danych // Radio Kraków > 6,0% // Radio Lublin > 3,7% // Radio Łódź > 3,2% // Radio Merkury (Poznań) > 6,4% // Radio Olsztyn > brak danych // Radio Opole > brak danych // Radio Pomorza i Kujaw (Bydgoszcz) > 2,6% //Radio Rzeszów > 10,1% // RDC (W-wa) > 1,3% // Radio Szczecin > 18,1% // Radio Wrocław > 4,2% //Radio Zachód (Zielona Góra) - brak danych
~rpf
2016-05-09 10:44:07
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 3
Ania, masz rację w 100%. Jest potencjalnie jeden problem: czy decydenci są w stanie się przyznać przed samymi sobą, że obrany od 2016r. kierunek jest błędny. Za moment sprawdzę, jak jest ze słuchalnością poszczególnych stacji lokalnych Polskiego Radia w danych regionach i charakterem ich anten. Może warto spojrzeć szerzej, może to jakiś trend ogólnokrajowy w spółkach.
~Ania
2016-05-09 07:58:48
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 4
Ludzie wiecie co...przecież te propozycje, jak poprawić radio Wrocław po prostu sprowadzają się do tego, że każdy marzy, aby po prostu wróciło to, co było :-) Nie ma filozofować.
~rpf
2016-05-07 22:13:35
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 3
Czyli w ilu procentach Ci wymagający się w prawie każdej z grup wiekowych mieszczą? 4-6%, pewnikiem przy dzisiejszym zidioceniu i skomercjalizowaniu świata. Proszę mi wybaczyć mój cynizm. Może szefostwo uznało, że nie interesuje ich tak ograniczone grono odbiorców. Odgrywam tego adwokata diabła naumyślnie, by jakoś poskładać tutaj wspólnie portret psychologiczny decydentów. Może oni się zmęczyli tymi ograniczeniami liczbowymi? Poświęcili standardy na ołtarzu wyników i cynicznej oceny rzeczywistości. Może to działanie w imię starej zasady: milion much rozjuszonych zapachem gumna nie może się mylić. Może my myślimy jakimiś zamierzchłymi standardami a rzeczywistość jest już bardziej płaska i zidiociała, niż się nam wydaje. Jeśli tak, to wygranymi są autorzy wprowadzanych od stycznia zmian.
~słuchawka
2016-05-07 21:14:35
z adresu IP: (95.160.xxx.xxx)
Ocena: 2
Przecież w liście przytoczonym parę wpisów niżej, jest napisane że zarząd chce odmłodzić swoich słuchaczy, bo średnia wieku to 40-60 lat. Co to znaczy odmłodzić słuchacza ? Dlaczego ta grupa wiekowa jest gorsza ? Skoro RW chce grać dla młodych (15-20-35 lat) to niech gra mądrze, bo młodzi potrafią być bardzo wymagający i bardzo wyczuleni na sztuczność i pajacowanie i zwracanie się w złej formie do słuchaczy. Obecnie RW jest nieprzekonywujące i wtórne. Nie wiem czym ma przyciągać nowego słuchacza. Tą zgrzytającą po uszach energią regionu ? Z mojego punktu wyglądało to tak : Przeprowadziłam się na DŚ pięć lat temu, i wtedy szukając jakieś fajnej stacji radiowej natknęłam się na RW - byłam zachwycona muzyką, poziomem dziennikarzy, audycjami itp. I co mi po tym zostało ? Prawie nic.
~rpf
2016-05-07 20:20:39
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 4
Papku, doskonale to zebrałeś i opisałeś. Radiowiec ze mnie żaden, ale chyba nie trzeba nim być, by potrafić rozróżnić klasę dziennikarza. Obawiam się moi mili, że fakt postawienia na właśnie te, a nie inne nazwiska w wykonaniu szefostwa stacji to wynik bardzo przemyślanego działania, mającego celowo obniżyć loty stacji, tak by schlebiały gustom nowej grupy docelowej. To dla mnie niepojęte, jak można odsunąć tak doświadczonych a w ich miejsce posadzić w medium publicznym osoby mówiące do ludzi, niczym w podrzędnej stacji osiedlowej. I to nie jest żaden hejt, to dające się obiektywnie zmierzyć fakt i obserwacja.
~Papek
2016-05-06 23:48:19
z adresu IP: (84.246.xxx.xxx)
Ocena: 7
W obecnej formule Radio Wrocław stanęło na głowie. Redaktor Marczyński, który świetnie odnajdywał się w tematach politycznych i gospodarczych prowadzi magazyn motoryzacyjny i florystyczny. Uwielbiany przez słuchaczy redaktor Obszarny został zmarginalizowany i nie ma własnego, kilkugodzinnego programu. Znalazło się za to miejsce dla pani Bajor czytającej z kartki swoje zabójcze puenty oraz pani Górnej, która wciąż przekrzykuje prowadzącego z nią program redaktora Pietraszka. Do postulatów można by dodać emitowanie materiałów reporterskich w programach, a nie tylko skrótów w wiadomościach oraz powrót do zapraszania gości, bo w obecnej ramówce praktycznie nie ma dla nich miejsca.
~~Greg Disappointed
2016-05-06 18:29:03
z adresu IP: (95.81.xxx.xxx)
Ocena: 2
Sluchawko, Twoj postulat (postulaty) jest skondensowanym zyczeniem nas wszystkich. Postulat w pigulce, ktory zawiera w sobie 503 poprzednie posty.
~słuchawka
2016-05-06 16:15:11
z adresu IP: (95.160.xxx.xxx)
Ocena: 3
Jeszcze jeden : Redaktor Młyński dyrektorem muzycznym RW zamiast Redaktora Basty.
~słuchawka
2016-05-06 16:02:36
z adresu IP: (95.160.xxx.xxx)
Ocena: 13
Moje postulaty (trochę ich będzie) -Redaktorki: Górna - Drzewosz, Malinowska i Bajor żeby czytały serwisy informacyjnie. - Powrót wieczorów muzycznych z redaktorami Janickim, Młyńskim i Węgrzynem z ich muzyką od poniedziałku do soboty po 20-tej. - Ściągnięcie z anteny obecnych wieczorów muzycznych - Redaktorzy Hamburger i Pietraszek żeby wrócili do sportu - Powrót studia 202 na poprzednie godziny czyli niedzielne popołudnie, i późne wieczory w tygodniu. - Powrót redaktora Marczyńskiego na poranek, redaktor Sikora popołudniem od 15-tej. - Powrót motywu muzycznego Ennio Morricone do "Romanlandii" - Powrót Marka Obszarnego na niedzielne popołudnie i sobotnie przedpołudnie. - Zastanawiam się powrotem wiadomości czytanymi w nocy - w sumie to było fajne. - Więcej inteligentnego popu, pop-rocka a nie grania tego co wszyscy wokół, bo się RW tym w tło wtapia, zamiast in plus się wyróżniać. - Zakończyć pajacowanie na antenie i zrezygnować z formuły "ty" w zwracaniu się do słuchaczy.
~Greg Disappointed
2016-05-06 15:44:16
z adresu IP: (95.81.xxx.xxx)
Ocena: 8
Postulat trzeci: zmienic narracje z podworkowo-dyskotekowej na poprzednia, szanujaca wzajemnie inteligencje sluchaczy i redakcji.
~~Greg Disappointed
2016-05-06 15:32:31
z adresu IP: (95.81.xxx.xxx)
Ocena: 9
Panie Prezesie... Skoro jest tak dobrze, to czemu jest tak zle? Z panskiego listu wynika, ze w biurowych zaciszach trwa korporacyjny autozachwyt. A Radio lezy i kwiczy.
~Ania
2016-05-06 15:15:06
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 4
Postulat drugi : rozdzielić te pary antenowe i jak Sikora wróci po 15 to ja pójdę na Jasną Górę !!! A czy ktoś wie : Ania Geryn odeszła, czy Ją wyrzucono?
~rpf
2016-05-06 14:34:55
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ostatnia myśl na dzisiaj: może spiszemy tutaj konkretne zażalenia. Skoro i tak się nikt do nas tu nie odzywa (a widzimy dobrze, że czyta regularnie), to może niech chociaż Panu Prezesowi podsuną jakieś konkrety, a nie ogólniki? Może oni mają nas za hejterów, czy innych trolli. Chcę wierzyć w to, że to odczytają i wezmą pod uwagę. Wpisuję punkt pierwszy LISTA GŁÓWNYCH ZAŻALEŃ WZGLĘDEM NOWEGO RADIA WROCŁAW 1. Epatowanie jinglami w klimacie Radia Zet (psuje przyjemność słuchania, także profesjonalnie przygotowamych serwisów informacyjnych)
~rpf
2016-05-06 14:27:57
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 1
Papku, Vide mój wpis na dole. Cytat z klipu nadesłanego/polecanego przez Słuchawkę. Ja nie chciałbym Pana Tomasza dobijać moimi komentarzami, mam takie przeczucie, że on sam nie do końca komfortowo czuje się w tym, co obecnie zmuszony jest robić. Nie jestem w stanie uwierzyć w to, że Ci tak doświadczeni przecież dziennikarze, przepraszam DZiennikarze, robią to z wlasnej nieprzymuszonej woli. Jeśli tak jest, to ja to nazywam seppuku na żywo.
~Papek
2016-05-06 14:23:42
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 4
Właśnie ten upadek poziomu boli mnie najbardziej. Bo zmianę muzyki na bardziej popową przy zachowaniu audycji Jerzego Węgrzyna i Artura Młyńskiego można by jakoś przeżyć. Ale kompletnie nie rozumiem jak profesjonalni dziennikarze tacy jak Tomasz Sikora, który jest nagradzanym w wielu konkursach autorem reportaży może się zachowywać w taki sposób na antenie. Ktoś może powiedzieć, że podobnie było w "Loży szyderców" z Piotrem Osowiczem. Ale wtedy wszyscy wiedzieli jak jest formuła tego programu. Sam redaktor Sikora mówił kiedyś, że Radio Wrocław jest poważne przez 23 godziny na dobę, a ta pozostała godzina to właśnie "Loża szyderców". Teraz Radio Wrocław nie jest poważne nawet przez tą jedną godzinę dziennie...
~rpf
2016-05-06 14:10:23
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 3
Co do listu Pana Prezesa, Papku, chwała mu za to, że odpowiada konkretnie i odnosi się do głosów w korespondencji bezpośredniej. Pytanie mam tylko jedno: skoro jest tak dobrze jak opisuje, to skąd tyle krytycznych głosów zarówno tutaj jak i na profilu FB? Z Radia Wrocław z 2015 r. nie tylko nie zostało zbyt wiele od strony muzycznej - to nawet dałoby się jakoś zdzierżyć (przy zalożeniu, że grają dobrze dobraną muzykę środka) - ale prawie zupełnie został zniszczony poziom dziennikarski. Naprawdę nie trzeba robić z siebie pajaca/śmieszka, by dać ludziom, to co lubią najbardziej: porządny mądry komentarz, dobrą mądrą muzykę i świeże informacje bez ogłupiających jingli. I kto do jasnej cholery wymyślił, że stacja publiczna ma się ścigać z komercyjnymi i przybierać ich szaty?
~rpf
2016-05-06 13:58:12
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 3
Proszę bardzo. Radio Track, czy jak to tam nazywają: Polskie Radio Wrocław kwiecień 2014 : wrzesień 2014 > 4,0% / październik 2014 : marzec 2015 > 4,3% / kwiecień 2015 : wrzesień 2015 > 5,4% / październik 2015 : marzec 2016 > 4,2%.
~Papek
2016-05-06 13:57:30
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 1
C.d. Wsłuchuąc się jednak w głosy naszych dotychczasowych słuchaczy od lutego Jerzy Węgrzyn jest także obecny na antenie Radia Wrocław we wtorki po godzinie 23:00. Dodatkowo Jerzy Węgrzyn ma swoje codzienne „trzy po trzy” czyli edukacyjne wstawki muzyczne w paśmie 9-12 i 18-20.Proszę także zwrócić uwagę, że zmiany te uporządkowały antenę i pozwoliły wprowadzić do ramówki więcej programów misyjnych i publicystycznych. Oprócz wspomnianych przez Pana Rozmów dnia i politycznej debaty mamy także godzinna audycję interwencyjną między 12 a 13. Są codzienne bloku publicystyczne między 20 a 23 w których poruszamy spawy ważne dla regionu. Nie brakuje w tych godzinach szerszych dyskusji o służbie zdrowia, drogach, ekonomi, języku polskim, gospodarce itd. W weekendy zachowaliśmy program ludowy i dla seniorów, mamy 3-godzinna audycję recenzująca wydarzenia kulturalne w wykonaniu Dagmary Chojnackiej i Krzysztofa Majewskiego. Jest program prezentujący ciekawostki Dolnego Śląska „Top 5” czy program sportowy lub wariacje z muzyka klasyczną.Co do poziomu prowadzenia audycji i języka anteny, pełna zgoda. Jako stacja publiczna jesteśmy zobowiązani do trzymania wysokich standardów. Że czasami się nie udaje? Zgoda, ale proszę zrozumieć, że dla wielu dziennikarzy to też nowe wyzwanie. Część z nich dotychczas nie prowadziło własnych audycji lub nie pracowało w parze. Wierzę, jednak że jeśli da im się trochę czasu będą potrafili robić ciekawe publiczne Radio w nowej odsłonie.Proszę po prostu dać nam trochę czasu.Nie wiem czy przekonałem Pana do tych zmian, ale mam nadzieję, że chociaż trochę wytłumaczyłem ich istotę. Z poważaniem Tomasz Duda
~Papek
2016-05-06 13:55:13
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
C.d. Pisze Pan, że media publiczne powinny mieć ambicję kreowania nowych gustów. Zgoda i dlatego od kilkunastu lat utrzymujemy także Radio RAM, które gra muzykę chillout i jazz oraz promuje wrocławską scenę muzyczną. Nadmienię, że na Radio to nie dostajemy ani złotówki z abonamentu, a utrzymujemy je tylko z przychodów własnych. Dodatkowo od stycznia 2015 roku mamy trzecią całodobową antenę Radio Wrocław Kultura, która zajmuje się promocja kultury i wydarzeń artystycznych w regionie. W tym radiu szefem muzycznym jest Jerzy Węgrzyn i to tam można odnaleźć wiele ciekawych utworów z okolic rocka, które wcześniej graliśmy w Radiu Wrocław. C.d.n.
~Ania
2016-05-06 13:52:59
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ok, Ok to w takim razie Panie Prezesie Duda : proszę nas przekonać, proszę podać w takim razie , jaką słuchalność ma teraz radio Wrocław ? Proszę o oficjalne wyniki
~rpf
2016-05-06 13:52:11
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 1
I na koniec każdego wątku powinniśmy dodawać ten wpis: "Zmieniamy się dla Was, bo poważnie traktujemy Wasze uwagi, sugestie i oczekiwania." :))
~Papek
2016-05-06 13:47:49
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 1
Przeczytałem w komentarzach, że niektórym brakuje ustosunkowania się do zmian obecnego zarządu Radia Wrocław. Dlatego prezentuję odpowiedź na mój list, jaką w lutym otrzymałem od prezesa Dudy. Niestety nie odniósł się on do niektórych poruszonych przeze mnie tematów, ale lepsze to niż nic. Bardzo dziękuję za maila i fakt podzielenia się ze mną swoimi odczuciami co do zmiany ramówki w Radiu Wrocław. Głosy naszych Słuchaczy są dla nas, naprawdę bardzo cenne i bierzemy je pod uwagę przy planowanych kolejnych zmianach ramówkowych. Jak Pan wie wiosną przeprowadziliśmy badania wśród naszych słuchaczy, tych obecny i tych byłych. To były badania ilościowe i jakościowe. Szczególnie cenne były opinie osób, które jeszcze kiedyś słuchały Radia Wrocław, a teraz odeszły od nas do innych stacji. Wśród ich opinii dominujące były akcenty o tym, że Radio musi być bardziej energetyczne, urozmaicone muzycznie i bardziej optymistyczne. Ankietowani twierdzili też, że muzyka musi być popularna i kojarząca się z ich dobrymi wspomnieniami, czy to z młodością lub dobrymi okresami ich życia. Może to Pana zaskoczy, ale z badań ilościowych wyszło nam, że aż 38% słuchaczy Radia Wrocław ma ponad 60 lat, a to znaczy, że słuchają nas często z przyzwyczajenia i nie dla muzyki tylko informacji z regionu. Wnioski jakie wypłynęły nam z tych badań, przyczyniły się do stworzenia radia o szerokim spektrum muzycznym(oczywiście można mówić, że to muzyka popularna czy popowa), do tego z dużą liczbą informacji lokalnych. Radio szybsze w formie i bardziej dynamiczne. Do tego z nowymi głosami i prowadzącymi w duetach. No i co najważniejsze adresowanego do grupy wiekowej 40-60, tak, by odmłodzić słuchacza. Te wnioski wpłynęły na taką, a nie inna ramówkę. Mam świadomość, że dla naszych byłych słuchaczy, którzy włączali Radio Wrocław dla rocka, to radykalna zmiana i trudno im się z nią pogodzić. Proszę jednak zrozumieć, że jako rozgłośnia regionalna mamy ambicję być radiem o szerokim audytorium. Tymczasem przez ostatnie 8 lat kiedy graliśmy rocka nasze wyniki wahały się między 2,5 % a 5 % słuchalności. Możemy się z to akceptować lub nie, ale radia grające tzw. muzykę popularną mają najszerszą grupę audytoryjną. A co do zespołu Feel, to pojawił się raz na naszej antenie i …wystarczy. C.d.n.
~Ania
2016-05-06 13:18:11
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 1
O rany, widzę że dyskusja nadal trwa , jakie to smutne, że nikt z radia na to nie zwraca uwagi :-(
~słuchawka
2016-05-06 13:07:34
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: 0
Skoro tak, to dlaczego jeden z nich wrócił na antenę ? w RW zapanowała schizofrenia jak się patrzy. A tak z ciekawości - ilu ludzi słucha tej publicystki ?
~rpf
2016-05-06 11:19:22
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 2
Mówię tu najbardziej o wspomnianych Muzycznych. Oni zostali zepchnięci do Kultury, do niszy, miast świecić nadal na głównej antenie. To dla nich w obecnej skomercjalizowanej formule nie będzie miejsca. Skoro komercja zjadła czas do g.20:00, a po 20:00 prawie same słowo, to już nie ma miejsca dla wartościowej muzyki. Czas się po prostu pogodzić z wizjami "wizjonerów".
~słuchawka
2016-05-06 09:37:16
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: 0
Rpf skoro dla nie ma miejsca i nie będzie miejsca dla niektórych dziennikarzy, to dlaczego tzw 'stara gwardia' się trzyma ? Trzymają ludzi dla bezpłatnych urlopów ? Żeby nie było wakatów ? stan zatrudnienia praktycznie się nie zmienił. Nie mówię o tych co na emeryturę odeszli albo byli krótki czas.
~rpf
2016-05-06 09:00:38
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 0
Słuchawko, masz rację prawie na 100%. Jestem po rozmowie z jednym z dziennikarzy. Nie mogę niczego napisać, bo proszony byłem o anonimowość. Już wiem jednak, dlaczego dla niektórych osób w radiu po prostu miejsca nie ma i nie będzie. Trzeba poczekać na bardziej pomyślne wiatry. Może ze stolicy nadejdą? ;)
~słuchawka
2016-05-06 08:03:55
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: 3
Greg i Rpf nie wiem dlaczego by mieli tę stronę zamknąć. Negatywne komentarze nie są wystarczającym powodem. Dobrze by było żeby ktoś to czytał i jakieś wnioski wyciągnął. Z tymi kostiumami - no cóż - pamiętam jak redaktor Sikora w sylwestrowe popołudnie wspomniał że od 1.01. zaczyna się jakiś eksperyment na antenie. Niestety nie pamiętam co dokładnie powiedział. Natomiast śledzę Rockowe Młyńskie Koło na fb gdzie redaktor Młyński w odpowiedzi na pytanie słuchacza co się stało z jego audycją, odpowiedział że tą całą sytuacją jest mocno zaskoczony, ale głęboko wierzy że wróci na antenę. Swoją drogą co się stało że dość szybko redaktor Węgrzyn wrócił na antenę - na dwie godziny ale wrócił. Czyżby mała wyrwa w tej polityce ? Dziennikarze nie będą się wypowiadać o tym co się na antenie wyprawia, bo jedno niepotrzebne/nieopatrzne słowo może spowodować niepotrzebny ferment. Ale myślę, że nawet jeśli siedzą sobie w tych kostiumach pajacy to swoje o tej całej sytuacji myślą.
~koniecnadziś
2016-05-05 22:11:45
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 2
Tomasz Sikora - cytat: ""(...) Znamy się, bo nie sprzedajemy słuchaczom na antenie historyjek, które nie są prawdą. Więc przy okazji tyle, ile słuchacze wiedzą o nas, tyle sami o sobie wiemy." Bingo, Panie Tomaszu. Pozdrawiam! Film video na youtube, dopisujemy watch?v=3dRZQyy1m_s po głównym adresie.
~rpf
2016-05-05 22:03:43
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 2
Piotr Osowicz - cytat: "Teraz już mówiąc zupełnie serio - naszym szefom naprawdę zależy, by ludzie nas słuchali, by to był fajny program." Czy to nadal aktualna teza? Film video, końcówka po adresie głównym (dzięki Słuchawko!) > watch?v=3dRZQyy1m_s
~rpf
2016-05-05 21:50:10
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 10
Jeszcze jeden taki pomysł mi przyszedł. Skoro swego czasu ludzie dzwonili do TVN (Szkło Kontaktowe), by ten zareagował na bezczelne działania zarządu nowopowstałego NC+ (polecam lekturę na ten temat w sieci), to może zadzwonić na REAKCJA24 i zgłosić sabotaż wykonany na jakości Radia Wrocław. Jak zadzwoni tam 20 osób, będą musieli uznać, że sprawa nie jest byle jaka (tak, wiem, jestem naiwny). :)
~Greg Disappointed
2016-05-05 21:30:19
z adresu IP: (95.81.xxx.xxx)
Ocena: 2
Sluchawko i rpf, ja tez mam wrazenie, ze redaktorzy, na sile wcisnieci w za male i za ciasne kostiumy - jak to bardzo trafnie nazwalas, Sluchawko - puszczaja do nas czasem oko, ze to nie ich dzielo, ze czuja sie z tym zle, ze to tylko dla chleba... Sam fakt, ze ta strona wciaz istnieje tez jest symptomatyczny. Mozliwe, ze mamy cichego opiekuna w Radiu Wroclaw, ktory wciaz trzyma ta strone aktywna nie usuwajac nam mozliwosci pisania komentarzy. To tylko teoria, a jakze - spiskowa:), ale cos w tym jest!
~rpf
2016-05-05 21:08:49
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 8
Słuchawko, ależ oczywiście, że w wielu przypadkach tak jest. Dziennikarze w prywatnej korespondencji otwarcie tego nie przyznają albo w ogóle proszą o możliwość niewypowiadania się. Nie trzeba jednak być chyba alfą i omegą, by czytać między wierszami. Oni wszyscy się potwornie we wspomnianych kostiumach męczą, to brzmi jak teatrzyk objazdowy z nakręcanymi maskotkami. To dlatego to wszystko jest tak smutne, obserwowanie tego upadku z udziałem ludzi, którzy latami budowali treści na poziomie międzynarodowym i dostawali niejednokrotnie za to nagrody od gremiów zagranicznych właśnie. Nie wiem, co konkretnie się stało Prezesowi w 2016r. Przez lata prowadził tę stację w sposób rozsądny i umiarkowany, żeniąc ze sobą komercję i treści wysokojakościowe. Czuję jednak, że ani nasi ukochani Radiowcy (także Ci młodzi) ani my sami nie zasługujemy we Wrocławiu na TAKĄ zmianę. To jest, jak strzał w pysk zgniłą rybą. Proponuje namawiac znajomych,którzy dotychczas cenili sobie warsztat Radia Wrocław do wysyłania odpowiednich recenzji tutaj, na profilu fb stacji oraz w mailach prywatnych do decydentów. To radio jest robione za publiczne pieniądze, za moment dosłownie za takowe (zmiana ustawy medialnej), mamy prawo żądać poważnego traktowania naszych głosów, a nie zasłaniania się wyświechtanymi frazesami ala te tutaj spisane u góry strony. Podrawiam
~słuchawka
2016-05-05 19:17:49
z adresu IP: (95.160.xxx.xxx)
Ocena: 12
Propozycja faktycznie głupia, ale fajna :) przyczyna zachowania Pana Tomka (i nie tylko), na antenie tkwi w polityce obranej przez zarząd radia. Mówiąc przenośnią - uszyto dla dziennikarzy za małe stroje i maski pajaców i codziennie je teraz wdziewają (bo nie chcą stracić pracy), bo powiedziano im że mają być zabawni ze swoimi tekstami/żartami/ripostami mdłymi i ostrymi jak beza. A my jako słuchacze słyszymy jak tym redaktorom w tych kostiumach i maskach jest ciasno i duszno. I męczą się na antenie. Może to brzmi głupio, ale tak odbieram RW po 1.01.
~rpf
2016-05-05 19:09:12
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 2
Słuchajcie, taka głupia propozycja. A może napiszemy większa grupą do Pana Piotra Osowicza i namówimy do powrotu do miasta i radia. Tak sobie myślę, że jego pojawienie się mogłoby być także zbawienne dla samego Pana Tomka. Po to, by nie musiał uprawiać tej sztucznej porannej bufonady i wrócił "do macierzy". Obaj są super inteligentnymi facetami, mogliby nadać znów zupełnie innej jakości antenie. Co o tym myślicie?
~Greg Disappointed
2016-05-05 18:59:22
z adresu IP: (95.81.xxx.xxx)
Ocena: 3
->To byl prawdziwy Radiowy Team! Gdy pierwszy raz uslyszalem Loze, myslalem, ze pomysl nie przetrwa, bo szydercza koncepcja jest mocno eksploatowana rowniez przez inne zrodla. A tu bang. Z kotleta zrobila sie prawdziwa uczta. To byl obowiazkowy punkt kazdego popoludnia. Pamietam jedna scene. Jechalem na przeglad samochodu. W aucie oczywiscie szydzila Loza, Wjechalem do warsztatu, otworzylem drzwi i uslyszalem Loze w warsztatowym radiu. Przywitalem sie z nigdy nie widzianym wczesniej mechanikiem jak ze starym kumplem:) Oboje wymienilismy szydercze komplementy na temat teamu Osowicz&Sikora. W jakims znaczeniu tworzylismy radiowa rodzine. Czulem przyjemna symbioze, przynaleznosc do wyjatkowej grupy. A teraz.. teraz RW wlaczam kontrolnie rano, zeby sprawdzic, czy wrocili do poprzedniego poziomu... Po 2 minutach zrezygnowany przelaczam sie na Plan B, czyli Trojke.
~słuchawka
2016-05-05 17:57:48
z adresu IP: (95.160.xxx.xxx)
Ocena: 2
Reformaproforma proszę oto końcówka kodu do filmu : watch?v=3dRZQyy1m_s Warto obejrzeć i wysłuchać.
~reformaproforma
2016-05-05 17:38:19
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 1
Słuchawko, wklej tutaj końcówkę kodu z youtube. Sobie sami dokleimy do głównego adresu youtube. Dzięki!
~słuchawka
2016-05-05 17:12:02
z adresu IP: (95.160.xxx.xxx)
Ocena: 1
Tomasz Sikora i Piotr Osowicz wypowiadają się o loży szyderców, pracy w radio i paru innych. Youtube : Loża szyderców w Radio Wrocław. Najchętniej bym linka do tego podesłała paru osobom z zarządzie.
~reformaproforma
2016-05-05 15:28:38
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 2
@Greg: Taka myśl: a może teraz jest w końcu tak, jak być powinno? Pękła bańka kreowana właśnie przez urzędników i decydentów, że Wrocław to miasto wyjątkowe. Może w końcu mamy obraz tego, czym faktycznie jako zbiorowość lokalna jesteśmy. Zlepkiem "pretendujących do miana x,y,z". I Radio Wrocław się w ten trend wpisało wręcz idealnie. Może jesteśmy świadkami urealnienia tego, co wokół nas a wspomniany przez Ciebie zacny wyjątek (Capitol), to... no, właśnie - wyjątek! > @reformaproforma, jak zwykle sie z Toba zgadzam. Oczywiscie, ze Wroclaw Paryzem nie jest i nigdy nie bedzie, ale w poprzednim poscie chcialem, a to nie jest takie oczywiste dla wiekszosci, podkreslic, ze Kultura (ta przez duze K) tez moze byc i jest dochodowa. Trzeba ja odpowiednio opakowac. A tegoroczne radio Wroclaw nie dosc, ze podarlo opakowanie, to jeszcze wyrzucilo cukierka. I mamy kolejne McRadio. Przykladem dobrego zarzadzania jest wroclawski Capitol. Narod goniacy za pieniadzem, stojacy w kolejkach na promocyjnych wyprzedazach, liczacy kazdy grosz... tlumnie zebral sie na Mistrzu i Malgorzacie. To nie jest oksymoron behawioralny. Chcemy kultury. Nie kazdy nosi tipsy w glowie, nie kazdy przy porannej kawie podryguje przy ´boom, boom, I want you in my room´. Radio Wroclaw bylo dobrze opakowana oferta dla tych, ktorzy cenia sobie intelektualne peregrynacje wymieszane z mruzacym oczy humorem i rzetelna informacja z regionu. Codziennie rano mialem poczucie, ze budze sie w wyjatkowym miescie wyjatkowych ludzi. Teraz to poczucie zniknelo. Budze sie w miescie, ktore ma duze apsiracje...ale wirtualne, nie poparte faktami. Rownamy do szeregu, jestesmy kolejnym popMiastem z kolejnym McRadiem. Juz nie pamietam ktos spiewal ``Byle co, a juz atrakcja``.... ESK? A gdzie? Na prezentacjach w Power Point gdzies na laptopach informatykow w Urzedzie Miasta....
~słuchawka
2016-05-05 13:24:57
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: 3
Ja tylko włączam RW na 'Muzyczne 3 po 3' oraz we wtorek na redaktora Węgrzyna. I słucham jednego góra dwóch serwisów informacyjnych. Może ktoś jeszcze się wypowie czego słucha w RW po 'dobrej zmianie' ?
~reformaproforma
2016-05-05 09:17:16
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 3
@GregDisappointed: Wyjdzie na to, że się tu wzajemnie napędzamy, ale nie mogę się z Tobą nie zgodzić. Najwyraźniej taki właśnie, "lekko" zaściankowy, jest mental obecnych decydentów, czy też wizjonerów Radia Wrocław. Ty byś chciał Paryża, a to jest Dolny Śląsk i pewnie pojawią się głosy, że Ci się w głowie poprzewracało (popatrz na przekrój społeczny, na to ilu ludzi wyjechało za chlebem za granicę, na opustoszałe miejscowości w tym regionie). Problem tylko w tym, że dzisiejsze radio Wrocław to żadna wielka atrakcja, żaden "ekskluziw", a tym najniższym gustom i tak coraz lepiej schlebiają tacy "spece", jak Vox FM i im podobni. Podsumowując: zapewne wyrwą jakiś kawałek tortu Zetkowego lub RMFowego, ale będą to symboliczne okruszki. Pewnie nie odważą się na zejście tak nisko, jak Vox, więc na gusta muzycznie obojętnych/nierozwiniętych nie mają co liczyć. Naprawdę trzeba było się trzymać raz wypracowanej przez mądrego Polaka (o niemieckich korzeniach) formuły. Szlifować ją, wychodzić na miasto, promować biegi i inne sporty (tutaj trzeba oddać Radiu, że robi doskonałą robotę - sam biegam po zrobionej przez nich ścieżce u siebie na dzielnicy i chwała im za takie uświadamianie!). Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że ten cały manewr rozegrał się w roku ESK. :))) To jest dla mnie symptomatyczne. To pięknie pokazuje, czym tak naprawdę kultura dla decydentów miejskich i jak się okazuje także radiowych jest. Takim welonem przyzwoitości (vide Radio Wrocław Kultura), bo docelowo to najfajniej po prostu byłoby trzepać kasę i promować miejscową deweloperkę na masową skalę. Pewnie jestem niesprawiedliwy i jednostrononny w tej ocenie, ale gdyby się w końcu ktoś po stronie radiowej odważył odnieść do wszystkich tych, bardzo rzeczowych przecież, zarzutów, to problem zniknąłby sam, a tym samym zamknąłby nam ryjki w trymiga.
~poison ivy
2016-05-04 19:33:38
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 18
Radio Wrocław - muzyka niczym z Eski,jingle z Zetki,tylko wiadomości da się jeszcze wysłuchać... Panie Prezesie,gratulacje!
~Papek
2016-05-04 14:50:36
z adresu IP: (83.7.xxx.xxx)
Ocena: 10
Mam taką książkę "Tu Polskie Radio Wrocław" wydaną w 1996 roku z okazji 50 lat istnienia wrocławskiej rozgłośni. Wypowiada się w niej ówczesny prezes Lothar Herbst. Cytuję fragment jego wypowiedzi: "O słuchacza trzeba zabiegać. Jesteśmy stacją publiczną, mamy wiele zadań ustawowych. Nie możemy i nie chcemy wprost konkurować z radiofonią komercyjną, choć niektórzy tak nas chcieliby widzieć. Musi być miejsce i na muzykę poważną, ludową, jazz, na dobry teatr radiowy, na wiele innych spraw, które dotyczą nadawców prywatnych". Niestety następcy pana Herbsta wraz z 1 stycznia 2016 roku przestali kontynuować jego dzieło...
~reformaproforma
2016-05-04 10:59:07
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 11
W odpowiedzi na jeden z wpisów Grega: @Greg: do tego, by wydarzyło się to, o czym piszesz potrzebni są mądrzy, roztropni i odważni ludzie, a przecież wiemy doskonale, że to właśnie te cechy wycina się w młodych sercach i umysłach już na etapie szkolnym. W przypadku Radia Wrocław mamy najwyraźniej do czynienia z postawą konkiunkturalną na poziomie zarządczym. Łatwiej jest robić radio komercyjne, niż z głową i na poziomie. To jest po prostu tańsze. Nie płacisz wiecznie narzekającym dziennikarzom, w ich miejsce masz kogoś młodszego, nieukształtowanego przez tamten system. Kogoś, kogo łatwiej będzie złamać groźbą finansowych konsekwencji. Idę o zakład, że większość pracowników RW ma kredyty, które same się nie spłacą. To, na co stać było zarówno słuchaczy jak i część ekipy radiowej Trójki, tutaj w wydaniu lokalnym się nie powtórzy. Szkoda, cholernie mi szkoda tak dobrych dziennikarzy, jak Marek Waligóra, Wacław Sondej, Piotrek Pietraszek (zamiast robić swój ukochany sport, zmusili gościa do podłożenie głowy pod ostrze własnej nie do końca udolnej satyry), Elżbieta Osowicz, Filip Marczyński (potencjał wykorzystany obecnie w 1/3 możliwości tego Pana) i jeszcze paru innych. Nie wspomnę o muzycznych, to oni tworzyli klimat tej stacji. Ludzie z wiedzą, polotem i walorem nie do przecenienia. To jest po prostu rozbiór intelektualny całego regionu. Radiowego regionu.
~ewcik
2016-05-03 21:44:33
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 7
od lat słuchałam radia i dziwnym trafem co było dobre to się kończyło , powoli przyzwyczajaliśmy się do nowego ale i to zmieniano a teraz faktycznie wole kiedy moje radio milczy ;(
~quiki
2016-05-01 15:22:29
z adresu IP: (81.161.xxx.xxx)
Ocena: 8
Kochane Radio Wrocław przestałem Was słuchać.
~Greg Disappointed
2016-04-26 00:17:53
z adresu IP: (95.81.xxx.xxx)
Ocena: 11
Panie Prezesie (bylego Radia Wroclaw) - kultura osobista lub chociaz odwaga cywilna wymagalaby, aby ustosunkowal sie Pan do 432 wpisow mocno rozczarowanych sluchaczy. To, ze zniszczyl Pan dobre radio, to juz Pan wie. To, ze odchodza wierni sluchacze, to tez Pan wie. Ale nie ustosunkowujac sie do naszych wpisow, niszczy Pan rowniez swoj wlasny wizerunek. O tym Pan chyba jeszcze nie wie. No to teraz juz Pan wie.
~No to
2016-04-21 14:47:51
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 13
No to trzeba zmienić w końcu pana Dudę
~reformaproforma
2016-04-20 13:48:31
z adresu IP: (194.251.xxx.xxx)
Ocena: 26
~Paweł, powiedz to Prezesowi Dudzie. Najwyraźniej ten Pan tak właśnie widzi przyszłość mediów publicznych w Polsce. Z tego co podają Wirtualne Media kierunek zmian muzycznych został przypieczętowany wyborem nowego szefa muzycznego. Jednym słowem, pozamiatane.
~Paweł
2016-04-20 11:44:32
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 9
Dla mnie największą stratą jest odejście red. Wacława Sondeja. Jednak to była jego decyzja (mam nadzieję, że nic go do jej podjęcia nie zmusiło). Na to decydenci raczej nie mieli wpływu. Jednak zastanawia mnie ta muzyczna sieczka, tego nie da się słuchać. Czy wszystkie stacje radiowe muszą prezentować tak żenujący poziom. Radio publiczne mogłoby jednak wznieść się ponad to i darować sobie komercję jak było dotychczas (do 31.12.2015).
~Marcin
2016-04-15 10:03:51
z adresu IP: (193.28.xxx.xxx)
Ocena: 7
Wczoraj nieopatrznie "przejechałem" szukając czegoś sensownego w trasie przez PRW. Masakra muzyczna to jest mało powiedziane. Jeżeli to jest Energia Regionu to ja się przeprowadzam. Mieszkańcy Wrocławia mają przynajmniej RAM, Antyradio i RockRadio, a reszta jest skazana na ... płyty.
~reformaproforma
2016-04-12 15:51:05
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 16
Minister Sellin dla Polskiego Radia: "- Na mocy ustawy media publiczne - zwane odtąd narodowymi - nie będą już spółkami prawa handlowego, tylko państwowymi osobami prawnymi. To oznacza, że będą raczej koncentrowały się na misji publicznej, a nie na generowaniu zysku i rywalizacji z mediami komercyjnymi - tłumaczył wiceminister." Trzymamy Pana za słowo, Panie Ministrze.
~reformaproforma
2016-04-12 15:47:36
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 3
Proszę wpisać w przeglądarce słowa "Informacyjna Agencja Radiowa dotarła do projektu pakietu ustaw reformujących media publiczne." Dni lokalnych rozgłośni publicznych w ich obecnym kształcie i składzie są policzone.
~Goryl
2016-04-11 22:30:56
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 130
Niestety czasy dobrego radia Wrocław minęły. Na pewno nie będę słuchał kolejnego radia które robi umps, umps, umps. Kiedyś były fajne audycje w PRW kiedy programy prowadzili: Andrzej Benke, Marek Janota, Igor Nurczyński, Paweł Domino, Paweł Kostrzewa. Były audycje: bez limitu, nocna audiencja, dominacja, rokenrolowy drink, lista polskich przebojów, muzykorama, rokołamacz, Elvis żyje czy Kostrzewa wieczorową porą. Siłą tego radia była bezkompromisowość i szacunek dla niszowych gatunków muzycznych. Ale to było za prezesa Lothara Herbsta. A później to już tylko równia pochyla... W dół niestety. Mam was gdzieś...
~reformaproforma
2016-04-11 09:11:44
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 67
Najlepsze jest to, że wszystkie te 420 opinii traktowane zapewne jest i będzie przez obecne szefostwo jako "zniszczenia i straty wśród ludności cywilnej powstałe na skutek działań wojennych". Jesteśmy muchami burczącymi w uszach decydentów, nic nieznaczącym anachronizmem, który można spuścić w kanał przy dźwiękach oprawy stylizowanej na brzmienie Radia Zet. Dla tzw. "ambitnych" stworzono zapewne Radio Wrocław Kultura, radio tak niszowe, jak niszowy jest sam DAB+. To taka woalka, by nikt się nie mógł przyczepić - "no, jak przecież rock i mądre słowo nadajemy w RWK". O takim myśleniu Prezesury świadczą maile, które zamieścił profil Stanowcze NIE dla nowego Radia Wrocław. Zaniżanie poziomu po to, by to, co poziomem podstawowym być powinno i dotychczas nim było uczynić w nowym rozdaniu towarem ekskluzywnym, ale już na antenie o zerowym dostępie. To nie jest proszę Państwa obecnie radio robione robione przez dziennikarzy (przy całym szacunku dla zaangażowania poszczególnych jednostek), tylko przez dział marketingu i promocji. Nazywanie tej stacji Zetką, Eską, Vox bis jest w pełni uzasadnione i powinno być przedmiotem zainteresowania urzędu z nadania obecnej władzy, która do liberalnych przecież nie należy. Może to wbrew wszystkiemu właśnie PIS i jego przyległości zrobią porządek w mediach publicznych, także na poziomie lokalnym. Nawet za cenę porannego i wieczornego pacierza. Amen.
~BLACK
2016-04-09 10:08:11
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 50
TRAGEDIA, zniszczyliście wizytówkę Wrocławia, i daliście nam komercyjny syf !!!!!!!!!!!
~fidodido
2016-04-07 14:44:19
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 14
Opis jednej z Pań dziennikarek NOWEGO Radia Wrocław. Polskie znaki diakrytyczne najwyraźniej tak samo ważne, jak sens i głębia treści prezentowanych w paśmie popołudniowym przez Panią Katarzynę. Wzorzec: reality show. Najbardziej kocham radio. Dlatego od 20 lat, nie mogę się z nim rozstać. Opowiadanie dźwiękiem, to fascynująca rzecz! Ale lubię też pisać. Dlatego popełniłam i popełniam różne artykuły na lamach Men's Heath i Women's Health. Współpracowałam również z telewizja, wzbogacając swoje doświadczenie o programy "reality show." Lubię obserwować i pogadać sobie z ludźmi, dlatego w Radiu Wrocław, razem z antenowym partnerem, specjalista od sportu i kabaretów Pepe, co się Pietraszek naprawdę nazywa, będziemy codziennie Wam towarzyszyć w najprzyjemniejszej z wszystkich pór dnia: POPOLUDNIU!Systematycznie będę również spotykać się ze studentami (w każdą środę o 20.00) i rodzicami (niedziela 11.00).
~Dominika
2016-04-07 09:41:19
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 9
A jednak ktoś z radia czyta te komentarze, bo niedawno jeden został usunięty, czyli pewnie przekazuje nasze opinie prezesowi radia i donosi o tym, co tutaj piszemy...I dobrze. Kiedyś było Balcerowicz musi odejść ! Teraz jest : Anno Geryn wróć
~Wlad
2016-04-06 13:30:59
z adresu IP: (94.231.xxx.xxx)
Ocena: 16
Zabiliście dobre radio. Jeżdżąc po całej Polsce z utęsknieniem czekałem na powrót w okolice Wrocławia żeby posłuchać audycji na poziomie i sensownej muzyki - innej niż we wszystkich masowych, popowych rozgłośniach. Zniszczyliście kilkanaście lat pracy, które Radio Wrocław poświęciło na zbudowanie własnej marki, ciekawej ramówki, audycji, muzyki. Szkoda, wielka szkoda. Tego co teraz jest na Waszej antenie nie daje się słuchać...i nie mam na myśli tylko muzyki, która jest tragiczna, ale także audycji, które są czasami na tak niskim poziomie, ze mam wrażenie jakby pukały już w dno od spodu...
~lukk
2016-04-05 15:06:36
z adresu IP: (109.173.xxx.xxx)
Ocena: 10
Schizofrenii ciąg dalszy: przed chwilą zapowiedziano koncert SBB w Imparcie tymi słowy: "Interesuje Cię prawdziwa muzyka, a nie popowa papka? Przyjdź na koncert SBB". Całość pod patronatem - a jakże PRW...
~Porażona
2016-04-05 14:08:54
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 43
~Bezimienny ma rację. Jak już słyszę stare odgrzewane kawałki piosenkarek typu Jennifer Lopez to dociera do mnie , że to radio osiąga dno. Jeśli już nie chcą grać rocka, to ok , ale nich chociaż grają dobrą, nową muzykę nowoczesną a nie odgrzewane kotlety. A już od wczoraj prawdziwa rewelka : dostałam schizofrenii - słuchowisko Krzyżacy w programie u Górnej i Pietraszka po 15 ! Pasuje jak kwiatek do kożucha.
~Bezimienny
2016-04-05 12:03:00
z adresu IP: (185.56.xxx.xxx)
Ocena: 18
No dobra, miarka się przebrała. Puściliście utwór Seana Paula i kogoś tam, załamałem się, ale po kilku dniach doszedłem do siebie. Później Pitbull - z nieszczęścia upadłem na kafelki