Szczawno Zdrój: Pobili i okradli 25-latka

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-01-02 18:08
A|A|A

archiwum prw.pl

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali sprawców rozboju, do jakiego doszło w nocy 26 grudnia br. w Szczawnie Zdrój przy ul. Solickiej. Sprawcy pobili, a następnie okradli 25-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Mężczyzna został najpierw zaczepiony przez agresywnego 20-latka, później do awantury przyłączyło się dwóch nastolatków towarzyszących napastnikowi. Pobili i okradli 25-latka. Zabrali mu telefon komórkowy, portfel z dokumentami oraz pieniędzmi. Łupem bandytów padła również skórzana kurtka motocyklowa.

Policjanci z Wałbrzycha ustalili i zatrzymali dwóch 15-latków oraz 20-latka. Wszyscy przyznali się do winy. Tłumaczyli, że po prostu szukali zaczepki a 25-latka okradli „tak przy okazji”. W mieszkaniu jednego ze sprawców znaleziono kradzioną kurtkę.

Okazało się, że 20-latek już wcześniej dopuścił się podobnych przestępstw. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie dalszych zarzutów - dwóch rozbojów oraz czterech kradzieży torebek dokonanych na terenie Szczawna Zdrój. Został już doprowadzony do wałbrzyskiej prokuratury, która zastosowała wobec niego policyjny dozór. Grozi mu teraz od 2 do 12 lat więzienia.

O dalszych losach dwóch 15-latków zadecyduje sąd rodzinny.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama