Student z Wrocławia był na stażu w Facebooku w Kalifornii

| Utworzono: 2016-01-07 21:50 | Zmodyfikowano: 2016-01-07 22:26
A|A|A

Na zdjęciu Grzegorz Głuch

Dzisiaj poznaliśmy od kuchni chyba największy gadżet świata - korzysta z niego grubo ponad miliard ludzi. Chodzi oczywiście o Facebook. W studiu z Przemkiem Gałeckim pojawił się Grzegorz Głuch student informatyki i matematyki na Uniwersytecie Wrocławskim, a co co najważniejsze nasz człowiek w... Kalifornii, a dokładniej mówiąc w Facebooku.

Przez trzy letnie miesiące zajmował się tam tworzeniem algorytmów, które dostosowują reklamy do potrzeb użytkowników Facebooka i jest zachwycony amerykańskim stylem pracy. Pytaliśmy Grzegorza, jak wygląda ten portal "od kuchni" i w którym kierunku będzie zmierzał Facebook:

W Facebooku nawet stażysta jest traktowany na równi z doświadczonym pracownikiem - wspomina student z Wrocławia, który od razu został wrzucony na głęboką wodę:

Chcecie dowiedzieć się więcej? Posłuchajcie całego programu:

W naszym programie odwiedziliśmy także Politechnikę Wrocławską, gdzie odbyły się zawody Robotic Arena. To bodaj najbardziej innowacyjne zawody w Polsce. W imprezie wystartowało ponad 150 maszyn zbudowanych przez 300 konstruktorów z całego kraju. Autonomiczne roboty walczyły np. w konkurencji... sumo.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama