Korupcja w sieciach handlowych, 26 osób oskarżonych

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2016-01-08 11:20 | Zmodyfikowano: 2016-01-08 11:07
A|A|A

26 osób oskarżonych w głośnej sprawie korupcji w sieciach handlowych - wrocławska Prokuratura Apelacyjna skierowała do sądu akt oskarżenia. Towary na półki znanych sieci miały trafiac za łapówki. Przed sądem staną zarówno pracownicy centrów jak i producenci. Śledztwo dotyczy nieprawidłowości do których miało dochodzić w okresie od 2005 do 2010 roku.

Chodzi o przyjmowanie lub wręczanie łapówek i nieuczciwą konkurencję. Wybrane towary miały być umieszczane na półkach tak aby klientom rzucały się w oczy, a co za tym idzie lepiej się sprzedawały. Jeden z oskarżonych miał żądać i przyjąć od wielu firm łapówki wartości ponad 4 milionów złotych, za możliwość sprzedawania towarów w sieci Kaufland. To nie jedyna sieć, w której według prokuratury miało dochodzić do nieprawidłowści - podbnie miało być w Makro Cash and Curry, Realu czy Carrefourze. Wśród oskarżonych są też producenci, czyli ci którzy wręczali łapówki za możliwość ich sprzedaży ich towarów w opisanych sieciach.

Śledztwo w sprawie korupcji w centrach handlowych jest podzielone na wiele wątków, obecny akt oskarżenia jest już 14 ty. Wcześniej oskarżono 23 osoby. W przypadku dwóch podejrzanych prokuratura zdecydowała się na umorzenie postępowania karnego. Do tej pory skazano 13 osób.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama