Nie uniknie kary za przestępstwa z przeszłości

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-01-08 16:47 | Zmodyfikowano: 2016-01-08 16:47
A|A|A

fot. dolnoslaska.policja.gov.pl

Sprawca groźnego wypadku drogowego sprzed 12 lat nie uniknie kary. Obecnie 44-letni mieszkaniec Walimia w 2003 roku spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia.

12 lat temu grupa motocyklistów jechała z Sokołowska do Mieroszowa. W miejscowości Kowalowa jeden z nich stracił panowanie nad maszyną, przewrócił się i sunąc po drodze uderzył w grupę osób. Motocykliści natychmiast zaczęli udzielać pomocy pokrzywdzonym, jednak sprawca wypadku odjechał przez przybyciem policjantów. 

Wśród poszkodowanych był 4-letni chłopiec, który w ciężkim stanie trafił do szpitala. Ciężkich obrażeń ciała doznała także kobieta, będąca w ósmym miesiącu ciąży.

W sierpniu 2003 r. sprawa z powodu niewykrycia sprawcy została zawieszona. Po 10 latach sprawa trafiła do mł. asp. Wojciecha Zawadzkiego z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego wałbrzyskiej komendy. Funkcjonariusz przez 2 lata dotarł do nowych informacji, które doprowadziły do podjęcia umorzonej sprawy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie zarzutów 44-letniemu mieszkańcowi Walimia. 

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat więzienia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama