Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego: Bezpłatne warsztaty antydyskryminacyjne

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-01-08 14:21 | Zmodyfikowano: 2016-01-08 14:21
A|A|A

Celem warsztatów Stereotypy-Uprzedzenia-Dyskryminacja jest uświadomienie jak łatwo jest wpaść w pułapkę dyskryminacji. W trakcie zajęć uczestnicy wykonują proste ćwiczenia, dzięki którym samodzielnie odkrywają, jakimi stereotypami posługują się na co dzień. Stereotypy są różnego rodzaju uproszczeniami, które mogą zamienić się w uprzedzenia, by w kolejnej fazie doprowadzić do dyskryminacji drugiego człowieka.

„Umysł jest jak spadochron, nie działa jeśli nie jest otwarty” – słowa Franka Zappy uczyniliśmy naszą myślą przewodnią, ponieważ zgodnie z tą sentencją naszym celem jest otwieranie umysłów na wiedzę z zakresu przeciwdziałania dyskryminacji. Chcemy także umożliwić mieszkańcom integrację i pozwolić im na rozwój osobisty oraz stworzyć przestrzeń do wymiany wiedzy.

Warsztat jest przeznaczony dla wszystkich dorosłych mieszkańców Wrocławia i przekazuje wiedzę podstawową. Podczas warsztatu zadajemy kluczowe, dla dialogu międzykulturowego, pytania – Czy ja dyskryminuję? Czy jestem dyskryminowany? Jak sobie radzić z dyskryminacją?

Termin najbliższego warsztatu:

21 stycznia 2016 r., godz. 13:30-15:30.

Miejsce: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, pl. Dominikański 6, sala 323 (III p.).

Zapisy oraz szczegółowe informacje: TUTAJ

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama