Turniej główny w Sydney nie dla Łukasza Kubota

| Utworzono: 2016-01-10 11:36 | Zmodyfikowano: 2016-01-10 11:36

Pochodzący z amerykańskiej Glendale 25-latek błyskawicznie odskoczył w pierwszym secie na 5:1. Wydawało się, że partia szybko dobiegnie końca. Kubot jednak powalczył ale po dziewięciu gemach zszedł z kortu pokonany.

Drugi set to nieco więcej emocji choć... wynik końcowy ten sam. Notowany na 471. miejscu w rankingu ATP Kubot wygrywał swoje podanie. W szóstym gemie popełnił przy break poincie podwójny błąd. Amerykanin wykorzystał to bez wahania. Wygrał mecz po 76 minutach 6:3, 6:3.

Sarkissian po raz drugi w karierze zagra w głównej drabince zawodów rangi ATP World Tour. W zeszłorocznym debiucie, na kortach twardych w Bogocie, zwyciężył Johna Millmana, ale w II rundzie lepszy od niego był Malek Jaziri.

Pierwsze gry turnieju singla i debla odbędą się w poniedziałek. Finały panów zaplanowano na sobotę.

Apia International Sydney, Sydney (Australia)