Samochód zimą cz. 2 (WIDEO)

Filip Marczyński | Utworzono: 2016-01-13 12:00 | Zmodyfikowano: 2016-01-13 13:26
A|A|A

pixabay.com

Jeśli mamy wątpliwości, co do sprawności akumulatora, możemy wyposażyć się w kable do odpalania silnika z baterii innego samochodu. Najtańsze kosztują około 20 złotych, ale tych eksperci zdecydowanie nie polecają. Są cienkie, lekkie i często nie wytrzymują napięcia, które przez nie przepływa. Warto kupić nieco solidniejsze - cena będzie oczywiście dobrą wskazówką, ale zwróćmy też uwagę na to, ile ważą. Cięższe wytrzymają dłużej. Należy również przypomnieć sobie, czy aby płyn w spryskiwaczu mamy tez mrozoodporny, czy też pod koniec jesieni wymieszaliśmy letni z zimowym, co spowoduje, że przy niewielkim mrozie całość nam zamarznie.

Sondę przeprowadzili: Wioletta Bernacka i Adam Rajczyba. Materiał zrealizowany przy współpracy z Dolnośląską Szkołą Wyższą:

Jacek Blum
Jacek Blum
ekspert motoryzacyjny
Jeszcze przed nadejściem mrozów warto zadbać o uszczelki przy drzwiach, przesmarować je substancją, która spowoduje, ze w czasie największych mrozów drzwi otworzymy bez problemu. Przypomnijmy sobie ile właściwie lat ma nasz akumulator. Jeśli pięć, lub więcej sprawdźmy, choćby i teraz, gdy jest dość ciepło, ile on jeszcze potrafi. Unikniemy przykrej niespodzianki, kiedy zrobi się -15.

I jeszcze jedna, może banalna, ale ważna rzecz. Myjmy szyby także od środka. Zimą częściej jeździmy po zmroku. Przez zabrudzoną od środka szybę naprawdę niewiele widać. Wszystko to tylko podstawowe zalecenia, ale warto przypomnieć sobie, czy wszystkie zostały spełnione.

Posłuchaj porad eksperta

1. Od czego zacząć:

2. Porządek jest ważny:

3. Akumulator !!!

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama