Jelenia Góra - zwolnienia nauczycieli

Piotr Słowiński | Utworzono: 2010-08-31 11:50 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Niektórzy pedagodzy wybierają się na urlopy zdrowotne. Są też tacy, którzy szukają posady w innych jeleniogórskich szkołach.

Niektórzy jeleniogórscy nauczyciele stracą pracę, bo jak mówi Barbara Latosińska z wydziału oświaty, nie udało się otworzyć czterech klas w gimnazjach i czterech klas w szkołach ponadgimnazjalnych.

Jedynie nauczyciele z podstawówek mogą spać spokojnie. Klasy będą mniejsze, by utrzymać zatrudnienie, bo za dwa lata trafią tam naraz dwa roczniki, 6- i 7- latków.

Mimo kłopotów z zapełnieniem klas nie będzie w Jeleniej Górze likwidacji żadnych placówek oświatowych. Jak mówi wiceprezydent, Miłosz Sajnog, szkoły dużo łatwiej się likwiduje niż buduje. A za kilka lat znów będą potrzebne.

Sajnog planuje, że jeszcze przez rok będzie się w Jeleniej Górze odbywał proces zmniejszania liczby uczniów w oddziałach, czyli tzw. rozgęszczanie klas.

By przetrwać chude lata niektórzy nauczyciele wykorzystują roczne urlopy dla podratowania zdrowia. Są też tacy, którzy szukają pracy w innych placówkach oświatowych. Dopiero za kilka dni będzie więc wiadomo ilu pracowników oświaty zostanie bez zatrudnienia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama