Rytm Ulicy w RWK: Środowa dawka czarnych brzmień

| Utworzono: 2016-01-13 18:01 | Zmodyfikowano: 2016-01-13 18:02
A|A|A

fot. Paulina Chochowska

  • Future Soul: czym jest, jak brzmi i czy więcej w nim przyszłości czy tradycji
  • ile waży dorobek popkulturowy Timbalanda
  • nowości hip hopowe

W XXI wieku nie tylko krytycy muzyczni, ale też sami twórcy ochoczo posługują się nazwami podgatunków czy mikro gatunków, by oddać istotę nowych brzmień. Szczególnie upodobano sobie dodawanie przedrostków "post", "alt", "future", czyli wszystkiego, co sugeruje, że poszliśmy o krok dalej i naruszamy znany porządek, ale nie rezygnujemy z niego w całości. W dzisiejszym Rytmie Ulicy na warsztat pójdzie Future Soul. Czym jest, jak brzmi, i czy więcej jest w nim przyszłości, czy tradycji? Odpowiedzi na te pytania poszukamy, słuchając Hiatus Kaiyote, Fatimy, producentów związanych z wytwórnią Soulection, a także artystów, którzy znaleźli się na składance zatytułowanej po prostu Future Soul, wydanej dokładnie 20 lat temu.

Kilka tygodni temu Timbaland, producent który zaprowadził ikony muzyki rozrywkowej na pierwsze miejsca list przebojów, opublikował mixtape "King stays king". Czy Timothy Zachery jest rzeczywistym królem i czy należą mu się stosowne atrybuty? Gdzie byłaby Missy Elliott, Ginuwine, Nelly Furtado bez namaszczenia Króla? Co Timbaland wniósł do dorobku Bjork i czy można obejść się bez wpływów Davida Bowiego? To kolejny epizod w dzisiejszym Rytmie Ulicy (UWAGA! audycja zawiera oszałamiającą ilość popowych przebojów).

Program zwieńczony będzie selekcją nowości hip hopowych. Single, zapowiedzi płyt, zachwyty i zawody, dla najwytrwalszych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama