Przełamanie koszykarskiego Śląska. Wygrana z Siarką w Orbicie

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-01-16 23:57

Do 9 razy sztuka mogą powiedzieć koszykarze Śląska Wrocław. Tyle ligowych spotkań przed własną publicznością musieli rozegrać zawodnicy WKS-u, by wreszcie odnieść pierwsze zwycięstwo. Do Wrocławia przyjechała będąca w słabej dyspozycji Siarka Tarnobrzeg. Śląsk wysoko pokonał rywala, bo aż 78:63.

Początek meczu był bardzo wyrównany, wrocławianie nie błyszczeli i dopiero w drugiej kwarcie zaczęli sie rozkręcać. Pod koszem dominował Jarvis Williams, z obwodu trafiali Denis Ikovlev i Michał Jankowski, a asysty rozdawał Francis Han. Na przerwę koszykarze Emila Rajkovicia schodzili już z 15-punktową zaliczką.

Po zmianie stron przewaga wrocławian urosła nawet do 24 punktów i było już jasne, że Śląsk tego meczu po prostu przegrać nie może. Ostatecznie wrocławianie wygrali 78:63

Najlepszy na parkiecie był Jarvis Williams, który zdobył aż 18 punktów i zanotował 11 zbiórek.

WKS Śląsk Wrocław - Siarka Tarnobrzeg 78:63 (19:15, 26:15, 19:16, 14:17)

WKS Śląsk Wrocław: Williams 18, Jankowski 14, Jarmakowicz 10, Ikovlev 10, Han 9, Kowalenko 7, Jakubiak 6, N.Kulon 2, M.Kulon 2, Sanny 0.

Siarka Tarnobrzeg: Bell 16, Patoka 13, Robbins 10, Strzelecki 9, Młynarski 6, Zalewski 5, Pandura 2, Miller 2, Rycerz 0.